Tiskové centrum

Kontakt pro média

Michal Sobek, mluvčí, e-mail: michal.sobek@rr-moravskoslezsko_cz, tel.: 725 743 531

Detailní kontaktní informace naleznete v sekci kontakty pro novináře.

Tiskové zprávy

‹‹   Předchozí   8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 20   Následující   ››

Čtyři obce spojily síly, silnice I/11 bude devětkrát bezpečnější

Čtyři obce spojily síly při řešení krizové dopravní situace na silnici č. I/11. Třinec, Ropice, Vendryně a Bystřice usilují o evropskou dotaci na devět dílčích opatření, která komplexně zvýší bezpečnost řidičů a chodců. V úseku mezi Třincem a Bystřicí má vzniknout pět přechodů pro chodce, tři křižovatky a chodník. Regionální rada Moravskoslezsko dnes schválila studii proveditelnosti s finančním rámcem. Po předložení dílčích projektů obce získají dotaci až 18,5 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Projekty už budou obce předkládat samostatně a průběžně do října 2011.

 

Nová souprava úzkokolejky, rozšířené služby a zábava ozdobí drážní oslavy na Osoblažsku

Vlak na úzkorozchodné trati Třemešná ve Slezsku - Osoblaha vjíždí do sedmé sezony s modernizovanou historickou soupravou, novými službami a rozšířeným programem. Návštěvníky letos čeká nová lokomotiva a vagony, občerstvovací vůz, služby pro cyklisty a o měsíc delší provoz. V sobotu 25. června se v Den dráhy chystá slavnostní zprovoznění. Oslavy ozvláštní historický vlak z Krnova do Třemešné, dvě parní lokomotivy v čele vlaku do Osoblahy, modelové kolejiště v Osoblaze, atrakce pro děti a skupina Wagón. Modernizace úzkokolejky přišla na 9,5 milionů korun, z toho 4,5 milionů korun obstarala evropská dotace z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko.

 

Regionální rada Moravskoslezsko se stěhuje, dotace z EU se budou řešit jinde

Regionální rada Moravskoslezsko mění své sídlo. Z ulice Hrabákovy v centru Ostravy se stěhuje do nového objektu v ulici Na Jízdárně 2824/2 v Ostravě. Provoz úřadu, kde přijímají, hodnotí a proplácejí evropské dotace, bude od 13. do 27. června omezen.

 

Pět miliard z EU je v Moravskoslezsku, kraj a malé obce vytěžily nejvíce

Pět miliard korun z fondů Evropské unie je na účtech příjemců v Moravskoslezsku. Regionální rada Moravskoslezsko je proplatila za uskutečněné výdaje na projekty veřejných, neziskových a soukromých organizací. Největším příjemcem peněz je Moravskoslezský kraj. Nejvíce jsou evropské prostředky vidět na venkově. Pomohly také zlepšit vybavenost měst a zkvalitnit výuku ve školách, přispěly na nová sportoviště, sociální a turistická zařízení. Na rozvoj regionu je v letech 2007-2013 k dispozici 18,5 miliardy korun. Podle Evropské komise mají být peníze propláceny průběžně, všechny nejpozději do roku 2015.

 

Šestnáct malých obcí se podělí o posledních 150 milionů z EU

Šestnáct malých obcí v Moravskoslezsku si rozdělí dotaci 150 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Vloží je do modernizace škol, sportovišť a obecní vybavenosti. Projekty schválila Regionální rada Moravskoslezsko. Až do roku 2013 jsou to poslední peníze z fondů EU na rozvoj obcí s 500 až 5000 obyvateli v Moravskoslezsku.

 

Kopřivnice uzme největší díl z evropské dotace 233 milionů korun na rozvoj měst

Kopřivnice získá 68 milionů korun z fondů Evropské unie na rekonstrukci Štefánikovy ulice, rozšíření azylového domu a nový vestibul radnice. Město uzme největší část z 233 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko, které se ve čtvrtek rozdělovaly na rozvoj krajských měst s 5 až 50 tisíci obyvateli. Regionální rada Moravskoslezsko podpořila dohromady 22 projektů.

 

Cyklostezka z Bašky do Ostravice a šest menších úseků vznikne za podpory z EU

Výstavba cyklostezky z Bašky do Ostravice bude financována z evropských fondů. Vznikne také šest kratších úseků cyklostezek v Moravskoslezském kraji. Na jejich výstavbu přispěje dotace 32,8 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Cyklostezka Odra-Morava-Dunaj přes Ostravu a Poodří, stejně jako pět dalších projektů, naopak neuspěla. Výsledky hodnocení 13 žádostí o dotaci dnes zveřejnila Regionální rada Moravskoslezsko.

 

Davidův mlýn u Kružberku otevírá penzion a rekreační areál

O nadcházejícím víkendu se otevírá rekreační areál Davidův mlýn ve Starých Těchanovicích u Kružberku. V areálu, kde byla pouze rybářská bašta, nově zprovozní penzion a apartmány s volnočasovým a sportovním centrem. Slavnostní otevření proběhne v neděli 1. května 2011. Vznik ubytovacího zařízení a turistické atraktivity je financován z fondů EU.

 

Veleskok o miliardu v čerpání z evropských fondů v Moravskoslezsku

Moravskoslezsko dnes významně pokročilo v čerpání peněz z evropských fondů. Dotace jedné miliardy korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko pomůže s výstavbou silnice v Třinci, rekonstrukcí 14 úseků krajských silnic, zavedením inteligentního řízení dopravy v Ostravě, vzniku knihovny v Havířově, dětských hřišť v Opavě a hotelu v Malé Morávce. Projekty v souhrnné výši dotace 1 030 000 000 korun dnes podpořila Regionální rada Moravskoslezsko. Od roku 2007 se tak schválená dotace vyšplhala k 12,5 miliardám korun z celkových přibližně 19 miliard, určených na rozvoj regionu do roku 2013.

 

Kraj získá 761 milionů korun z EU na řešení dopravy v Třinci a rekonstrukci 14 silnic

Moravskoslezský kraj bude financovat výstavbu silnice v Třinci a rekonstrukci 14 úseků silnic penězi z fondů EU. Získá dotaci 761 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko, ke které dodá vlastních 450 milionů. Nová silnice, známá jako VIA Lyžbice, souvisí s výstavbou třetího železničního koridoru. Vyřeší napojení lokality Za tratí v Lyžbicích na centrum Třince. Rekonstrukce silnic kraj rozložil do dvou projektů, Silnice 2010 a 2011. Dohromady jde o rekonstrukci a modernizaci 14 úseků silnic II. a III. třídy rozmístěných po celém kraji. Projekty dnes podpořila Regionální rada Moravskoslezsko.

 

Ostrava využije dotaci 184 milionů korun z EU na inteligentní řízení dopravy

Druhá etapa zavádění inteligentního dopravního systému v Ostravě bude financována z fondů EU. Město investuje evropskou dotaci do systému, který upřednostní městskou hromadnou dopravu před automobilovou, zkvalitní cestování a zvýší informovanost cestujících. K 184 milionům korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko dodá Ostrava vlastních 73 milionů korun. Zahájení projektu se předpokládá letos v červenci, systém má být plně funkční od dubna 2013.

 

Poslední evropské peníze pro Havířov půjdou na novou knihovnu, uspěla i Opava

Havířov uplatní evropskou dotaci 56 milionů korun při vzniku nového sídla městské knihovny. Letos v květnu začne revitalizace nevyužívaného křídla G komplexu správního centra, do něhož by se knihovna měla přestěhovat v květnu 2012. Město připlatí z vlastního přes 10 milionů korun. Jedná se zřejmě o poslední dotaci pro Havířov, který má do roku 2013 vyhrazeno přibližně 250 milionů korun z Regionálního operačního programu (ROP) Moravskoslezsko na projekty zahrnuté do integrovaného plánu rozvoje města (IPRM). Uspěla také Opava s projektem výstavby dětských hřišť, získá dotaci 5,5 milionů korun. Projekty dnes podpořila Regionální rada Moravskoslezsko.

 

Dotace z EU zvelebí bývalé rekreační středisko v Malé Morávce na hotel s pivními lázněmi

Bývalé rekreační středisko Brans v Malé Morávce se s přispěním evropských peněz promění v moderně vybavený hotel s konferenčním zázemím a pivními lázněmi. Přispěje k tomu dotace 24 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Celkové výdaje se blíží 50 milionům korun. Dotaci pro společnost Horský hotel Brans dnes schválila Regionální rada Moravskoslezsko.

 

Regionální partneři řeší přehlcenou městskou dopravu, přivedou zahraniční know-how

Pět partnerských organizací v regionu se zapojilo do mezinárodního projektu PIMMS Capital. Chtějí systémově zlepšit dopravní situaci ve velkých městech a řešit odklon od automobilové dopravy k ekologičtějším formám. Regionální rada Moravskoslezsko, Moravskoslezský kraj, Ostrava, Opava a Koordinátor ODIS s.r.o. budou sbírat zkušenosti v zahraničí - Birminghamu, Stockholmu a Limericku. Nejlepší poznatky by pak měly zavést v Moravskoslezském kraji. Zahraniční partneři se na oplátku podívají na fungování krajského integrovaného dopravního systému. Dvouletý projekt za 2,6 milionů korun je 85 % financován z evropského programu INTERREG.

 

Kabaret Evropy ovládli nápadem a kreativitou středoškoláci z Havířova

Žáci Střední průmyslové školy elektrotechnické Havířov zvítězili v zábavně-umělecké soutěži Kabaret Evropy. Za odměnu pojedou do Bruselu. Invencí a kreativitou uspěli v konkurenci 17 středních škol z Moravskoslezského kraje. Sami soutěžící rozhodli, které divadelní, taneční nebo hudební vystoupení o vybrané zemi Evropské Unie je nejlepší.  Druhý ročník kabaretu dnes proběhl v Divadle loutek Ostrava. Akci uspořádala Regionální rada Moravskoslezsko.

 
‹‹   Předchozí   8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 20   Následující   ››

Nahoru

 
_THEME_LOGIN