KEMPALAND... nejvýchodnější turistická atraktivita

Nové možnosti cestovního ruchu hledali v průběhu roku 2009 v areálu KEMPALAND v Bukovci na Jablunkovsku. Nalezli je ve zprovoznění nového zasněžovacího systému pro rozšíření lyžařské sezóny, ale investovali také do zavedení letního provozu a rozšíření aktivit. Turisté si v Kempalandu mohou užít terénních kár, summertubingu nebo bungee trampolín, poslouží jim informační a odbavovací systémy. Ze realizací projektu stojí Technické služby Bukovec, s.r.o.

 

Kempaland

"Kempaland byl až dosud využíván pouze k zimním sportům, otevřeno bylo od listopadu do února nebo března podle počasí. Nejenže se nám nyní podařilo prodloužit zimní sezónu, ale nově k nám mohou turisté i v létě," říká Jiří Heczko, jednatel Technických služeb Bukovec. Slavnostně byl letní provoz i s novými atraktivitami otevřen na konci června 2009. "Největší potenciál vidíme hlavně v rodinách s dětmi a zahraničních turistech, což je dáno i zajímavou polohou areálu," upřesňuje Heczko. Nejvýchodnější turistická atraktivita tak usiluje zejména o zvýšení návštěvnosti a prodloužení doby pobytu turistů v regionu.

Na realizaci projektu přispěla dotace z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko ve výši bezmála 5 milionů korun. Celková investice převýšila 8 milionů korun. Svůj díl evropských a státních veřejných zdrojů Regionální rada Moravskoslezsko jednorázově proplatila na konci října 2009. Kempaland se tak stal v pořadí druhým ukončeným i proplaceným projektem v oblasti cestovního ruchu.

Podívejte se na další fotografie Kempalandu ve fotogalerii.

Nahoru

 
_THEME_LOGIN