Mikroregion se postaral o tři nová víceúčelová hřiště

Výstavbou tří víceúčelových hřišť v Brumovicích, Stěbořicích a Velkých Heralticích se zabýval projekt Mikroregionu Opavsko severozápad. Moderní hřiště slouží nejen místním školákům a dětem, přístupná jsou rovněž široké veřejnosti. Na realizaci projektu získal mikroregion necelých přes 6,7 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Dotace pokryla převážnou část nákladů a mikroregionu byla proplacena v prosinci roku 2009.


Víceúčelová hřiště Mikroregionu Opavsko severozápad - hřiště v Brumovicích

„Nové hřiště je multifunkční, uplatnění zde najde mnoho různých sportů, a to nejen v letních měsících. V zimě je možné hřiště zaledovat," říká o novém sportovišti v Brumovicích starosta obce František Kuča. Nemají to k němu daleko ani děti z brumovické základní a mateřské školy, pro které představuje zlepšení a zatraktivnění výuky.

Úplně stejné hřiště vyrostlo i ve Stěbořicích, totéž ve Velkých Heralticích. Tento fakt jejich pořízení také výrazně zlevnil. "I když jsme museli udělat mnoho kompromisů, ukazuje projekt víceúčelových hřišť zřejmé výhody vzájemné spolupráce obcí," dodává Kuča. Mikroregion Opavsko severozápad je svazkem devíti obcí ležících v severozápadní části okresu Opava.

Prohlédněte si také zajímavé fotografie z Brumovic, naleznete je ve fotogalerii, nebo také hřiště ve Stěbořicích, fotky jsou rovněž ve fotogalerii.

Nahoru

 
_THEME_LOGIN