Tiskové centrum

Kontakt pro média

Michal Sobek, mluvčí, e-mail: michal.sobek@rr-moravskoslezsko_cz, tel.: 725 743 531

Detailní kontaktní informace naleznete v sekci kontakty pro novináře.

Tiskové zprávy

‹‹   Předchozí   10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20   Následující   ››

8800 lidí rozhodlo: nejzajímavějším projektem za peníze z EU je skautské centrum VANAIVAN

Skautské centrum VANAIVAN v Kopřivnici je nejzajímavějším projektem podpořeným z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Dostalo nejvíce hlasů v soutěži Nej kačka z Evropy, do které se zapojilo 8800 lidí. Desítky z nich získají hodnotné ceny. Internetové hlasování probíhalo měsíc na www.nejkacka.eu . Soutěž uspořádala Regionální rada Moravskoslezsko.

 

Příjemci evropských peněz v Moravskoslezsku si nepřiplatí, dostanou přislíbených 92,5 %

Příjemci peněz z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko nebudou připlácet 7,5 % na realizaci projektů z vlastního. I přes škrty ve státním rozpočtu dostanou, co měli přislíbeno. Regionální rada Moravskoslezsko zmírní dopady vládního opatření na desítky regionálních rozvojových projektů. Využije unikátní způsob financování. Postupně však dojde na snížení dotace z 92,5 % na 85 % celkových způsobilých výdajů.

 

Lidi ve městech čeká komfortnější cestování 80 novými autobusy, EU přispěje 153 miliony korun

Lidé cestující městskou hromadnou dopravou se mohou těšit na 80 nových nízkopodlažních a ekologických autobusů. Obnova vozového parku čeká všech pět velkých krajských měst, bude probíhat do roku 2013. Celková hodnota zakázek se může vyšplhat na 500 milionů korun. Část z těchto peněz pokryje dotace 153 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Financování projektů evropskými zdroji dnes podpořila Regionální rada Moravskoslezsko.

 

Dotace 122 milionů korun dá šanci hendikepovaným na lepší život a začlenění do společnosti

Ve Frýdku-Místku vznikne nový azylový dům pro ženy a matky s dětmi, v Ostravě nové chráněné bydlení Alexandr. Proměna čeká také dalších šest zařízení poskytujících služby sociálně a zdravotně hendikepovaným lidem. V nejbližších měsících dostanou šanci na lepší život a začlenění do společnosti. Zajistí to dotace 122 milionů korun z Regionálního operačního programu (ROP) Moravskoslezsko. Vznik a modernizaci osmi zařízení dnes podpořila Regionální rada Moravskoslezsko.

 

Nej kačka z Evropy v poločase: Horní Město už má víc hlasů, než je v obci počítačů

Přes 7000 lidí se zatím zapojilo do hlasování o nejzajímavější projekt podpořený z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Kromě průběžných výsledků jsou v polovině soutěže Nej kačka z Evropy známi také výherci lístků do ZOO Ostrava, DinoParku a Obecního domu v Opavě. Hraje se ale o hodnotnější zážitky. Hlasování probíhá do 10. listopadu 2010 na www.nejkacka.eu .

 

Nej kačka pomůže lidem rozhodnout o nejzajímavějším projektu podpořeném z EU v Moravskoslezsku

Lidé mohou ode dneška hlasovat o nejzajímavějším projektu financovaném z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Soutěž Nej kačka z Evropy potrvá do 10. listopadu 2010. Hlasování probíhá na www.nejkacka.eu . Kromě odměny pro vítězný projekt jsou přichystány hodnotné ceny pro hlasující. Mohou získat týdenní a víkendové ubytování zdarma v Jeseníkách, VIP prohlídku ZOO Ostrava a další zážitkové ceny. Nejzajímavější projekt i výherci budou vyhlášeni na konferenci Evropské příležitosti regionu 11. listopadu 2010. Soutěž pořádá Regionální rada Moravskoslezsko.

 

Dotace přispěje na výstavbu komunitního centra v Ostravě

Výstavba komunitního centra v Ostravě-Mariánských Horách bude financována převážně z evropských zdrojů. O podpoře projektu dnes rozhodla Regionální rada Moravskoslezsko. Schválená dotace na projekt s rozpočtem 143 milionů korun je přes 86 milionů korun z Regionálního operačního programu (ROP) Moravskoslezsko. Zbylé prostředky zajistí nositel záměru, statutární město Ostrava. Stavební práce by měly začít na jaře příštího roku, zahájení provozu je plánováno na počátku roku 2013.

 

Dotace 181 milionů korun zajistí vybavení osmi krajských nemocnic

Moravskoslezský kraj obdrží dotaci 170 milionů korun z Regionálního operačního programu (ROP) Moravskoslezsko na vybavení sedmi nemocnic. Evropské peníze poslouží na pořízení 24 přístrojů a zdravotnické techniky pro různá oddělení. Dotace pokryje většinu výdajů, kraj dodá ze svého 32 milionů korun. Dalších 11 milionů korun z ROP Moravskoslezsko míří do Bílovecké nemocnice na vybavení radiodiagnostické jednotky. Nemocnice je akciovou společností kraje. Modernizace nemocnic má proběhnout v první polovině příštího roku. Financování projektů dnes podpořila Regionální rada Moravskoslezsko.

 

Konference Evropské příležitosti regionu bude o diskuzi a sdílení zkušeností s projekty

Již počtvrté se letos uskuteční největší regionální akce věnovaná strukturálním fondům EU a evropské politice soudržnosti. Konference Evropské příležitosti regionu se odehraje 11. listopadu 2010 v Karviné. Zázemí akci poskytnou prostory Obchodně podnikatelské fakulty Slezské univerzity. Hlavní částí programu bude diskuzní panel o přínosech a negativních aspektech evropských dotací v regionu. Účastníci konference se dále seznámí s aktuálním vývojem utváření evropské kohezní politiky. Vybraní příjemci evropských dotací představí klíčové faktory úspěchu realizovaných projektů.  Konference cílí na veřejné, neziskové i soukromé subjekty zapojené do získávání peněz z fondů EU. Chce oslovit také studenty spřízněných oborů vysokých škol. Dnes byla zprovozněna registrace na webu http://konference.dobra-rada.cz . Účast na konferenci je zdarma.

 

Děti se po roce vrátily do modernější mateřské školy v Píšti

Děti a učitelé se po ročním exilu vrátili do mateřské školy v Píšti. Nalezli zde moderní a přitažlivé prostředí. Trojpodlažní objekt prošel největší rekonstrukcí od svého otevření v 70. letech. Za vnější a vnitřní úpravy obec zaplatila bezmála 10 milionů korun. Většinu peněz zajistí za pomoci dotace 8,3 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Dnes proběhlo slavnostní otevření.

 

Opava získá 220 milionů korun na revitalizaci Domu umění a Slezského divadla

Opava obdrží bezmála 116 milionů korun z Regionálního operačního programu (ROP) Moravskoslezsko na probíhající rekonstrukci a obnovu Domu umění. Dotace pokryje většinu z celkové investice 132 milionů korun. Na technické úpravy Slezského divadla, které již také probíhají, přispějí další 104 miliony korun z ROP Moravskoslezsko. Rozpočet projektu je 115 milionů korun. O financování projektů evropskými zdroji dnes rozhodla Regionální rada Moravskoslezsko.

 

Ostravské nemocnice nakoupí nové přístroje za peníze z EU

Městská nemocnice Ostrava a Fakultní nemocnice Ostrava pořídí moderní vybavení za peníze z evropských fondů. Městská nemocnice nakoupí přístroje a systémy pro různá oddělení za 27 milionů korun. Dotace z Regionálního operačního programu (ROP) Moravskoslezsko pokryje většinu nákladů do výše 25 milionů korun. Fakultní nemocnici pomůže příspěvek 23 milionů korun z ROP Moravskoslezsko na pořízení přístrojů pro předporodní, gynekologickou a dětskou léčbu a péči. Celkové náklady jsou o 2,5 milionů vyšší. Financování projektů dnes schválila Regionální rada Moravskoslezsko.

 

Na nákup čtyř moderních souprav získají České dráhy dotaci 328 milionů korun z ROP Moravskoslezsko

České dráhy, a.s., získají dotaci 328 milionů korun z Regionálního operačního programu (ROP) Moravskoslezsko na pořízení čtyř vlakových souprav pro železniční přepravu cestujících. Financování projektu evropskými zdroji dnes podpořila Regionální rada Moravskoslezsko. Moderní vlaky budou jezdit z Ostravy přes Bohumín do Mostů u Jablunkova. Celkové náklady projektu mohou být až trojnásobné, blíží se téměř 1 miliardě korun. Rozdíl zaplatí České dráhy z vlastních zdrojů.

 

Dotace pomůže kraji s rekonstrukcí sedmi mostů

Moravskoslezský kraj může počítat s dotací 110 milionů korun z Regionálního operačního programu (ROP) Moravskoslezsko na rekonstrukci sedmi silničních mostů. Příspěvek z evropských fondů dnes schválila Regionální rada Moravskoslezsko. Stavby se odehrají napříč regionem především v průběhu příštího roku. Odhad celkových nákladů je 167 milionů korun, z toho tedy vlastní podíl kraje představuje částku 57 milionů korun.

 

SUŠ Ostrava začíná školní rok s moderním a profesionálním vybavením, za peníze z EU modernizovaly další desítky škol

Žákům a učitelům Střední umělecké školy (SUŠ), Ostrava, příspěvkové organizace, se počátkem letošního školního roku výrazně zlepší podmínky pro výuku. Škola si pořídila profesionální techniku a moderní vybavení fotografických ateliérů, počítačových učeben, keramické dílny a dalších ateliérů. Může tak zajistit kvalitnější vzdělání ve většině svých vyučovaných oborů. Do vybavení škola investovala přes 2,7 milionů korun. Většinu výdajů pokryje dotace  2,5 milionů korun z Regionálního operačního programu (ROP) Moravskoslezsko. Do nového školního roku vstupují s moderním vybavením desítky dalších škol a vzdělávacích zařízení.

 
‹‹   Předchozí   10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20   Následující   ››

Nahoru

 
_THEME_LOGIN