Tiskové centrum

Kontakt pro média

Detailní kontaktní informace naleznete v sekci kontakty pro novináře.

Tiskové zprávy

‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 20   Následující   ››

Evropská dotace 82 milionů korun zvýší kapacitu fotbalového stadionu v Karviné

Karviná uplatní evropskou dotaci 82 milionů korun při rekonstrukci městského fotbalového stadionu. Nový vstupní objekt, rekonstrukce hlavní tribuny a dostavba vedlejších ochozů zvýší kapacitu stadionu a přinese komfort sportovcům i divákům. Financování projektu penězi z EU dnes schválila Regionální rada Moravskoslezsko. Dotace městu pokryje až 40 % způsobilých výdajů, které jsou 205 milionů korun. Mimo evropskou dotaci se na stadionu mají uskutečnit další investice do vyhřívaného trávníku, parkoviště a zeleně za 149 milionů korun.

 

Jakub Weimann pro 20 představ: Provence žije z vína a levandulí, my jsme průmyslovým krajem

Provence žije z vína a levandulí, Švýcarsko z bankovnictví a jemné mechaniky, my jsme průmyslovým krajem. Nejen touto paralelou provází Jakub Weimann, generální ředitel Bonatrans Group, a.s., své zamyšlení o budoucnosti kraje. Příspěvek najdete na www.20predstav.eu . Weimann je další z dvaceti osobností a odborníků, kteří se zapojili do projektu 20|20 Moravskoslezsko a sdílejí své představy o budoucnosti Moravskoslezského kraje. Regionální rada Moravskoslezsko chce projektem inspirovat lidi, kteří se zabývají se rozvojem kraje.

 

František Lobkowicz pro 20 představ: Aby Baník s Jarkem Nohavicou oslavoval vítězství v Lize mistrů nad Barcelonou

Nadsázkou o vítězství Baníku začíná ostravsko-opavský biskup František Lobkowicz své zamyšlení o budoucnosti Moravskoslezského kraje. Příspěvek najdete na www.20predstav.eu . Biskup je první z dvaceti místních osobností a odborníků, kteří se zapojili do projektu 20|20 Moravskoslezsko, aby sdíleli své odvážné myšlenky a nevyřčené představy o tom, jak by měl kraj vypadat v roce 2020. Regionální rada Moravskoslezsko chce projektem inspirovat lidi, kteří se podílejí na regionálním rozvoji.

 

Dotace 593 milionů korun z EU potěší řidiče a školáky v Moravskoslezském kraji

Evropská dotace 593 milionů korun zlepší dopravu a zajistí moderní vybavení základních a středních škol v Moravskoslezském kraji. Rekonstrukcí projde šest úseků silnic II. a III třídy.  Přispěje na to dotace 274 milionů korun. S pomocí 130 milionů korun přibudou v 29 obcích chodníky, přechody a další bezpečnostní prvky. Moderní vybavení do učeben jazyků, fyziky, chemie a informačních technologií získá 109 základních škol. Uplatní při tom 147 milionů korun. Dalších 42 milionů korun z EU umožní vybavit přírodovědné a strojírenské laboratoře na 9 středních školách. Financování projektů penězi z EU dnes schválila Regionální rada Moravskoslezsko.

 

Města v Moravskoslezsku chtějí 13 miliard z EU na vzdělávání, dobrou práci a přívětivé prostředí

Velká města v Moravskoslezském kraji pomýšlí na 13 miliard korun z evropských fondů v letech 2014-2020. Peníze chtějí investovat do vzdělávání, nových pracovních míst a přívětivého prostředí. Shodli se na tom zástupci měst a regionální partneři na setkání 6. května v Čeladné. Investovat speciálně do rozvoje měst bude možné s pomocí tzv. Integrované teritoriální investice (ITI) pro ostravskou aglomeraci. Je to novinka, s níž přichází Evropská komise při čerpání fondů.

 

Dotace 53,7 milionů korun z EU zlepší sociální služby pro pěstouny, děti a hendikepované lidi

Evropská dotace 53,7 milionů korun umožní vybudovat a modernizovat osm zařízení poskytujících terénní a ambulantní služby v Moravskoslezském kraji. Vznikem centra psychologické pomoci v Ostravě a rozšířením centra v Karviné se zlepší podmínky pro poskytování rodinného poradenství a pěstounské péče. Nové zázemí denních stacionářů a sociálních zařízení v Opavě, Třanovicích, Odrách a Orlové usnadní život lidem se zdravotním postižením, seniorům a o ně pečujícím lidem. Dvě nízkoprahová zařízení pro děti a mládež v Odrách a Českém Těšíně získají nové zázemí a vybavení pro práci s dětmi. Financování projektů penězi z EU dnes schválila Regionální rada Moravskoslezsko.

 

MHD v Ostravě zjednoduší bezkontaktní odbavovací systém za peníze z EU

Cestování městskou hromadnou dopravou v Ostravě bude nejspíše od druhé poloviny roku 2015 pohodlnější díky odbavovacímu systému bezkontaktních čipových karet. Všechna vozidla budou současně vybavena palubním systémem, který mimo jiné umožní sledovat polohu vozidel. Dopravní podnik Ostrava, a.s., na nákup a instalaci systému získá evropskou dotaci 115,4 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Financování projektu evropskými penězi dnes schválila Regionální rada Moravskoslezsko.

 

136 lidí s hendikepem najde nový domov díky evropské dotaci 148 milionů korun

Až 136 lidí se zdravotním a sociálním hendikepem dostane šanci na lepší život. Z velkokapacitních ústavů a zařízení se přestěhují do domovů pro osoby se zdravotním postižením, zvláštním režimem a do chráněných bydlení. Sedm takových vznikne díky evropské dotaci v Karviné, Opavě, Ostravě-Třebovicích, Studénce, Horním Benešově, Českém Těšíně a Frýdku-Místku. Promění se také sportoviště Ústavu sociální péče pro tělesně postižené v Hrabyni. Regionální rada Moravskoslezsko dnes na tyto aktivity schválila evropskou dotaci 147,7 milionů korun. Uskutečnit se mají do konce roku 2015.

 

Evropská dotace 200 milionů korun zajistí rekonstrukci tří silnic v Moravskoslezském kraji

Tři silnice na Frýdecko-Místecku a Novojičínsku budou díky modernizaci za evropské peníze bezpečnější. Chystá se rekonstrukce mostu a okolní komunikace č. III/4774 v Morávce, rekonstrukce silnice č. II/483 z Frenštátu pod Radhoštěm do Čeladné a silnice č. II/ 476 ve Frýdecké ulici v Třinci. Umožní to evropská dotace 200 milionů korun pro Moravskoslezský kraj, která pokryje většinu z plánovaných výdajů až 238 milionů korun. Evropský příspěvek dnes schválila Regionální rada Moravskoslezsko. Práce na silnicích mají začít letos, hotovo má být do konce příštího roku.

 

Dotace 88 milionů korun z EU ještě více zatraktivní Dolní oblast Vítkovice

Evropská dotace 88 milionů korun dále zatraktivní Dolní oblasti Vítkovic. Umožní nástavbu Vysoké pece č. 1 o vyhlídkovou věž s kavárnou, klubem a terasou. Z velína u vysoké pece bude návštěvnické centrum. Chystá se také další rozšíření a volnočasové využití areálu. Novinky mají být v provozu od poloviny příštího roku. Evropskou dotaci na tyto aktivity dnes schválila Regionální rada Moravskoslezsko.

 

Ministryně Jourová: Správa fondů EU se bez lidí v krajích neobejde

Ministryně pro místní rozvoj Věra Jourová zavítala 14. března 2014 do Moravskoslezského kraje. Zúčastnila se otevření Velkého světa techniky v Dolní oblasti Vítkovice a zavítala také na Úřad Regionální rady Moravskoslezsko, kde se setkala s vedením úřadu. Potvrdila, že budoucí správa fondů EU se bez lidí v krajích neobejde.

 

Vznikající podnikatelská zóna Business Park Ostrava může zaměstnat až 1500 lidí, první hala je v provozu

V Ostravě-Kunčičkách vzniká nová podnikatelská zóna Business Park Ostrava. V budoucnu může zaměstnat až 1500 lidí. V provozu je první ze sedmi plánovaných výrobních, logistických, skladovacích či velkoobchodních hal. Zóna roste na bývalém průmyslovém areálu, tzv. brownfieldu, o rozloze 13,5 hektarů. S jeho přeměnou a výstavbou první haly pomohly peníze z evropských fondů a soukromý kapitál. Umožnil to nástroj JESSICA, který dokáže financovat ziskové projekty rozvoje měst penězi z EU formou výhodného dlouhodobého úvěru. Úvěr na Business Park Ostrava poskytl fond rozvoje města Contera Urban Develepment Fund MS, s.r.o.

 

Regionální rada Moravskoslezsko přebírá správu nástroje JESSICA

Regionální rada Moravskoslezsko převzala činnosti holdingového fondu JESSICA Moravskoslezsko. Namísto Evropské investiční banky (EIB) bude nyní dohlížet na návratné využití evropských peněz na rozvojové projekty v Moravskoslezsku, na něž disponuje částkou půl miliardy korun. Peníze putují na investiční ziskové projekty v městských oblastech. Výsledkem jsou zatím dva podpořené projekty - Národní dům v Bohumíně a podnikatelská zóna Business Park Ostrava.

 

Dotace 892 milionů korun na nové projekty významně posune čerpání z EU v Moravskoslezském kraji

Evropská dotace 892 milionů korun schválená na nové projekty významně posune čerpání Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Dotace umožní rekonstrukci deseti úseků silnic napříč krajem, výstavbu atletické haly v Ostravě a modernizaci městského tenisového klubu v Karviné. V Ostravě a Opavě díky dotaci nakoupí nové trolejbusy a tramvaje. Financování projektů aktuálně schválila Regionální rada Moravskoslezsko, která je za čerpání peněz v kraji zodpovědná.

 

Replika historického opevnění Šance bude lákat turisty do Hrčavy, projekt získal dotaci z EU

Obec Hrčava získá evropskou dotaci přes 4 miliony korun na výstavbu repliky historické tvrze Šance. Opevnění s expozicí historických zbraní, vyhlídkovou věží a zázemím pro konání kulturních akcí bude lákat turisty k návštěvě česko-slovensko-polského trojmezí. Financování projektu evropskými penězi dnes schválila Regionální rada Moravskoslezsko.

 
‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 20   Následující   ››

Nahoru

 
_THEME_LOGIN