Chata Kopřivná je větší a přitažlivější

Rostoucí zájem o ubytování v Jeseníkách a okolí Malé Morávky především v zimních měsících stojí za rozšířením chata Kopřivná. Podnikatelský záměr podpořený osmimilionovou dotací z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko vyústí v přístavbě půdního patra a 10 nových pokojích. Turisty potěší i dvě nové konferenční místnosti, dětská herna nebo zázemí pro fitness. Nové prostory mohou sloužit turistům od zimní sezóny 2009/2010.

 

Chata Kopřivná

"Dřívější kapacita Kopřivné zcela neodpovídala poptávce po ubytování ani potenciálu této oblasti pro cestovní ruch," vysvětluje za nositele projektu, akciovou společnost SKI areál Kopřivná, projektový manažer Petr Haas. "Nyní můžeme nabídnout dostatečný počet lůžek a hlavně kvalitnější ubytování i pro náročnější klienty. Jelikož je chata součástí lyžařského areálu, můžeme nyní zajistit komplexní služby pro turisty. Týká se to ale i letních měsíců," zmiňuje Petr Haas připravenost na letní i zimní sezónu. Kromě 450metrové sjezdovky a vleku funguje v areálu také snowpark a lyžařská škola, servis a půjčovna lyží pro sjezdaře i běžkaře. Zázemí zde naleznou i cyklisté. V horkých letních dnech hosté ocení i venkovní bazén a možnost koupání. V rámci projektu pak byly služby rozšířeny například o uzamykatelné skříňky. Pro odpočinek přibyla také klubovna s pingpongem.

Stavební úpravy probíhaly během jarních a letních měsíců, aniž by výrazně narušily chod chaty a klid turistů. Se zpřístupněním půdních prostor a zprovozněním 26 nových lůžek v 10 pokojích i ostatního zázemí se počítá zřejmě od prosinci 2009.

Prohlédněte si i další zajímavé fotografie chaty Kopřivná.

Nahoru

 
_THEME_LOGIN