Tiskové centrum

Kontakt pro média

Michal Sobek, mluvčí, e-mail: michal.sobek@rr-moravskoslezsko_cz, tel.: 725 743 531

Detailní kontaktní informace naleznete v sekci kontakty pro novináře.

Tiskové zprávy

‹‹   Předchozí   7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 20   Následující   ››

274 milionů z EU jde na rekonstrukci 30 kilometrů silnic na Bruntálsku

Peníze z fondů EU přispějí na rekonstrukci 30 kilometrů silnic na Bruntálsku. Lépe se pojede po třech úsecích silnic II. třídy z Rýmařova, průtahem Karlovic a silnicí III. třídy mezi Branticemi, Radimem a Krasovem. Evropská unie přispěje 274 miliony korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko a pokryje téměř 70 % nákladů. Dalších 129 milionů korun dodá Moravskoslezský kraj, který je nositelem projektů. O dotaci na rekonstrukci silnic dnes rozhodla Regionální rada Moravskoslezsko.

 

Dotace rozvine odbornou výuku technických oborů a gastronomie ve 12 středních školách

Šest středních škol v kraji získá nové vybavení pro výuku strojírenství, elektrotechniky a informačních technologií. Dalších šest škol se promění v moderní gastronomická centra. Umožní to dotace 47 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Financování projektů dnes schválila Regionální rada Moravskoslezsko.

 

Ekonomové zvučných jmen a divadlo dají lesk konferenci o penězích z EU

Renomovaní ekonomové a oblíbené divadelní představení obohatí program konference Evropské příležitosti regionu. Největší regionální akce o penězích z fondů EU se uskuteční 3. listopadu v Opavě. Ve Slezském divadle Opava bude o efektivním investování diskutovat například David Ondráčka z Transparency Inernational s ekonomem Michalem Mejstříkem. O rozptýlení se v podvečerním představení postará nenapravitelný popleta Truffaldino v nejlepší Goldoniho komedii Sluha dvou pánů. Předcházet budou dopolední odborné semináře v Obecním domě Opava. Konferenci pořádá Regionální rada Moravskoslezsko.

 

Evropská dotace 105 milionů korun přinese nová chráněná bydlení a lepší sociální služby

Dotace 105 milionů korun z Regionálního operačního programu (ROP) Moravskoslezsko umožní vznik a modernizaci osmi zařízení sociálních služeb. Přibudou chráněná bydlení v Ostravě, Kopřivnici, Sedlnicích a Moravici, tři domovy pro zdravotně a sociálně hendikepované v Ostravě a jeden další v Opavě. Financování projektů dnes schválila Regionální rada Moravskoslezsko.

 

Peníze na funkční přeměnu prostoru u Hlavního nádraží v Ostravě dodá EU

Přeměnu prostoru před Hlavním nádražím v Ostravě uhradí peníze z evropských fondů. Je na to vyhrazeno 103 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Umožní estetizaci a zkulturnění přednádraží, funkční propojení jednotlivých druhů veřejné hromadné dopravy. Dalších sedm milionů z EU poslouží na nový odbavovací a informační systém MHD v Opavě. O podpoře projektů dnes rozhodla Regionální rada Moravskoslezsko.

 

Otevření centra volnočasových aktivit bude v Třemešné událostí roku

Obecní událostí roku bude otevření centra volnočasových aktivit v Třemešné ve Slezsku. Chystá se v neděli 25. září, kdy je od 15 hodin připraven bohatý program pro veřejnost. Centrum vzniklo rekonstrukcí a přestavbou fary a farního areálu. Bude sloužit k volnočasovým aktivitám pro děti, mládež a ostatní obyvatele obce a okolí. Na rekonstrukci fary a vznik centra přispěla evropská dotace 5 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Farnost k ní dodala dalších 400 tisíc korun.

 

EU přispěje 70 milionů korun na hotel v Bukovci a sedm turistických cílů

Evropská dotace zatraktivní osm turistických cílů v Moravskoslezsku. Na výstavbu wellness hotelu v Bukovci, modernizaci lyžařských, sportovních a zábavních areálů, stezek a center pro turisty přispěje 70 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Projekty jsou součástí integrovaných plánů rozvoje území tří vybraných lokalit v Beskydech a na Jesenicku. Dnes je schválila Regionální rada Moravskoslezsko.

 

Evropská dotace 140 milionů korun vyřeší 17 problematických území

Sedmnáct zchátralých a nevyužívaných areálů v Moravskoslezském kraji změní tvář. Mezi nimi například bývalá čistírna odpadních vod v Ostravě-Přívoze, areál Frýdecká v Třinci nebo Národní kulturní památka Důl Hlubina. Na regeneraci brownfields získají kraj, města a obce v součtu 140 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Žádosti o evropský příspěvek dnes schválila Regionální rada Moravskoslezsko.

 

Areál baziliky ve Frýdku-Místku získal po rekonstrukci na výjimečnosti

Areál baziliky Navštívení Panny Marie ve Frýdku-Místku otevírá brány po rozsáhlé rekonstrukci. Obnovy se dočkala Římská kaple, sochy a křížová cesta se čtrnácti zastaveními. Přibyl také mobiliář, chodníky, oplocení a zeleň. Doprovodné služby baziliku zatraktivní pro turisty a návštěvníky. Slavnostní mši 28. srpna odslouží biskup ostravsko-opavský, Mons. František Václav Lobkowicz. Následovat bude slavnostní průvod s požehnáním a koncerty místních schol. Rekonstrukce areálu přišla Římskokatolickou farnost Frýdek na 23,5 milionů korun. Většinu nákladů ve výši 21 milionů korun pokryje dotace z Regionálního operačního programu (ROP) Moravskoslezsko. Jde o největší investici z EU do sakrální kulturní památky v kraji. Přispělo rovněž město Frýdek-Místek částkou 1,25 milionů korun.

 

Velká Polom zvládla čtvrtou velkou investici z fondů EU, otevírá novou školku

Nejúspěšnější malá obec v čerpání evropských peněz v Moravskoslezském kraji dotáhla poslední ze čtyř větších investic. Po rekonstrukci školy, vybudování zázemí pro sportovce a výstavbě víceúčelového hřiště nyní otevírá mateřskou školu. Do nového a moderně vybaveného objektu se přesune výuka z bývalé nevyhovující školky. Slavnostní otevření s programem pro děti a ohňostrojem proběhne 3. září 2011. Z investice 25 milionů korun zajistila většinu evropská dotace 23 milionů korun z Regionálního operačního programu (ROP) Moravskoslezsko. Na čtyři projekty inkasovala obec dohromady přes 51 milionů korun z EU.

 

V chráněném bydlení žena promluvila po letech ústavního mlčení

Paní Božena promluvila po mnoha letech mlčení. Impulzem jí byla životní změna. Polovinu života strávila v ústavní péči, od loňského léta bydlí v chráněném bydlení v Novém Jičíně. Se soukromím, volností a normálním životem se jí vrátila řeč. Nové zařízení viditelně prospívá všem devíti ženám s mentálním hednikepem. To je konkrétní výsledek transformace sociálních služeb, která probíhá koncepčně v rámci strategie zkvalitňování sociálních služeb Moravskoslezského kraje. V letech 2007-2013 k ní výrazně přispívají peníze z evropských fondů. Rekonstrukce objektu na chráněné bydlení v Novém Jičíně přišla Moravskoslezský kraj na 8,2 miliony korun. Většinu výdajů zajistila evropská dotace 6,8 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko.

 

Obecní dům v Rohově málem nebyl, nyní triumfuje v soutěžích a u lidí

Obecní dům v Rohově obdržel v pátek 5. srpna dvě mimořádná ocenění v soutěži Vesnice roku Moravskoslezského kraje. Byl odměněn jako nejlepší projekt realizovaný ze strukturálních fondů, uspěl také coby nejlepší stavba v podkategorii Zlatá cihla. Přidal tak další triumf k čestnému uznání v soutěži Stavba Moravskoslezského kraje 2010. Komplexně řešený obecní dům byl zprovozněn loni v prosinci. Sídlí v něm obecní úřad, je zde zasedací místnost, klubovna pro zájmovou činnost, knihovna a prostory pro místní hospodářství. Lidé si chválí hlavně velký společenský sál. Na výstavbu obecního domu získal Rohov evropskou dotaci 16,5 milionů korun z Regionálního operačního programu (ROP) Moravskoslezsko, z vlastního rozpočtu přidal 1,7 milionů korun.

 

Nový areál v Bruzovicích skloubí sport s oddechem a zábavou

Sportovní a kulturní centrum vyrostlo v Bruzovicích na Frýdecko-Místecku. Život 760 místních obyvatel obohatí multifunkční hřiště pro míčové sporty, dětský koutek a zastřešené jeviště s parketem, posezením a občerstvením. Slavnostní otevření s bohatým programem se chystá v sobotu 13. srpna 2011. Vznik areálu přišel na více než 9 milionů korun. Většinu výdajů pokryje evropská dotace 8,2 miliony korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko.

 

Evropská dotace zajistí zpřístupnění Dolní oblasti Vítkovice

Evropská dotace 65 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko zajistí propojení objektů a turistickou navigaci v areálu Národní kulturní památky Vítkovice. Peníze poslouží na výstavbu dvou parkovišť, prohlídkových ploch, komunikací mezi Vysokou pecí č. 1, Plynojemem a VI. Energetickou ústřednou, sadové úpravy, inženýrské sítě a turistické značení. Financování projektu tzv. parteru Dolní oblasti Vítkovice dnes schválila Regionální rada Moravskoslezsko. Dotace pokrývá 81 % nákladů, zbytek do celkové výše 80 milionů korun uhradí sdružení Dolní oblast Vítkovice.

 

100 milionů korun z EU jde na čtyři středoškolská sportoviště

Stomilionová dotace z evropských fondů umožní vznik čtyř středoškolských sportovišť v Moravskoslezském kraji. Nové tělocvičny vyrostou v Karviné a Frýdlantu nad Ostravicí, moderní sportovní areály budou mít v Třinci a Prostřední Suché. Moravskoslezský kraj k dotaci 100 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko dodá vlastních 22 milionů korun. Financování projektů evropskými penězi dnes schválila Regionální rada Moravskoslezsko.

 
‹‹   Předchozí   7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 20   Následující   ››

Nahoru

 
_THEME_LOGIN