Tiskové centrum

Kontakt pro média

Detailní kontaktní informace naleznete v sekci kontakty pro novináře.

Tiskové zprávy

‹‹   Předchozí   2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 20   Následující   ››

Školy v Příboře, Bohumíně a Ostravě otevírají nová sportoviště, přispěla na ně EU

Tři školy v Moravskoslezském kraji otevírají nová sportoviště. Venkovní víceúčelové hřiště vyrostlo u Základní školy Jičínská v Příboře. Nové travnaté hřiště a dva výukové altány přibyly v areálu Základní školy Bezručova v Bohumíně. Nově rekonstruované venkovní sportoviště má také Gymnázium Hladnov ve Slezské Ostravě. Na vznik sportovišť přispěla evropská dotace z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko.

 

Čtvrt miliardy korun z EU zvelebí cestování a zlepší služby v Moravskoslezském kraji

Evropská dotace bezmála čtvrt miliardy korun zlepší cestování a služby v Moravskoslezském kraji. Nová silnice propojí Pavlovovu s Plzeňskou ulicí v Ostravě. Vznikne cyklostezka z Oder do Klokočůvku. V Opavě vyroste nová tělocvična. Rekonstrukcí projdou prostory gynekologicko-porodního oddělení nemocnice v Karviné-Ráji. Dotace zkvalitní také služby v cestovním ruchu. Regionální rada Moravskoslezsko dnes na tyto a další projekty schválila evropskou dotaci v součtu 235 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko.

 

Úřad odpovědný za miliardy z EU povede Kateřina Dostálová

Kateřina Dostálová je od začátku září nově pověřenou ředitelkou Úřad Regionální rady Moravskoslezsko, který v kraji zodpovídá za evropské miliardy.  Odstupující ředitel David Sventek se bude v roli generálního sekretáře rady pro evropské fondy věnovat přípravám České republiky na čerpání peněz z fondů Evropské unie v letech 2014-20.

 

Při objevování kraje a peněz z EU láká nejvíc ostravská zoo a opavské muzeum

Ostravská zoo s návštěvnickým centrem a opavská výstavní budova Slezského zemského muzea jsou zatím nejoblíbenějšími cíli výletníků v soutěži Putování s nejkačkou. Soutěž vybízí k návštěvě dvaceti míst v Moravskoslezském kraji, která zkrásněla díky evropským penězům. Na každém z nich lidé získají soutěžní kartu se speciálním kódem. Po vložení kódu na www.nejkacka.eu/putovani vyhrávají hodnotné ceny. Soutěž pořádaná Regionální radou Moravskoslezsko probíhá do konce září, nyní se jí účastní už 600 lidí.

 

Putování s nejkačkou vybízí k poznání dvaceti míst, co zkrásněla za peníze z EU

Navštivte některá z dvaceti míst v Moravskoslezském kraji, co vznikla a zkrásněla díky evropské dotaci, a vyhrajte fotoaparát, tablet a další ceny. Projeďte se historickým vlakem po Osoblažsku, pobavte se v Obecním domě Opava, vyrobte si klobouk v Novém Jičíně, prohlédněte si Ostravu z vysoké pece, obdivujte „zázračný“ obraz v kostele v Karviné a poznejte gorolské zvyky v Mostech u Jablunkova. Na každém místě získáte herní kartu se speciálním kódem. Po vložení kódu na www.nejkacka.eu/putovani můžete vyhrát hodnotné ceny. Putování s nejkačkou probíhá v srnu a září. Soutěž pořádá Regionální rada Moravskoslezsko, která financuje projekty evropskými penězi.

 

Nová páteřní cyklotrasa podél Olše propojí Jablunkovsko s Třincem a Českým Těšínem

Nová páteřní cyklotrasa propojí nejvýchodnější část republiky s Českým Těšínem. Povede podél Olše z Bukovce přes Jablunkov, Třinec a Český Těšín do Chotěbuze. Trasa dlouhá 36 kilometrů bude označena jako páteřní číslem 10. Její vznik umožní evropská dotace 7,5 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Na projektu spojily síly tři obce - Bystřice, Vendryně a Návsí, které o evropské peníze zažádalo. Celkové náklady mají být 9,7 milionů korun.    

 

Prodloužení Ruské ulice do Dolní oblasti Vítkovic obstará evropská dotace

Prodloužení Ruské ulice do Dolní oblasti Vítkovic zpřístupní veřejnosti celý areál národní kulturní památky. Financování projektu obstará evropská dotace 262 milionů korun z Regionálního operačního programu (ROP) Moravskoslezsko. Celkové náklady jsou dle rozpočtu přes 315 milionů korun, rozdíl doplatí Statutární město Ostrava. Evropský příspěvek na projekt dnes schválila Regionální rada Moravskoslezsko.    

 

Evropská dotace 21,5 milionů korun zpevní a osvětlí Městské sady v Opavě

Evropská dotace zpevní a osvětlí Městské sady v Opavě. Na probíhající regeneraci sadů získá město 21,5 milionů korun z Regionálního operačního programu (ROP) Moravskoslezsko. Sady budou přístupnější díky novým chodníkům, parkovacím místům a veřejnému osvětlení. K evropskému příspěvku, který dnes schválila Regionální rada Moravskoslezsko, Opava dodá deset milionů korun z vlastního rozpočtu. Město získá také dotaci 7 milionů korun na úpravu prostranství v Ochranově ulici a okolí.    

 

Experti z Británie, Německa a Švédska představí v Ostravě inteligentní městskou dopravu

Experti z Velké Británie, Německa a Švédska představí v Ostravě chytré plánování a řízení městské dopravy. Vystoupí 26. června na konferenci Inteligentní řešení v dopravě v programovém období 2014-2020. Její účastníci uslyší také novinky o zdrojích na udržitelnou dopravu v evropských fondech pro léta 2014-2020. Konferenci pořádá Regionální rada Moravskoslezsko.    

 

Dotace 170 milionů korun z EU na rekonstrukci silnice u Vítkova přiblíží místním dálnici

Silnice z Vítkova do Větřkovic projde kompletní rekonstrukcí, která zajistí plynulé napojení místních lidí na Opavu a dálnici. Pomůže k tomu evropská dotace 170 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Zbylé náklady do výše 252 milionů korun zajistí Moravskoslezský kraj. Hotovo má být v polovině roku 2015.

 

Deset miliard korun z EU v Moravskoslezsku: nejvíce šlo do nových silnic a na venkov

Deset miliard korun z evropských fondů je v Moravskoslezském kraji. Přesně tolik proplatila Regionální rada Moravskoslezsko za místní projekty od roku 2007 k dnešnímu dni. Nejvíce peněz pojmula výstavba a rekonstrukce silnic. Nejaktivnější byly malé obce, které získaly na vlastní vybavenost 1,2 miliardy korun. Deset miliard je větší polovina z bezmála dvaceti miliard korun, které jsou na rozvoj kraje k dispozici pro léta 2007-2013 v Regionálním operačním programu (ROP) Moravskoslezsko. Peníze za uskutečněné projekty musí být proplaceny do konce roku 2015.

 

Nový web www.nejkačka.eu vypráví to nejzajímavější o evropských penězích

Na nových stránkách www.nejkačka.eu je to nejzajímavější o evropských penězích v Moravskoslezském kraji. Výsledkový web pro veřejnost tento týden spustila Regionální rada Moravskoslezsko. Na webu se představuje na pět desítek zajímavých projektů. Nechybí ani novinky a další zajímavosti.

 

Do kraje míří dodatečných 800 milionů korun z EU na dopravu, vzdělávání a sociální služby

Vláda ČR dnes schválila dodatečné navýšení Regionálního operačního programu (ROP) Moravskoslezsko o 800 milionů korun. Peníze poslouží na městskou dopravu, modernizaci škol a sociální služby. Jde o nevyužité peníze z jiných operačních programů.

 

Na inteligentní dopravu v Ostravě evropské peníze nepůjdou

Na systém inteligentního dopravního systému v Ostravě evropské peníze nepůjdou. Regionální rada Moravskoslezsko na projekt roce 2011 schválila dotaci 218 milionů korun. Nyní od financování projektu odstoupila. Důvodem je dosud neukončený výběr dodavatele, nejisté termíny realizace a riziko včasného nevyčerpání prostředků. Inteligentní systém měl řídit dopravu ve městě a usnadnit lidem cestování veřejnou dopravou.

 

Ani přes schválení dotace není přeměna nádraží v Havířově a Třinci jistá

Přestože je na přeměnu nádražní v Havířově a Třinci k mání evropská dotace, stavět se zatím asi nezačne. Regionální rada Moravskoslezsko dnes schválila rekonstrukci nádražních budov a přeměnu okolí v Havířově a Třinci na moderní dopravní terminály. Na společné projekty obou měst a Českých drah, a.s. (ČD) uvolní 178 milionů korun. Projekty ČD jsou ovšem dotovány 40 %, zatímco dráhy požadovaly 70% příspěvek z EU. Navíc může být nádražní budova v Havířově prohlášena za kulturní památku, což by projekt v nynější podobě zkomplikovalo.

 
‹‹   Předchozí   2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 20   Následující   ››

Nahoru

 
_THEME_LOGIN