Tiskové centrum

Kontakt pro média

Detailní kontaktní informace naleznete v sekci kontakty pro novináře.

Tiskové zprávy

‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 10 20   Následující   ››

Dotace posvětila nákup vozů pro hasiče a menší investice v Havířově, Karviné a Frýdku-Místku

Evropská dotace 163,9 milionů korun pomůže s nákupem 50 hasičských vozů pro jednotky sboru dobrovolných hasičů v Moravskoslezském kraji. Dalších 18,8 milionů korun z EU přispěje na vznik dětského dopravního hřiště v Havířově, podnikatelského centra Business Gate v Karviné a na dopravní opatření ve Frýdku-Místku. Financování projektů evropskou dotací schválila koncem minulého týdne Regionální rada Moravskoslezsko.

 

Koloběžkáři po 550 kilometrech míří přes Havířov, Karvinou a Bohumín zpět do Ostravy

Třítýdenní zážitková cesta na koloběžkách okolo Moravskoslezského kraje po evropských projektech finišuje. Šestice koloběžkářů na Tour de nejkačka od 2. června ujela 550 kilometrů a je pět dní od cíle v Ostravě. Čeká je ještě obhlídka zajímavých míst mezi Českým Těšínem, Havířovem, Karvinou, Orlovou a Bohumínem. Zpět v Ostravě budou koloběžkáři 26. června. Akci pořádá Regionální rada Moravskoslezsko, zodpovědná za uplatnění 20 miliard korun z evropských fondů na rozvoj kraje.

 

Koloběžkáři míří na Praděd

Projeli Hlučínsko, Opavsko, Krnovsko i Osoblažsko a míří na Praděd. Šestice koloběžkářů pokračuje v třítýdenní zážitkové cestě z Ostravy okolo kraje po evropských projektech. Na Tour de nejkačka už koloběžkáři našlapali 147 kilometrů. Nyní vyhlíží nejvyšší vrchol Jeseníků.

 

Koloběžková jízda po Moravskoslezském kraji odstartovala v Ostravě

Třítýdenní zážitková jízda na koloběžkách po Moravskoslezském kraji a evropských projektech začala dnes v Ostravě. Na první zahřívací etapě Tour de nejkačka doprovodili šestici koloběžkářů osobnosti i koloběžkoví nadšenci. Ve středu koloběžkáři vyráží okolo kraje přes Jeseníky, Poodří, podhůří Beskyd a Těšínské Slezsko. Zpět v Ostravě budou 26. června. Po cestě obhlédnou na 130 zajímavých míst a evropských projektů. Akci pořádá Regionální rada Moravskoslezsko, zodpovědná za uplatnění evropským miliard v kraji.

 

Koloběžkáři vyráží na třítýdenní tour po Moravskoslezském kraji a evropských projektech

Šestice koloběžkářů vyráží 2. června z Ostravy na třítýdenní zážitkovou jízdu okolo Moravskoslezského kraje. Během 22 etap Tour de nejkačka urazí přes 600 kilometrů, otestují cyklostezky a navštíví na 130 míst a evropských projektů. Do Ostravy se vrátí 26. června. Zážitky z tour zprostředkují lidem denně na www.nejkacka.eu a sociálních sítích. Tour pořádá Regionální rada Moravskoslezsko, zodpovědná za uplatnění 20 miliard korun z evropských fondů v kraji.

 

Unie dá 175 milionů korun na modernizaci sedmi úseků silnic v Moravskoslezském kraji

Evropská unie přispěje 175 milionů korun na rekonstrukci sedmi úseků silnic II. a III. třídy v Moravskoslezském kraji. Pomůže například s modernizací silnic z Jablunkova do Mostů u Jablunkova, z Kopřivnice do Štramberka a dalších úseků včetně několika mostů.  Financování projektu evropskými penězi dnes schválila Regionální rada Moravskoslezsko. Celkový rozpočet projektu je 215 milionů korun. Práce by měly být hotové ještě letos.

 

Ostrava, Opava a Karviná získají evropské miliony

Statutární města Ostrava, Opava a Karviná získají evropskou dotaci na projekty. Regionální rada Moravskoslezsko dnes schválila dotaci 98,6 milionů korun na úpravy Nádražní ulice v Ostravě, 10,6 milionů korun na přeměnu parku sv. Hedviky a vnitrobloku Olomoucká v Opavě a 8,5 milionů korun na rekonstrukci zámku Fryštát v Karviné.

 

Zařízení sociálních služeb pořídí s přispěním EU lůžka a vybavení pro seniory a hendikepované

Evropská dotace téměř 15 milionů korun pomůže vybavit několik zařízení sociálních služeb pro seniory a zdravotně postižené lidi v Moravskoslezském kraji. Dotaci na osm projektů dnes schválila Regionální rada Moravskoslezsko. Umožní nakoupit nová lůžka a související vybavení v domovech pro seniory a obdobných zařízeních v Havířově, Frýdlantu nad Ostravicí, Českém Těšíně, Třinci, Hlučíně a dalších městech.

 

Na informační tabule na zastávkách v Ostravě a dalších obcích v kraji dá EU 35 milionů korun

Evropská unie dá 35 milionů korun na pořízení elektronických informačních tabulí pro cestující veřejnou hromadnou dopravou v Moravskoslezském kraji. Tabule přibudou na 72 zastávkách městské hromadné dopravy v Ostravě a na 36 zastávkách v dalších městech a obcích Moravskoslezského kraje. Evropskou dotaci na projekty schválila Regionální rada Moravskoslezsko.

 

Evropská dotace 25 milionů korun usnadní život zdravotně a sociálně postiženým

Evropská dotace 25 milionů korun pomůže uskutečnit sedm projektů v Moravskoslezském kraji, které zlepší život lidí se zdravotním a sociálním postižením. Evropský příspěvek na projekty schválila 5. března Regionální rada Moravskoslezsko. V Krnově vznikne Dům na půl cesty a charitní dům Salvator projde rekonstrukcí. Klienti Oáza pokojů ve Frýdku-Místku se dočkají rekonstrukce zázemí. Unikátní chráněné bydlení v Pržně ulehčí život nevidomým a neslyšícím. Proběhne také modernizace dalších zařízení v Opavě, Kopřivnici a Dívčím hradě.

 

Regionální rada rozdělí zbývající evropské miliony na vybavenost měst a obcí

Města a obce v Moravskoslezském kraji mají po třech letech naději na evropskou dotaci na vlastní vybavenost. Získat dotaci na rekonstrukci náměstí, kulturního domu, školy nebo hasičské zbrojnice ale nebude snadné. Uspět mohou jen připravené nebo rozestavěné projekty, které by obce uskutečnily nezávisle na dotaci. Dotace nejspíš pokryje méně než obvyklých 85 % výdajů. Regionální rada Moravskoslezsko chce tímto způsobem rozdělit zbývající prostředky z Regionálního operačního programu (ROP) Moravskoslezsko na rozvoj měst a venkova. Obce mohou odevzdávat projekty od 10. března do 8. června, středně velká města do 15. června 2015.

 

Dopravu, cestování a zdravotnictví v Moravskoslezském kraji zlepší 319 milionů korun z EU

Evropská dotace 319 milionů korun vylepší dopravu, cestování a zdravotnictví v Moravskoslezském kraji. Chystá se například rekonstrukce Mariánskohorské ulice a výstavba cyklostezky podél Odry v Ostravě, modernizace geriatrického pavilonu nemocnice v Havířově nebo nákup vlaků na linku z Bohumína přes Ostravu na mošnovské letiště. Financování sedmi projektů evropskými penězi dnes schválila Regionální rada Moravskoslezsko. Projekty se mají uskutečnit v průběhu letošního roku.

 

Veronika Dubská pro 20 představ: Budoucnost kraje je jako současní mladí

Budoucnost kraje je jako současní mladí. Musí dostat příležitost. Těmito slovy uvádí svou představu o budoucnosti Moravskoslezského kraje v roce 2020 Veronika Dubská, manažerka Impact Hubu Ostrava. Její zamyšlení najdete na www.20predstav.eu , kde jsou také další odvážné myšlenky a nevyřčené představy osobností a odborníků z různých oborů a oblastí. Projekt 20 představ připravila Regionální rada Moravskoslezsko. Má motivovat a inspirovat nejen lidi zabývající se regionálním rozvojem a evropskými fondy.

 

Moravskoslezský kraj příští rok vzpruží na 5 miliard korun evropských dotací

Přibližně 5 miliard korun evropských dotací vzpruží Moravskoslezský kraj v roce 2015. Regionální rada Moravskoslezsko je plánuje proplatit za 300 probíhajících a nachystaných investičních projektů. Nejvíce peněz půjde na výstavbu a rekonstrukce silnic, nová výjezdová centra policistů, hasičů a záchranářů, modernizaci nemocnic a vybavení škol. Evropských dotací z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko na podporu nových záměrů už ale příští rok mnoho nebude.

 

Dvě třetiny lidí v Moravskoslezsku vnímají osobní užitek z evropských dotací, ukázal výzkum

Jen desetina lidí v Moravskoslezském kraji se ucházela o evropské dotace, nebo o tom uvažuje do budoucna. Přesto 67 % veřejnosti vnímá osobní užitek z projektů financovaných penězi z EU. Největší změny lidé vidí v dopravě, vzhledu a vybavenosti měst a životním prostředí. Naopak doporučují více investovat do zdravotnictví a školství. Ukázal to výzkum povědomí široké veřejnosti v Moravskoslezském kraji o evropských fondech, který v listopadu 2014 zpracovala agentura Respond & Co pro Regionální radu Moravskoslezsko.

 
‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 10 20   Následující   ››

Nahoru

 
_THEME_LOGIN