Tiskové centrum

Kontakt pro média

Michal Sobek, mluvčí, e-mail: michal.sobek@rr-moravskoslezsko_cz, tel.: 725 743 531

Detailní kontaktní informace naleznete v sekci kontakty pro novináře.

Tiskové zprávy

‹‹   Předchozí   9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19   Následující   ››

V Kabaretu Evropy se předvedou žáci 18 středních škol z Moravskoslezského kraje

V zábavně-umělecké soutěži Kabaret Evropy se předvedou žáci 18 středních škol z Moravskoslezského kraje. Krátkým divadelním, hudebním nebo tanečním vystoupením představí vybrané země Evropské unie. Vítězové pojedou na studijní výlet do Bruselu. Druhý ročník soutěže se uskuteční ve čtvrtek 31. března 2011 v Divadle loutek Ostrava. Akci pořádá Regionální rada Moravskoslezsko.

 

Cílená podpora turistických lokalit začíná obnovou rozhledny v Beskydech

První peníze z evropských fondů do tří vybraných turistických lokalit v Moravskoslezsku jdou na rekonstrukci rozhledny pod Velkým Polomem v Beskydech. Společnost Brand house dostane na obnovu stávající rozhledny 3,8 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Celkové náklady vycházejí na 5,7 milionů korun. Rozhledna má být zpřístupněna letos v červenci. K podpoře vybraných turistických území je v nejbližších měsících připraveno až 414 milionů korun. Veřejné i soukromé organizace chystají desítky projektů.

 

EU dá 20 milionů korun na chráněné bydlení a terapeutické dílny ve Městě Albrechticích

Vnitřní rekonstrukcí domova pro zdravotně postižené ve Městě Albrechticích vznikne chráněné bydlení se sociálně terapeutickými dílnami. Kvalitnější bydlení a lepší začlenění do společnosti čeká 16 lidí se zdravotním a kombinovaným postižením. Kapacita dílen bude 30 osob. Zařízení se má otevírat na konci roku 2012. Úpravy a vybavení uhradí převážně příspěvek z evropských fondů. Projekt dnes podpořila Regionální rada Moravskoslezsko. Ke schválené dotaci 20,4 miliony korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko přidá další 4 miliony korun Moravskoslezský kraj.

 

EU přispěje na 86 nových autobusů pro příměstskou dopravu v kraji

Peníze z evropských fondů přispějí k nákupu 86 nových autobusů pro příměstskou dopravu cestujících v Moravskoslezském kraji. Čtyři dopravní společnosti využijí 150 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Obnova vozového parku proběhne v horizontu dvou let. Projekty dnes schválila Regionální rada Moravskoslezsko.

 

Opava uspěla s žádostí o 70 milionů korun na rekonstrukci kulturního domu Na Rybníčku

Opava uplatní dotaci téměř 70 milionů korun z Regionálního operačního programu (ROP) Moravskoslezsko při rekonstrukci kulturního domu Na Rybníčku. Pokryje tak výraznou část z celkových nákladů projektu, které jsou kalkulovány na téměř 153 milionů korun. Přeměna kulturního domu v moderní kongresové centrum započala loni v říjnu, ukončena má být počátkem roku 2012. Město uspělo také s žádostí o dotaci 30 milionů korun na probíhající rekonstrukci tělocvičny Tyršova stadionu. Oba projekty dnes schválila Regionální rada Moravskoslezsko.

 

EU přispěje na nové vlaky pro linku z Českého Těšína do Frýdku-Místku

Nové vlakové soupravy pro linku z Českého Těšína do Frýdku-Místku budou pořízeny za přispění peněz z evropských strukturálních fondů. Na zakoupení pěti souprav dostanou České dráhy 52 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Dotaci dnes schválila Regionální rada Moravskoslezsko. Odhad celkových nákladů je 156 milionů korun. Nové soupravy by měly jezdit od poloviny příštího roku.

 

Nový Jičín a Kunín dostanou peníze z EU na mosty a komunikace zničené povodněmi

Nový Jičín získá přes 9 milionů korun z Regionálního operačního programu (ROP) Moravskoslezsko na výstavbu dvou mostů a rekonstrukci lávky, které byly poničeny povodněmi v roce 2009. Z vlastního rozpočtu dodá přibližně milion korun. V Kuníně bude za přispění milionové dotace rekonstruována příjezdová zámecká komunikace. Financování projektů aktuálně podpořila Regionální rada Moravskoslezsko.

 

Středoškoláci se mohou protančit a prozpívat do Bruselu

Žáci středních škol v Moravskoslezském kraji se mohou hlásit do umělecko-zábavné soutěže Kabaret Evropy. Uskuteční se 31. března 2011 v Divadle loutek Ostrava, přihlásit se je možné do 7. února. Žáci mají za úkol představit tancem, zpěvem nebo divadelním a jiným vystoupením některou ze zemí Evropské unie. Vítězové se v květnu podívají do Bruselu.

 

Dotační kalendář 2011: v Moravskoslezsku ožijí desítky projektů

Na severu Moravy se v roce 2011 chystá otevření několika desítek projektů financovaných z evropských fondů. Dotační kalendář v lednu otevírá plné zprovoznění Integrovaného bezpečnostního centra Moravskoslezského kraje. Nechybí v něm ani velké projekty měst, nová vzdělávací a sociální zařízení, cyklostezky a turistické atraktivity.

 

Evropská komise posvětila přesun 600 milionů korun z knihovny do vzdělávání, sociálních služeb a zdravotnictví

Evropská komise schválila přesun necelých 600 milionů korun původně vyčleněných k výstavbě Moravskoslezské vědecké knihovny na projekty vzdělávání, sociálních služeb a zdravotnictví. V balíčku schválených změn Regionálního operačního programu Moravskoslezsko je také přesun části evropských dotací určených na rozvoj ostravského letiště na výstavbu a rekonstrukce silnic a výstavbu Integrovaného bezpečnostního centra. Část peněz na revitalizaci brownfields byla převedena opět do zdravotnictví. Stanovisko Komise dorazilo aktuálně před koncem roku.

 

Frýdek-Místek dostane přes 20 milionů korun z EU na modernizaci sportovních a dětských areálů

Frýdek-Místek získá dotaci 20,8 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko na modernizaci pěti sportovních a dětských areálů. Z vlastního dodá 4 miliony korun. Do žádosti o dotaci jsou zahrnuty tři sportoviště v Chlebovicích, Lískovci a v ulici Rokycanově, kde již práce proběhly. Další dva areály v Lysůvkách a ulici F. Linharta budou hotovy do poloviny příštího roku. O financování projektu evropskými zdroji dnes rozhodla Regionální rada Moravskoslezsko.

 

S proměnou kina Centrum v Havířově pomohou evropské peníze

S proměnou kina Centrum v Havířově na moderní multikino pomohou peníze z evropských fondů. Projekt města s plánovaným rozpočtem 125 milionů korun může po dnešku počítat s dotací 46,6 milionů korun z Regionálního operačního programu (ROP) Moravskoslezsko. O jeho podpoře dnes rozhodla Regionální rada Moravskoslezsko.

 

Karviná využije dotaci 110 milionů korun na knihovnu, fotbalový areál a učebny základních škol

Karviná získá dotaci 110 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko na rozšíření knihovny, rekonstrukci fotbalového areálu Kovona a modernizaci čtyř učeben základních škol. Financování projektů evropskými zdroji dnes podpořila Regionální rada Moravskoslezsko. Všechny tři záměry jsou součástí integrovaného plánu rozvoje města.

 

Města a obce požadují dotaci 112 milionů korun na výstavbu cyklostezek

Třináct projektů moravskoslezských měst, obcí a sdružení se uchází o evropskou dotaci na výstavbu cyklostezek. Požadují v součtu 112 milionů korun. Rozdělovat se má 110 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Projekty jsou nyní v hodnocení, o úspěšných má být rozhodnuto na jaře příštího roku.

 

Ze sokolovny ve Spálově je po rekonstrukci rozšířené kulturní centrum

Zchátralá sokolovna ve Spálově prošla rekonstrukcí a rozšířením. Stane se kulturním centrem s moderním společenským sálem, kinosálem, klubovnami a venkovní terasou. Do přeměny sokolovny investoval městys 24,7 milionů korun. Většinu výdajů obstará dotace 21,8 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Slavnostní otevření se chystá 27. listopadu od 14 hodin.

 
‹‹   Předchozí   9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19   Následující   ››

Nahoru

 
_THEME_LOGIN