Matky s dětmi mají více soukromí

Azylový dům pro matky s dětmi v Opavě prošel rekonstrukcí a rozšířením. Kapacita objektu, v němž je poskytována služba azylového domu pro matky s dětmi a noclehárny, se navýšila o 19 lůžek. Přibyly další nové prostory a moderní vybavení. Podařilo se zlepšit úroveň bydlení uživatelů a zvýšit kvalitu poskytovaných služeb. Za projektem stojí statutární město Opava, partnerem je Armády spásy, která zařízení provozuje. Po rekonstrukci se objekt otevřel na konci června 2010.

 

Azylový dům pro matky s dětmi v Opavě

Projekt řešil stavební úpravy objektu, došlo k jeho přístavbě a vnějšímu zateplení. Zároveň bylo pořízeno vnitřní vybavení budovy. Uživatelé služby mají k dispozici společenské místnosti, zprovoznily se dva podkrovní pokoje a pro zaměstnance byly vytvořeny dvě kanceláře. Zmodernizovaly se pokoje pro dlouhodobé uživatele a navýšily se počty jejich lůžek. Matky tímto získávají větší soukromí a zařízení může lépe simulovat skutečnou domácnost.

V přízemí rekonstruovaného objektu je noclehárna pro ženy, která nabízí osm míst k přespání. V dalších dvou patrech jsou útulné pokoje pro matky s dětmi a těhotné ženy. „Sociální služba je jim poskytována až několik měsíců. Snažíme se, aby tato doba nebyla delší než jeden rok," sdělil Gerhard Karhan, koordinátor projektu. „Po tuto dobu se s uživatelkami individuálně pracuje na řešení jejich sociální situace, která se týká jejich potřeb. Snažíme se jim pomoci například ve vyhledávání bydlení nebo práce," dodal Karhan. 

V rámci rekonstrukce se zprovoznil a zmodernizoval pokoj pro krátkodobé ubytování, které mohou využívat především matky s dětmi a těhotné ženy náhle postižené krizí spojenou se ztrátou bydlení.

Převážnou část nákladů spojených s rekonstrukcí objektu pokryje dotace z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Jedná se o více než 21 milionů korun z celkových 23,7 milionů korun potřebných na realizaci projektu.

Prohlédněte si fotografie rekonstruovaného azylového domu a noclehárny, k dispozici jsou ve fotogalerii.

Nahoru

 
_THEME_LOGIN