IBC: ušetřené minuty, zachráněné životy

Zvýšit efektivitu fungování příjmu tísňových volání a řízení zásahů na území celého Moravskoslezského kraje, a přispět tak ke snížení škod na životech, zdraví a majetku jeho občanů. Takové jsou cíle projektu Integrovaného bezpečnostního centra, který je realizován s finanční podporou z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko.


Integrované bezpečnostní centrum MSK

Dotaci 628 milionů korun na jeho realizaci získá Moravskoslezský kraj, jenž je nositelem projektu. Ten je umístěn do bývalého objektu Mety v Nemocniční ulici v Ostravě-Fifejdách.

Do nové, zrekonstruované a moderní technikou vybavené budovy bude sdružen příjem tísňových volání z území Moravskoslezského kraje. IBC tak bude jediným operačním střediskem v kraji, které zajistí příjem volání na všechny tísňové linky (112, 150, 155, 156, 158), vysílání zásahových jednotek a jejich podporu po dobu zásahu.

Centrum bude operačním střediskem pro všechny složky integrovaného záchranného systému, tedy hasičského sboru Moravskoslezského kraje, Policie ČR a Zdravotnické záchranné služby. Své řídící středisko zde bude mít také Městská policie Ostrava, budova poslouží rovněž jako pracoviště krizového štábu statutárního města Ostravy a Moravskoslezského kraje.

Další fotografie Integrovaného bezpečnostního centra naleznete ve fotogalerii.

Nahoru

 
_THEME_LOGIN