Tiskové centrum

Kontakt pro média

Detailní kontaktní informace naleznete v sekci kontakty pro novináře.

Tiskové zprávy

‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 20   Následující   ››

EU dá 318 milionů korun na špičkově vybavené výjezdové centrum záchranářů a policistů v Ostravě

V Ostravě vyroste moderní integrované výjezdové centrum městské policie, hasičů a záchranářů. Zlepší zázemí a služby bezpečnostních a záchranných složek a zvýší bezpečnost obyvatel Ostravy a kraje. Většinu z 380milionového rozpočtu na výstavbu a vybavení centra obstará evropská dotace 318 milionů korun. Dotaci na projekt dnes schválila Regionální rada Moravskoslezsko. Centrum má být zprovozněno na konci roku 2015.

 

Trojhalí a velké stavby dominují novinkám roku 2014 dotovaným z EU v Moravskoslezsku

Trojhalí Karolina a další velké stavby dominují evropským investicím v Moravskoslezském kraji v roce 2014. Otevření a zprovoznění se dočká přes sto projektů dotovaných z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko.

 

Kateřina Dostálová je potvrzenou ředitelkou úřadu, který dohlíží na evropské miliardy

Kateřina Dostálová byla potvrzena v roli ředitelky Úřadu Regionální rady Moravskoslezsko, který zodpovídá za evropské miliardy určené na rozvoj kraje. Dostálová byla od září pověřena vedením úřadu. Nyní byla v pozici ředitelky potvrzena ve výběrovém řízení. Její jmenování do funkce s účinností od 1. ledna 2014 dnes schválil Výbor Regionální rady Moravskoslezsko.

 

Karviná využije 28 milionů korun z EU na tři potřebné investice

Karviná uplatní evropskou dotaci 28 milionů korun na přeměnu sídliště Hranice, úpravu Majakovského ulice a rekonstrukci kostela sv. Marka. Financování projektů dnes schválila Regionální rada Moravskoslezsko. Rekonstrukce kostela se má odehrát v roce 2014, přeměna sídliště a Majakovského ulice se může protáhnout do roku 2015. Projekty jsou součástí integrovaného plánu rozvoje města Karviná.

 

Dotaci 42 milionů korun určenou na skleníkovou expozici si rozdělí šest jiných turistických cílů

O evropskou dotaci 42 milionů korun určenou na skleníkovou expozici v novodvorském arboretu se podělí šest jiných turistických atraktivit. Slezské zemské muzeum nesehnalo dodatečné vlastní zdroje a od výstavby skleníku odstoupilo. Regionální rada Moravskoslezsko proto dnes podpořila šest jiných, původně náhradních projektů. Dotace umožní přeměnu zahrady piaristického kláštera v Příboře a park sanatoria v Jablunkově, vznik naučné stezky k zámku v Hradci nad Moravicí, muzea česko-německého porozumění v Odrách a zpřístupnění hradu Sovinec. Na plnou podporu rekonstrukce katedrály Božského spasitele v Ostravě zatím dost peněz nezbylo.

 

Moravskoslezský kraj velmi dobře obstál v kritickém roce čerpání z EU, všechny dotace stihne uplatnit

Moravskoslezský kraj využije všechny peníze z evropských fondů a splní unijní pravidlo rychlosti čerpání pro rok 2013. Evropská komise aktuálně přijala částku 143,1 milionů eur za platby na projekty financované z Regionálního operačního programu (ROP) Moravskoslezsko v roce 2013. Celkový objem Komisí schválených prostředků za ROP Moravskoslezsko od roku 2007 činí 449,8 milionů eur. Kraj tak využije všechny prostředky přidělené EU, a to přesto, že letošní rok je z pohledu rychlosti čerpání fondů EU kritický. Střetává se v něm tří a dvouleté období, během něhož musí být dříve podpořené projekty vykázány Evropské komisi. Na to doplácí jiné, pomaleji čerpané programy, ve kterých Česko nestihne vyčerpat miliardy korun.

 

Z Nového Jičína do Hostašovic povede cyklostezka za peníze z EU

Z Nového Jičína do Hostašovic po bývalé železniční trati povede drážní cyklostezka. Cyklisté se po 10 kilometrech nové stezky poprvé projedou nejdříve v roce 2014. Většinu výdajů pokryje evropská dotace 25,9 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Evropský příspěvek dnes schválila Regionální rada Moravskoslezsko. Rada rovněž podpořila výstavbu cyklostezek v Kopřivnici, Ropici a Klimkovicích. Dotace na čtyři nové cyklostezky je celkem 45 milionů korun.

 

EU dá 129 milionů korun na nové výletní cíle v Moravskoslezském kraji

Deset turistických cílů v Moravskoslezském kraji vznikne a zkrásní díky evropské dotaci 129 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Chystá se například výstavba muzeum oceli Terra Chalybda v Třinci, stezky korunami stromů ve Frenštátu pod Radhoštěm a zřízení expozice generála Laudona v Novém Jičíně. Dostavby se dočká archeopark v Chotěbuzi a unikátní léčebný park v Klimkovicích.  Největší investicí má být nová skleníková expozice v Arboretu Nový Dvůr. Financování deseti projektů evropskými penězi dnes schválila Regionální rada Moravskoslezsko.

 

Regionální rada Moravskoslezsko uvolní 300 milionů korun z EU na silnice a vybavení škol

Regionální rada Moravskoslezsko uvolní dalších 230 milionů korun na modernizaci silnic II. a III. třídy. O 70 milionů na celkem 150 milionů korun navýší evropskou dotaci na vybavení základních a středních škol. V aktuálně zveřejněném plánu výzev k předkládání projektů s výhledem do poloviny roku 2014 rada vyhradila také 320 milionů korun na integrovaná výjezdová centra hasičů. Plán obsahuje dotaci na chystané projekty v objemu přes dvě miliardy korun z Regionálního operačního programu (ROP) Moravskoslezsko.

 

Lyžařský areál v Malenovicích bude mít novou lanovku a prodlouží sezonu

Lyžařský areál v Malenovicích bude mít novou čtyřsedačkovou lanovku a prodlouží lyžařskou sezonu. Celkové náklady na modernizaci areálu jsou kalkulovány na 33,1 milionů korun. Společnosti SKI chata Lysá hora pomůže pokrýt část nákladů evropská dotace 14,2 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Financování projektu evropskými penězi dnes schválila Regionální rada Moravskoslezsko. Lyžaři se na změny mohou těšit od zimní sezony 2014/2015.

 

Evropská dotace umožní rekonstrukci silnice z Bruntálu do Meziny

Silnice č. II/452 z Bruntálu do Meziny projde rekonstrukcí. Silnice se rozšíří a dostane nový povrch. Umožní to evropská dotace 30,3 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Celkové náklady jsou plánovány ve výši 54,4 milionů korun, rozdíl uhradí Moravskoslezský kraj ze svého rozpočtu. Evropský příspěvek na projekt dnes schválila Regionální rada Moravskoslezsko. Práce mají začít na jaře příštího roku.

 

Moravskoslezský kraj získá po rozhodnutí vlády jen 470 milionů korun navíc

Moravskoslezský kraj získá po rozhodnutí Vlády České republiky jen 470 milionů korun z evropských fondů navíc. Vláda původně v květnu rozhodla o přesunu prostředků z pomaleji čerpajících programů v Česku. Jednotlivé kraje si měly rozdělit 3,1 miliardy korun z Regionálního operačního programu Severozápad a 0,5 miliardy korun z Operačního programu Technická pomoc. Moravskoslezský kraj měl získat 800 milionů korun. Monitorovací výbor Severozápadu ale přesun prostředků neschválil. Kraje tak nezískají nic, pouze Moravskoslezský kraj může jako jediný počítat se 470 miliony korun z Operačního programu Technická pomoc. Celkový objem prostředků Regionálního operačního programu Moravskoslezsko na léta 2007-2013 je po navýšení 20 miliard korun.

 

Putování za evropskými penězi v kraji zlákalo 1152 lidí, soutěž zná své výherce

Putování po dvaceti místech v Moravskoslezském kraji, která zkrásněla díky penězům z evropských fondů, zlákalo 1152 lidí. Soutěžící navštěvovali osvědčené výletní cíle, ale objevili i méně známá, a přesto atraktivní místa. Dvouměsíční soutěž Putování s nejkačkou skončila 30. září. Jména výherců hlavních cen – digitálního fotoaparátu a tří tabletů jako odměny za aktivitu – byla zveřejněna na www.nejkacka.eu/putovani . Soutěž uspořádala Regionální rada Moravskoslezsko.

 

Putování po evropských milionech v Moravskoslezském kraji zlákalo přes tisíc lidí

Přes tisíc lidí se již vydalo na putování po dvaceti místech v Moravskoslezském kraji, která zkrásněla díky evropským penězům. Dvouměsíční soutěž Putování s nejkačkou vybízí k poznávání kraje a novým zážitkům. Soutěž má před sebou poslední týden, končí 30. září. Lidé na soutěžních místech získávají herní karty s unikátním kódem. Po vložení kódu na www.nejkacka.eu/putovani mohou získat hodnotné ceny. Putování pořádá Regionální rada Moravskoslezsko, která v kraji zodpovídá za financování projektů evropskými penězi.

 

Konference má spadeno na budoucí miliardy z evropských fondů

Na evropské miliardy pro léta 2014-2020 zaostří konference Evropské příležitosti regionu, která proběhne 16. října 2013 v kině Centrum v Havířově. Starostové, manažeři měst, zpracovatelé projektů a další zájemci se zde dozví to nejaktuálnější a nejdůležitější o přípravách na budoucí čerpání z evropských fondů. Zahraniční i čeští odborníci budou přednášet a diskutovat o vyjednávání Česka s Evropskou unií, nastavení vznikajících operačních programů a o novinkách nadcházejícího programového období a jejich dopadech na kraj a místní příjemce. Konferenci pořádá Regionální rada Moravskoslezsko, která v letech 2007-2013 zodpovídá za financování projektů v Moravskoslezsku. Podrobnosti nabízí web http://konference.dobra-rada.cz .

 
‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 20   Následující   ››

Nahoru

 
_THEME_LOGIN