Tiskové centrum

Kontakt pro média

Michal Sobek, mluvčí, e-mail: michal.sobek@rr-moravskoslezsko_cz, tel.: 725 743 531

Detailní kontaktní informace naleznete v sekci kontakty pro novináře.

Tiskové zprávy

‹‹   Předchozí   4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 20   Následující   ››

Lyžařský areál ve Vrbně pod Pradědem bude mít dvakrát delší sjezdovku s vlekem a letní využití

Delší sjezdovky s vlekem, letní bobové dráhy a dalších změn se dočkají návštěvníci lyžařského areálu pod Vysokou horou ve Vrbně pod Pradědem. K modernizaci zázemí, rozšíření zimních i letních aktivit pomůže evropská dotace 32,4 milionů korun z Regionálního operačního programu (ROP) Moravskoslezsko pro společnost Kareta. Ta ze svého doplatí přibližně 46,5 milionů korun. Evropský příspěvek na projekt dnes schválila Regionální rada Moravskoslezsko.

 

Namísto rukama budou středoškoláci v Ostravě, Havířově a Opavě zaměřovat laserem

Laser namísto rukou budou používat žáci tří stavebních středních škol v Ostravě, Havířově a Opavě. Umožní to modernizace devíti zkušebních laboratoří pro výuku stavebních a geodetických oborů. Nové vybavení laboratoří umožní evropská dotace 6,9 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Dalších bezmála 1,5 milionů korun dodá Moravskoslezský kraj, který je zřizovatelem škol a nositelem projektu. Financování projektu evropskými penězi dnes schválila Regionální rada Moravskoslezsko. Nové laboratoře mají být zprovozněny v příštím roce.

 

EU přispěje na sjezdovku s lanovkou v Malé Morávce

Ski areál Kopřivná v Malé Morávce bude mít novou sjezdovku s lanovkou, první v této oblasti. Čtyřsedadlová lanovka povede na rozšířené sjezdovce o délce 1350 metrů. Na projekt s rozpočtem přes 35 milionů korun přispěje evropská dotace 17,4 milionů korun z Regionálního operačního programu (ROP) Moravskoslezsko. O financování projektu, zahrnutého do integrovaného plánu rozvoje území obcí na Jesenicku, dnes rozhodla Regionální rada Moravskoslezsko.

 

V Jablunkově vyroste nový konferenční hotel s pivovarem a wellness

Nový tříhvězdičkový konferenční hotel vyroste v Jablunkově. Rozšíří nabídku ubytovacích, stravovacích a konferenčních služeb na Jablunkovsku. Za jeho výstavbou stojí Vanilla Sky, a.s., které pomůže dotace 23,8 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Celkový rozpočet má být 55,2 milionů korun. Hotel je na seznamu projektů, zahrnutých do integrovaného plánu rozvoje území obcí na Jablunkovsku.

 

Dvanáct firem v Moravskoslezsku si úspěšně řeklo o evropskou dotaci na inovace

O evropský příspěvek na výzkum za účelem vývoje a zlepšení produktů si úspěšně řeklo 12 firem z Moravskoslezska. Rozdělí si téměř 5,8 milionů korun z Regionálního operačního programu (ROP) Moravskoslezsko, nejčastěji po 400 tisících korunách na projekt. Firmy se zajímají o inovace v oblasti automobilové a železniční dopravy, hutního průmyslu, elektrotechniky nebo energetiky. Výsledkem má být například lepší materiál železničních kol, nový systém pro značení hutních výrobků nebo aplikace pro tablety. Do projektů se zapojí výzkumná pracoviště Vysoké školy báňské - TU Ostrava a v několika případech také studenti. Financování projektů dnes schválila Regionální rada Moravskoslezsko.

 

O evropských dotacích v Moravskoslezsku bude rozhodovat 15 zastupitelů v čele s hejtmanem

Výbor Regionální rady Moravskoslezsko, který rozhoduje o financování projektů v Moravskoslezském kraji evropskými penězi, se 22. listopadu sešel v novém složení. V 15členném výboru je nyní sedm zástupců ČSSD, pět politiků KSČM, po jednom zástupci mají ODS, KDU-ČSL a Nezávislí. Předsedou Regionální rady, který je statutárním zástupcem organizace a zastupuje ji navenek, se stal hejtman Miroslav Novák. Post místopředsedy zastane Josef Babka. Nové složení výboru hned na svém prvním zasedání rozhodlo o podpoře dvou projektů v cestovním ruchu a 12 projektů inovací pro podnikatele v celkové výši dotace 46 milionů korun z Regionálního operačního programu (ROP) Moravskoslezsko.

 

Nový hotel Stará Ameryka je vstupenkou do Těšínských Beskyd

Země zábavy Ameryka v Jablunkově otevírá nový tříhvězdičkový hotel. Nabídne ubytování až pro 30 hostů v deseti pokojích. Cílí zejména na rodiny s dětmi, ale svým konferenčním zázemím také na klienty menších firem. Nové ubytování je doplněním chybějící turistické infrastruktury na Jablunkovsku. Slavnostní otevření hotelu Stará Ameryka s programem pro děti i dospělé proběhne v sobotu 10. listopadu od 14 hodin. K výstavbě hotelu za více než 31 milionů korun dopomohla evropská dotace 14,7 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko pro občanské sdružení Institut EuroSchola.

 

K novému lanovému centru a oboře pro zvěř v Bílé povede i cyklostezka

Obec Bílá získá evropskou dotaci 8 milionů korun na vznik lanového centra a vybudování obory pro lesní zvěř. Do obce navíc povede nová cyklostezka. K dotaci z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko dodá Bílá 1,6 milionů korun z vlastního rozpočtu. Výsledkem projektu má být atraktivnější zázemí pro turisty v obci, zejména rodiny s dětmi. Záměr je součástí integrovaného plánu rozvoje území Ostravice, Starých Hamrů, Čeladné, Malenovic a Bílé, na který mají obce a místní subjekty až 158 milionů korun z EU.

 

Za evropské se Moravskoslezsko připraví na budoucí čerpání fondů EU

Evropská dotace téměř 16 milionů korun je schválena na dva projekty z programu Chytřejší kraj. Na rozvíjení kompetencí a znalostí lidí v kraji a přípravu pilotního nástroje integrované teritoriální investice v ostravské aglomeraci přispěje 9 milionů korun. Dalších bezmála 7 milionů korun pomůže připravit Společný akční plán pro zaměstnanost a vzdělávání v Moravskoslezském kraji. Dostalo se tak peněz na první dva ze tří pilířů programu Chytřejší kraj, který připraví lidi a instituce v Moravskoslezsku na čerpání evropských fondů po roce 2014. Třetím pilířem programu bude příprava plánu investic v kraji dle priorit EU, který se připravuje ke schválení koncem roku. Financování prvních dvou projektů dnes podpořila Regionální rada Moravskoslezsko.

 

Ostrava dostane 400 milionů korun z EU na zatraktivnění centra a nové safari v ZOO

Ostrava uplatní evropskou dotaci 327 milionů korun z Regionálního operačního programu (ROP) Moravskoslezsko při zatraktivnění a dopravním řešení centra města. S přispěním dalších 52 milionů korun z EU v Ostravě vnikne safari a nové parkování v zoo. Financování sedmi projektů města evropskými prostředky dnes schválila Regionální rada Moravskoslezsko. Ostrava tím významně pokročí v čerpání evropských prostředků.

 

Podnikatelé v Moravskoslezsku mohou získat až 400 tisíc korun na výzkum a inovace

Podniky a podnikatelé na severu Moravy mohou získat až 400 tisíc korun na výzkum a inovace. Své žádosti o evropské peníze mohou předkládat do 25. října. K dispozici je celkem 11 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Podpora má pomoci zvýšit kvalitu a konkurenceschopnost podnikání v Moravskoslezském kraji.

 

Účastníci konference dostanou „ochytřovadlo“ na evropské peníze

Speciální tekuté „ochytřovadlo" je jedním z receptů na lepší využití peněz z evropských fondů po roce 2014. Nápoj je připraven pro účastníky konference Evropské příležitosti regionu, která proběhne 18. září v multifunkční aule Gong v Ostravě. Tím hlavním receptem je ale projekt Chytřejší kraj, který má lidi z Moravskoslezského kraje zajímající se o evropské peníze informovat, vzdělat a zvýšit jejich kompetence. Představení projektu, nových finančních nástrojů, možností čerpání a dosavadních výsledků Regionálního operačního programu Moravskoslezsko jsou hlavními tématy konference. Největší akci o využití evropských peněz v kraji pořádá Regionální rada Moravskoslezsko, která zodpovídá za uplatnění 19 miliard korun z fondů EU v letech 2007-2013.

 

Frýdek-Místek nemusí vracet 90 milionů z EU, nález NKÚ se nepotvrdil

Frýdek-Místek nemusí vracet evropskou dotaci 90 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Sporná veřejná zakázka u projektu Revitalizace ulice 8. pěšího pluku je v pořádku. Po prošetření podnětu to konstatoval Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Nález Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ), který ve své zprávě z 6. srpna 2012 zakázku shledal v rozporu se zákonem a navrhl vrácení celé dotace, se tedy nepotvrdil. Regionální rada Moravskoslezsko coby poskytovatel dotace a správce evropských prostředků nebude po městu peníze požadovat zpět.

 

Městští úředníci budou prvními svatebčany v novém refektáři piaristického kláštera v Příboře

Tři městští úředníci budou prvními svatebčany v nové obřadní síni - refektáři piaristického kláštera v Příboře.  Petra Kuchařová, Renata Rašková a Radoslav Römer z Městského úřadu Příbor vstoupí do manželství v sobotu 1. září. První tři svatby jsou předzvěstí slavnostního otevření piaristického kláštera po mnohaleté vnitřní i venkovní rekonstrukci. Oficiální otevření se chystá 14. až 16. září jako součást oslav Dnů evropského dědictví. Poslední dvě fáze rekonstrukce kláštera trvaly čtyři roky a vyžádaly si 35 milionů korun. Většinu z nich obstarala evropská dotace z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko.

 

Na vybavenost měst jde půl miliardy korun z EU, nejvíc do Třince

Na rozvoj školství a volného času měst v Moravskoslezském kraji přispěje evropská dotace 488 milionů korun. Nejvíc peněz se uplatní v Třinci. Místní oceláři získají 126 milionů korun na novou WERK ARENU. Město přes 53 milionů na rekonstrukci knihovny. Dalších 24 milionů korun pomůže s další etapou rozšíření chráněné dílny Ergon. Regionální rada Moravskoslezsko podpořila dohromady 18 projektů ve středně velkých městech s 5 až 50 tisíci obyvateli. Jde o poslední evropské peníze z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko na rozvoj těchto měst do roku 2013.

 
‹‹   Předchozí   4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 20   Následující   ››

Nahoru

 
_THEME_LOGIN