Dopravní hřiště a automobilová tradice města Kopřivnice

Nápad vybudovat dětské dopravní hřiště v Kopřivnici se zrodil již v roce 2002. Jedním z důvodů, proč získal podporu místních radní, byla i automobilová tradice města. Plán se ovšem tehdy nepodařilo zrealizovat. Nanovo se ale začal záměr uskutečňovat o pět let později. A nezůstalo jenom u dopravního hřiště. Přibylo i nové dětské hřiště pro trávení volného času a proměnou zároveň prošla také zahrada v areálu Mateřské školy Ignáce Šustaly. Děti se po nich prohánějí od září 2009.

Dětské dopravní hřiště a zahrada MŠ I. Šustaly

Dopravní hřiště dětem kopřivnických základních a mateřských škol nabízí vedle světelně řízené křižovatky, kruhového objezdu a přechodů pro chodce i novou venkovní miniučebnu. "Chtěli jsme dát dětem vhodný prostor pro pohyb a výuku dopravní výchovy. Dopravní hřiště je ideálním místem. Naučí nejmenší chovat se na silnicích a mohou si vše rovnou vyzkoušet, aniž by hrozilo nějaké nebezpečí jako v reálném životě," říká k přínosům nové atrakce Ondřej Miklas, projektový koordinátor města Kopřivnice. Při slavnostním otevření hřiště, kterého se zúčastnilo na dvě stě lidí, byly děti obdarovány 20 bezpečnostními přilbami pro cyklisty. Přestřižení pásky obstarala čestná občanka Kopřivnice a zlatá olympionička Dana Zátopková.

Tematicky rekonstruovaná zahrada chce děti přitažlivou formou nalákat ke kladnému vztahu k biologii a přiblížit jim svět dopravy. Zároveň rozvíjet jejich schopnosti a představivost. Byly proto zvoleny vhodné herní prvky, úpravy terénu a vysazená zeleň. Zahrada u Mateřské školy Ignáce Šustaly je přitom první z devíti zahrad kopřivnických školek, které čeká kompletní proměna. Na řadu nyní přicházejí další dvě - vodní a kamenný svět u Mateřské školy Záhumenní a Česká.

Na výstavbu dopravního a dětského hřiště a renovaci zahrady při Mateřské škole Ignáce Šustaly obdrží město Kopřivnice přes 9 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Ze svého přidá asi dva a půl milionu korun. Výsledkem jsou přes tři tisíce m2 revitalizované a účelně zastavěné plochy.

Prohlédněte si další fotografie z výstavby a slavnostního otevření dopravního hřiště a zahrady MŠ Ignáce Šustaly v Kopřivnici.

Nahoru

 
_THEME_LOGIN