Tiskové centrum

Kontakt pro média

Detailní kontaktní informace naleznete v sekci kontakty pro novináře.

Tiskové zprávy

‹‹   Předchozí   10 18 19 20 21 22 23

Regionální rada Moravskoslezsko pomůže hospodářsky slabším oblastem regionu

Výbor Regionální rady Moravskoslezsko včera schválil podporu pro Bruntálsko a Vítkovsko. Z Regionálního operačního programu je na ni vyčleněno 2,4 milionů korun, které mohou místní svazky obcí získat na činnost vlastního projektového manažera.

 

Bezpečnost na cestách v regionu se zvýší, podpoří ji 80 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko.

Silniční doprava, cyklostezky nebo cyklotrasy v regionu doznají v nejbližších letech pozitivních změn. Na zvýšení bezpečnosti chodců a cyklistů nyní investuje Regionální operační program Moravskoslezsko 80 milionů korun. Regionální rada zmíněnou částku nabízí v rámci dnes vyhlášené výzvy.

 

ROP Moravskoslezsko: 200 milionů pro školskou infrastrukturu ve městech

200 milionů korun pro školská zařízení ve městech od 5 do 50 tisíc obyvatel nabízí Regionální rada Moravskoslezsko. Dnes vyhlásila výzvu k předkládání žádostí o dotace z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko.

 

Regionální rada Moravskoslezsko vyzývá k předložení projektů za více než miliardu korun

Regionální rada Moravskoslezsko dnes vyhlašuje dalších pět výzev k předkládání žádostí o dotace z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Nabízí přes 1,3 miliardy korun na rozvoj dopravní infrastruktury, integrovaný záchranný systém nebo na projekty zaměřené na rozvoj cestovního ruchu. Žádat o ně mohou zástupci veřejného a neziskového sektoru i podnikatelé.

 

Na opravu školských a volnočasových zařízení je k dispozici 150 miliónů korun

Regionální rada Moravskoslezsko dnes vyhlásila výzvu pro předkládání žádostí o dotace z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko, ve které nabízí 150 milionů korun na rekonstrukce školských nebo volnočasových zařízení. Žádat o dotace mohou obce a města s počtem obyvatel od 500 do 5.000, neziskové organizace nebo soukromé školy a další subjekty nacházející se v těchto obcích.

 

Regionální operační program podpoří image kraje

Zlepšit mediální obraz Moravskoslezského kraje nebo upevnit jeho pozici v rámci České republiky i Evropské unie jsou vymezené priority Regionálního operačního programu, na které je do konce února vyčleněno 60 milionů korun. Dosáhnout na ně může Moravskoslezský kraj.

 

V Ostravě proběhlo první zasedání Monitorovacího výboru ROP Moravskoslezsko

Monitorovací výbor Regionálního operačního programu regionu soudržnosti Moravskoslezsko zahájil své první zasedání v úterý 21. srpna v ostravském hotelu Imperial.

 

Nová brožura pomůže neziskovým organizacím při orientaci v dotacích z EU

Poskytnout pomoc nevládním neziskovým organizacím v jejich snaze při čerpání financí ze strukturálních a jiných fondů Evropské unie si klade za cíl nová brožura Velké možnosti pro neziskový sektor, kterou vydala Regionální rada regionu soudržnosti Moravskoslezsko.

 

Web Regionální rady v novém

V souvislosti s přípravou na spuštění Regionálního operačního programu Moravskoslezsko připravila Regionální rada Moravskoslezsko novou podobu webových stránek.

 

250 milionů korun na lepší cesty! Regionální rada Moravskoslezsko přijímá žádosti o dotace z EU jako první

Regionální rada regionu soudržnosti Moravskoslezsko dnes vyhlásila první výzvu pro předkládání žádostí o dotace z Evropské unie. Předkladatelé své projekty na podporu dopravní infrastruktury v kraji mohou předložit v elektronické žádosti BENEFIT7, kterou v Moravskoslezsku zprovoznili jako první ze všech regionů ČR.

 

V Moravskoslezsku mají jasno, o jaké dotace bude možné žádat v roce 2008

Výbor Regionální rady Moravskoslezsko včera schválil roční plán vyhlašování výzev pro předkládání projektů do Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. O peníze z tohoto programu mohou začátkem nového roku usilovat například obce a města na rekonstrukci škol, školních hřišť nebo zařízení pro volný čas.

 

První schválený projekt zajistí modernizaci více než 30 kilometrů cest v regionu

32,3 km silnic II. a III. tříd v Moravskoslezsku bude rekonstruováno díky realizaci prvního schváleného projektu, který byl odevzdán do Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Celkem bude do rekonstrukce zmíněných kilometrů cest investováno něco přes 243 milionů korun. Realizátorem projektu je Moravskoslezský kraj.

 

Program, který Moravskoslezsku přináší 21 miliard korun, bude slavnostně podepsán

V úterý 11. prosince bude v pražské vile Portheimka slavnostně podepsáno všech 7 Regionálních operačních programů, mezi nimi také ROP Moravskoslezsko, který podpoří projekty v regionu částkou 21 miliard korun. Regionální operační programy úspěšně ukončily vyjednávání s Evropskou komisí. Zařadily se tak mezi první schválené české programy financované z Evropského fondu pro regionální rozvoj.

 
‹‹   Předchozí   10 18 19 20 21 22 23

Nahoru

 
_THEME_LOGIN