Tiskové centrum

Kontakt pro média

Detailní kontaktní informace naleznete v sekci kontakty pro novináře.

Tiskové zprávy

‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 8 10 20   Následující   ››

Všechny letos dostupné evropské miliardy zůstanou v Moravskoslezsku

Všechny dostupné miliardy z evropských fondů zůstanou v Moravskoslezském kraji. Regionální rada Moravskoslezsko letos proplatila za uskutečněné projekty 2 miliardy korun, což od roku 2007 dělá v součtu 14,2 miliard korun. Splnila tak limit rychlosti proplácení dotace, stanovený letos v Regionálním operačním programu (ROP) Moravskoslezsko ve výši 533 milionů eur. Zbývající projekty s dotací přibližně 5,8 miliard korun z ROP Moravskoslezsko budou dokončeny do konce příštího roku.

 

Jiří Krist pro 20 představ: Už teď se ostrůvky pozitivní deviace propojují

Spíše než objem prostředků je pro budoucnost rozhodující efektivita našeho počínání. Zejména lidmi, ale také technologickým rozvojem se ve své představě o budoucnosti Moravskoslezského kraje zabývá Jiří Krist, předseda MAS Opavsko a propagátor komunitně vedeného místního rozvoje. S upomínkou na výročí sametové revoluce se dívá o 25 let napřed. Celý příspěvek, stejně jako odvážné myšlenky a nevyřčené představy dalších odborníků a osobností najdete na www.20predstav.eu . Projekt 20 představ má motivovat a inspirovat nejen lidi zabývající se regionálním rozvojem.

 

Kraj pořídí hasičům novou techniku, pomůže 316 milionů korun z EU

Moravskoslezský kraj vybaví hasičský záchranný sbor novými vozidly a technikou. Nakoupí 33 moderních hasících vozidel a automobilové plošiny pro záchranné práce ve výškách. Rozpočet tří návazných projektů ve výši 372 milionů korun pokryje z velké části evropská dotace přes 316 milionů korun. Financování projektů penězi z EU dnes schválila Regionální rada Moravskoslezsko.

 

Konference o evropských fondech v Ostravě vyvolává mimořádný zájem

Obrovský zájem mají lidé o konferenci Evropské příležitosti regionu, která proběhne 27. listopadu 2014 v Ostravě. Během prvních dvou dnů po otevření registrace se zaplnilo 350 volných míst na hlavní program konference. Celkem se na akci registrovalo 450 lidí a kapacita je zcela zaplněná. Největší regionální konference o evropských fondech proběhne v nové aule Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava a dá lidem odpověď na neznámé otázky ohledně připravovaného období 2014-2020.

 

Jana Šilerová pro 20 představ: Není svět tak jednoduchý, jak se nám zdá z gauče

Za pět let se vlastním představám zasmějeme a možná nás i potěší. Protože když člověk plánuje, co bude dělat zítra, Bůh se směje. S tímto nadčasovým přesahem uvažuje Jana Šilerová, emeritní biskupka a duchovní církve československé husitské, o budoucnosti Moravskoslezského kraje v roce 2020. Její zamyšlení, stejně jako odvážné myšlenky a dříve nevyřčené představy dalších osobností a odborníků najdete na www.20predstav.eu . Projekt má inspirovat a motivovat nejen lidi zabývající se regionálním rozvojem

 

Zuzana Filipková pro 20 představ: Zaměstnávat lidi se znevýhodněním by mělo být běžné

První žena přispěla svou úvahou o budoucnosti Moravskoslezského kraje do projektu 20 představ. Zamyšlení ředitelky Slezské diakonie Zuzany Filipkové především o potřebách a vývoji sociálních služeb najdete na www.20predstav.eu .

 

Petr Rumpel pro 20 představ: Rozvoj regionu je skládání mozaiky

Rozvoj regionu přirovnává ke skládání mozaiky. Pokud dlouho přemýšlíte, diskutujete a víte, jak má vypadat, bude pěkná. Nahodilé skládání kamenů může znamenat, že se nikomu líbit nebude. Takto uvažuje Petr Rumpel, geograf, regionalista a pedagog z Ostravské univerzity, ve svém příspěvku na www.20predstav.eu . Přidává vlastní vizi, jak by Ostrava, Ostravsko a kraj měly vypadat v roce 2020. Na webu 20představ.eu najdete také další odvážné myšlenky a nevyřčené představy osobností a odborníků o budoucnosti kraje.

 

Silnice v Moravskoslezském kraji vylepší přes půl miliardy korun z EU

Evropská unie přispěje dotací 567 milionů korun na modernizaci pěti úseků silnic v Moravskoslezském kraji. Chystá se například výstavba okružní křižovatky v Karviné nebo rekonstrukce silnice mezi Krmelínem, Brušperkem a Fryčovicemi. Evropskou dotaci dnes schválila Regionální rada Moravskoslezsko. Nositelem projektů je Moravskoslezský kraj, který tak pokračuje v modernizaci silnic II. a III. třídy financované evropskými prostředky.

 

Další výjezdové centrum hasičů a policistů za evropské peníze vyroste v Třinci

V Třinci vyroste integrované výjezdové centrum hasičů a policistů. Poskytne moderní zázemí pro záchranné a bezpečnostní složky. Zároveň usnadní a urychlí zásahy ve městě a jeho okolí. Výstavba centra má přijít na 275 milionů korun. Většinu z toho obstará evropská dotace 231 milionů korun. Financování projektu evropskými penězi dnes schválila Regionální rada Moravskoslezsko. Stavba má být hotová do konce roku 2015.

 

Finále Velké hry o nejkačky určilo vítěze 85% dotace z EU na nové auto

Vědomostní zábavné odpoledne v neděli 5. října v areálu Slezskoostravského hradu určilo vítěze Velké hry o nejkačky. Evropskou dotaci 85 % ve výši až 260 tisíc korun na nové auto získal Jiří Kopřiva. Svými znalostmi o evropských dotacích a projektech v Moravskoslezsku předčil dalších 45 lidí, kteří se zúčastnili vyvrcholení čtyřměsíční soutěže.

 

Zábavné odpoledne určí vítěze 85% evropské dotace na auto

Velká hra o nejkačky spěje do finále. Po 16 týdnech soutěžení o 85% dotaci z EU na hodnotné zboží a služby se dosavadních 64 výherců utká o hlavní cenu soutěže. V neděli 5. října proběhne na Slezskoostravském hradě vědomostně-zábavná hra, nazvaná Velké finále. Vzejde z ní vítěz 85% evropské dotace na auto.

 

Dotace 176 milionů korun z EU vylepší školy, nemocnice, bezpečnost a cestovní ruch v Moravskoslezském kraji

Evropská dotace 176 milionů korun umožní modernizaci několika desítek zejména středních škol a šesti nemocnic v Moravskoslezském kraji. Uplatní se také při výstavbě výjezdového centra záchranářů v Městě Albrechticích a propagaci turistických oblastí. Dotaci dnes schválila Regionální rada Moravskoslezsko.

 

Moravskoslezský kraj připravuje plán, jak získat až 80 miliard korun z evropských fondů v letech 2014-2023

Moravskoslezský kraj připravuje regionální akční plán, jak získat až 80 miliard korun z evropských fondů v letech 2014-2023. Plán má být hotový do konce listopadu. Na přípravě plánu a prioritách se na jednání 16. září v Dolní oblasti Vítkovice shodlo 40 partnerů z řad kraje, měst a obcí, univerzit a významných zaměstnavatelů. Formuje se také platforma tzv. regionální stálé konference, která bude koordinovat a dohlížet na naplňování strategie regionálního rozvoje ČR a evropských investic v kraji.

 

Ivo Vondrák pro 20 představ: Kam se věci mají a budou ubírat, je jen a jen na nás

Průmyslová historie nás naučila houževnatosti, vytrvalosti a hledání cest, jak ovládnout přírodu a jak realizovat své představy. Znalosti a poctivá výroba jsou dvěma stranami jedné mince, nemůžeme prohrát, ať padne hlava nebo orel. Takto přemýšlí Ivo Vondrák, rektor Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava, ve své úvaze o budoucnosti Moravskoslezského kraje v roce 2020. Celý jeho příspěvek najdete na www.20predstav.eu , kde jsou také další odvážné myšlenky a nevyřčené představy osobností a odborníků.

 

EU dá 476 milionů korun na silnice, integrované výjezdové centrum na letišti a projekty obcí

Evropská unie přispěje na lepší silnice, nové letištní výjezdové centrum hasičů a záchranářů a odstranění 15 brownfieldů v Moravskoslezském kraji. Ve Frýdku-Místku navíc vyroste nové baseballové hřiště a v Karviné prohlédne okolí kina Centrum. Regionální rada Moravskoslezsko dnes schválila financování těchto projektů evropskou dotací 476 milionů korun.

 
‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 8 10 20   Následující   ››

Nahoru

 
_THEME_LOGIN