Na místě staré kotelny se zabydlel Rákosníček

Ve Velké Polomi vyrostla za poslední roky spousta nových domů. Ruku v ruce s tím se navyšuje počet obyvatel a přibývá tak i dětí. Aby bylo možné uspokojit všechny žadatele a navýšit kapacitu místní školky, rozhodla se obec pro výstavbu zcela nové budovy na místě bývalé kotelny u základní školy.

Mateřská škola U Rákosníčka má kapacitu 72 dětí, které jsou rozděleny do třech tříd. Místnosti jsou barevně odlišeny a dostatečně velké na to, aby se děti při hraní vzájemně nerušily.

„Současně tak v jednom koutku probíhají námořní bitvy s piráty, jinde se hraje loutkové divadlo a do toho si mohou děti zazpívat s paní učitelkou u klavíru," pochvaluje si prostornost zástupkyně ředitele Eva Válková.

Školka přímo navazuje na sousední budovu základní školy a tak bylo možné využít společnou kuchyň. Odpadlo tím dříve nutné dovážení jídla. Děti mají vlastní jídelnu se stolky odpovídajícími jejich velikosti, ale jídlo pochází ze základní školy.

„Tato propojenost obou budov je přínosná i při následném přechodu dětí do první třídy, kdy se zmírní pocit zcela neznámého prostředí. Děti ze školky nás navštěvují, využívají školní zahradu a vnímají tak nastoupení do školy spíše jako změnu místnosti než budovy," popisuje přínos úzké spolupráce ředitel základní školy Tomáš Olivka.

Rodiče si nemohou vynachválit prostornost šaten. „Je to krásné, moderní, děti mají spoustu místa a nemusejí se mačkat. Vždy se sem vysloveně těší," usmívá se Zuzana Coufalová pomáhající synovy zapnout bundu.

Výstavbu školky za 25 milionů podpořila z 92,5 % dotace z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko.

Nahoru

 
_THEME_LOGIN