A co děti? Mají si kde hrát

Úspěšně realizovaný projekt obce Hať na Opavsku dal dětem z místní mateřské školy příjemné zázemí pro aktivní trávení předškolních let. Na rekonstrukci pavilonu mateřeské školy, nástavbu a nákup vybavení přispěla dotace 7 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko.

Pavilon mateřské školy v Hati je jedním z pěti objektů základní školy. Celková kapacita školky je 50 dětí. Po rekonstrukci mohou využívat dvě učebny nově vybavené nábytkem i s moderní interaktivní tabulí a tělocvičnu, která vznikla nástavbou nevyužívané terasy. Součástí projektu byla rovněž výměna oken a vybudování nové sedlové střechy. A také výstavba vstupu do prvního podzemního patra, kterou došlo ke zpřístupnění suterénu pro budoucí využití.

MŠ Hať

"Jsem rád, že hlavní část stavebních prací se podařilo stihnout během letních prázdnin, a nebyl tak narušen začátek školního roku. V říjnu 2008 jsme pouze dokoupili nový nábytek a vybavení," říká za předkladatele projektu starosta obce Pavel Kotlář. "Kdyby nám dotace nebyla schválena, nemohla by obec projekt realizovat v takovém rozsahu."

Projekt byl zahájen v lednu 2007, o přidělení dotace na jeho realizaci rozhodla Regionální rada Moravskoslezsko v červnu 2008. Stavební práce probíhaly od července do konce září téhož roku. Během dalších dvou měsíců ještě dobíhaly veřejné zakázky na dodavatele nového zařízení, z něhož se děti mohou těšit od listopadu 2008. O jednorázové proplacení dotace obec zažádala v polovině prosince, peníze obdržela na konci března 2009.

Další fotografie projektu rekonstrukce mateřské školy v Hati si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Nahoru

 
_THEME_LOGIN