Tiskové centrum

Kontakt pro média

Detailní kontaktní informace naleznete v sekci kontakty pro novináře.

Tiskové zprávy

‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 8 9 20   Následující   ››

Petr Lukasík pro 20 představ: Věda a technika zde mají své místo od nepaměti

Auto řídí samo, propojené s ledničkou a telefonem zařizuje nákupy. Vývoj informačních technologií je nezadržitelný a Moravskoslezský kraj v něm bude hrát klíčovou roli. Takto směle pojal svou úvahu o budoucnosti kraje v roce 2020 Petr Lukasík, generální ředitel společnosti Tieto Czech. Celý příspěvek najdete na www.20predstav.eu , kde jsou také další odvážné myšlenky a nevyřčené představy osobností a odborníků.

 

Moravskoslezský kraj vylepšilo už 13 miliard korun z EU

Do Moravskoslezského kraje doputovalo už 13 miliard korun evropských dotací z Regionálního operačního programu (ROP) Moravskoslezsko. Přesně tolik bylo od roku 2007 proplaceno za uskutečněné projekty kraje, měst a obcí, škol a dalších organizací. Třetinu této částky, přes 4,4 miliardy korun, uplatnila města a obce na nová kulturní a volnočasová zařízení, sportoviště, parky a náměstí. Další 4,2 miliardy korun pomohly zlepšit dopravu v kraji – silnice, dopravní terminály, vozové parky dopravců a cyklostezky. Celkem je na rozvoj kraje k dispozici přibližně 20 miliard korun z ROP Moravskoslezsko. Další peníze z EU do kraje míří z tematických, ministerstvy řízených programů.

 

Petr Kotík pro 20 představ: Síla je v různorodosti a kvalitě, která přesahuje regionální význam

Životní prostředí, kultura a kvalita vzdělávání jsou tři klíčové aspekty života v Moravskoslezském kraji. Síla regionu je v jeho různorodosti a kvalitě, která přesahuje regionální význam. Takto uvažuje Petr Kotík, skladatel, dirigent a flétnista, ředitel Institutu a Festivalu Ostravské dny. Jeho zamyšlení nad budoucností kraje najdete na www.20predstav.eu , kde jsou také odvážné myšlenky a nevyřčené představy dalších odborníků a osobností o budoucnosti Moravskoslezského kraje v roce 2020.

 

Jiří Cienciala pro 20 představ: Hlavně bychom měli rozvíjet to, co umíme, co máme v genech

Moravskoslezský kraj sice trápí nezaměstnanost a hrozby dalšího negativního vývoje, ale jsou tady i úspěšné cesty. Budoucnosti se musí přizpůsobit nejen ekonomika kraje, ale i vnímání lidí. Alespoň to naznačuje Jiří Cienciala, vládní zmocněnec pro řešení problémů spojených s revitalizací Moravskoslezského a Ústeckého kraje. Svou představu dále rozvíjí v příspěvku uveřejněném na www.20predstav.eu , kde jsou i další odvážné myšlenky a nevyřčené představy odborníků a osobností o budoucnosti kraje v roce 2020. Projekt má inspirovat a motivovat nejen lidi zabývající se regionálním rozvojem.

 

Antonín Šimčík pro 20 představ: Naše přirozené dědictví je dnes vyhledávanou kvalitou

Jestli se před dvaceti lety mohlo zdát, že muzea nahradí internet, ukazuje se, že určitě nenahradí. Alespoň podle Antonína Šimčíka, ředitele Slezského zemského muzea, který tvrdí, že muzea se mají „stát místem setkávání skutečných lidí se skutečnou realitou.“ Nejen takto uvažuje Šimčík ve své představě o budoucnosti Moravskoslezského kraje v roce 2020. Celý příspěvek najdete na www.20predstav.eu . Na webu jsou také odvážné myšlenky a nevyřčené představy dalších odborníků a osobností.

 

Jan Světlík pro 20 představ: Lidé už nevysedávají u televize, volný čas tráví ve městě kultury, vzdělání, sportu a zábavy

Ostrava je moderní město s moderní infrastrukturou, kde žije 300 tisíc šťastných a spokojených obyvatel, kteří mají svou práci a své koníčky. Nevysedávají u televize, naopak volný čas tráví ve městě kultury, vzdělání, sportu a zábavy. Tato vizionářská slova patří Janu Světlíkovi, generálnímu řediteli a předsedovi představenstva Vítkovice Holding. Světlík přispěl svou úvahou na www.20predstav.eu do diskuze o budoucnosti Moravskoslezského kraje v roce 2020. Na webu najdete také odvážné myšlenky a nevyřčené představy dalších osobností a odborníků.

 

David Sventek pro 20 představ: Dobré záměry si jako magnet najdou příznivce a prostředky

Budoucnost utváří naše vlastní aktivita, zájem a nápady. Dobré záměry si jako magnet najdou příznivce a prostředky. Nejen takto se nad budoucností Moravskoslezského kraje zamýšlí David Sventek, ředitel odboru řízení operačních programů Ministerstva pro místní rozvoj. Úvahu najdete na www.20predstav.eu , kde jsou také příspěvky dalších osobností a odborníků, kteří sdílí své odvážné myšlenky a nevyřčené představy o budoucnosti kraje v roce 2020. Mají inspirovat nejen lidi zabývající se regionálním rozvojem.

 

Evropská injekce 246 milionů korun pomůže s výstavbou pavilonu interny v opavské nemocnici

Evropská dotace až 246 milionů korun pomůže s výstavbou a vybavením pavilonu interních oborů ve Slezské nemocnici v Opavě. Pokryje většinu z 300milionového rozpočtu projektu až do výše 85 %. Evropský příspěvek dnes schválila Regionální rada Moravskoslezsko. Stavba nového pavilonu N byla zahájena loni v březnu, otevření se očekává v polovině roku 2015. Nositelem projektu a provozovatelem nemocnice je Moravskoslezský kraj.

 

Evropská dotace ozáří dráhy ostravského letiště novými světly

Pojezdové dráhy Letiště Leoše Janáčka Ostrava budou vybaveny novou světelnou technikou. Zvýší se bezpečnost pozemního provozu letadel, zlepší viditelnost pro přistávání a letiště pokročí v zajištění vyšší certifikace. Regionální rada Moravskoslezsko dnes na projekt schválila evropskou dotaci 57 milionů korun. Rozpočet projektu je přibližně 100 milionů korun.

 

Víte něco o evropských dotacích na sport? Získejte 85% dotaci z EU na sportovní vybavení a zážitky

Dalším soutěžním kolem pokračuje ve středu 16. července velká hra o evropské dotace. Pokud víte o evropských dotacích na sportoviště, máte šanci získat 85% dotaci z EU na sportovní vybavení, doplňky nebo třeba permanentky. Soutěž pro lidi z Moravskoslezského kraje probíhá na http://velkahra.nejkacka.eu a hitrádiu Orion. V předešlých týdnech 16 lidí získalo dotaci na kolo, pohonné hmoty, turistické vybavení a zážitky v ostravské zoo. Soutěž pořádá Regionální rada Moravskoslezsko, která zodpovídá za 20 miliard korun z evropských fondů určených na rozvoj kraje.

 

Evropská dotace 85 % potěšila cyklisty a řidiče, teď svádí k soutěžení turisty a výletníky

Velká hra o nejkačky zná prvních osm vítězů. Čtyři cyklističtí nadšenci se radují z evropské dotace 85 % na kolo a cyklistické vybavení. Další čtyři lidé získali tento týden dotaci 85 % z EU na pohonné hmoty. Soutěž pro lidi z Moravskoslezského kraje pokračuje ve středu 2. července, kdy se hraje o evropskou dotaci 85 % na turistické vybavení a doplňky. Soutěž probíhá každou středu na webu velkahra.nejkacka.eu a hitrádiu Orion, pořádá ji Regionální rada Moravskoslezsko.

 

Petr Šimíček pro 20 představ: Za vším stojí ti ‚Ostraváci‛

Výčtem úspěšných aktivit, ale také sny o vzdělávacích a kulturních aktivitách provází své ‚příjemné fantazírování‛ o budoucnosti Petr Šimíček, středoškolský učitel dějepisu a organizátor vzdělávacích a kulturních akcí. Jeho příspěvek je uveřejněný na www.20predstav.eu . Šimíček je další z 20 osobností a odborníků, kteří svým zamyšlením přispěli do projektu 20|20 Moravskoslezsko. Sdílí své odvážné myšlenky a nevyřčené představy o budoucnosti kraje v roce 2020, které mají inspirovat nejen lidi zabývající se regionálním rozvojem.

 

Petr Klimek pro 20 představ: Kdo to zařídí? Lidé, zdraví, bezpečnost, vzdělání, čas, image

Lidé, zdraví, bezpečnost, vzdělání, čas a image – šest slov, která vymezují budoucnost za šest let. Do popředí je dává Petr Klimek, starosta Bílovce, ve své představě o budoucnosti Moravskoslezského kraje v roce 2020. A dodává proč. Úvahu najdete na www.20predstav.eu . Klimek je další z osobností a odborníků, kteří sdílejí své odvážné myšlenky a nevyřčené představy o budoucnosti kraje. Přispívají do projektu 20|20 Moravskoslezsko, který má inspirovat nejen lidi zabývající se regionálním rozvojem.

 

Petr Birklen pro 20 představ: Budoucnost pro nás nikdo nevytvoří, nečeká v regálech nákupních center

Apel na lidskou aktivitu a tvořivost, hledání souladu původního a nového a výzva k objevování přírody. Těmito směry se vydává Petr Birklen, vedoucí CHKO Poodří, ve své představě o budoucnosti Moravskoslezského kraje v roce 2020. Najdete ji na www.20predstav.eu . Birklen je jednou z dvaceti osobností a odborníků, kteří svým zamyšlením přispěli do projektu 20|20 Moravskoslezsko. Odvážné myšlenky a nevyřčené představy mají inspirovat a motivovat nejen lidi zabývající se regionálním rozvojem.

 

Získejte evropskou dotaci 85 % na auto a další bezva věci, zní motto kampaně

Získejte evropskou dotaci 85 % na auto. Užijte si v něm naplno lepší silnice, na které Evropská unie přispěla. Na této myšlence stojí soutěž, která začíná 18. června a potrvá až do září. Lidé z Moravskoslezského kraje v ní mohou vyhrát 85% dotaci z EU nejen na auto, ale i další zboží a zážitky. Ve hře je dotace například na kolo, školní potřeby, rodinný víkend nebo jízdné. Soutěž nazvaná Velká hra o nejkačky proběhne na www.nejkačka.eu a hitrádiu Orion. Kampaň připravila Regionální rada Moravskoslezsko, která zodpovídá za 20 miliard korun z evropských fondů.

 
‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 8 9 20   Následující   ››

Nahoru

 
_THEME_LOGIN