Tiskové centrum

Kontakt pro média

Michal Sobek, mluvčí, e-mail: michal.sobek@rr-moravskoslezsko_cz, tel.: 725 743 531

Detailní kontaktní informace naleznete v sekci kontakty pro novináře.

Tiskové zprávy

‹‹   Předchozí   6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 20   Následující   ››

Cyklisté se dočkají nové stezky napříč Ostravou

Cyklisté projedou napříč Ostravou podél Odry po nové cyklostezce. Včetně kratších úseků v regionu Poodří má být hotová na jaře roku 2014. Na vznik cyklostezky získá sdružení obcí Regionu Poodří dotaci 53,6 milionů korun z Regionálního operačního programu (ROP) Moravskoslezsko. Cyklostezka má stát celkem 67 milionů korun.

 

Evropská dotace 76 milionů korun umožní vznik sedmi nových cyklostezek v kraji

V Moravskoslezském kraji přibude sedm nových úseků cyklostezek za přispění Evropské unie. Dotace 76 milionů korun z Regionálního operačního programu (ROP) Moravskoslezsko propojí Ostravu s Poodřím, rozšíří cyklostezku údolím Lomné. Nové cyklostezky vzniknou také v okolí Kopřivnice, Hradce nad Moravicí, Krnova, v Ostravě-Porubě a Bohumíně. Financování projektů dnes schválila Regionální rada Moravskoslezsko.

 

EU zmrazila dotace pro ČR, příjemci v Moravskoslezsku to nepocítí

Evropská unie pozastavila přísun peněz z evropských fondů do České republiky. Nelíbí se jí množství auditních nálezů, zejména v oblasti veřejných zakázek a výběru projektů. Na odstranění nedostatků dala termín do června. Informovalo o tom 14. března Ministerstvo pro místní rozvoj ČR. Proplácení projektů z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko v roce 2012 bude pokračovat bez přerušení, příjemci peněz to nepocítí.

 

Evropské dotace vybaví školská poradenská a pedagogická centra

Evropská dotace 14,5 milionů korun vybaví poradenská a speciální pedagogická centra v Moravskoslezském kraji. Na moderní vybavení šesti centrálních pedagogicko-psychologických poraden a devíti odloučených pracovišť přispěje bezmála 7,3 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Téměř stejná dotace pomůže vylepšit devět školských speciálně pedagogických center pro žáky s postižením. Příjemcem evropských peněz je Moravskoslezský kraj, který k uskutečnění záměrů dodá 3,3 milionů korun z vlastního rozpočtu. Financování projektů schválila Regionální rada Moravskoslezsko.

 

Sepetná získá evropské peníze na nové wellness a sportovní zázemí

Hotel Sepetná v Beskydech rozšíří nabídku wellness a sportovních služeb. Na přístavbu relaxačního centra a tělocvičny získá Sepetná v.o.s. evropskou dotaci 10 milionů korun z Regionálního operačního programu (ROP) Moravskoslezsko. Celkové náklady jsou vyčísleny na 39 milionů korun. Financování projektu dnes schválila Regionální rada Moravskoslezsko.

 

V Jeseníkách bude nová turistická magistrála a závody po vzoru Beskyd

Moravskoslezský kraj chystá vznik Jesenické magistrály. Na soustavu stávajících a nových turistických tras, informačního a odpočinkového mobiliáře, rozvoj webového portálu a podporu turistických aktivit poslouží dotace 15,6 milionů korun z Regionálního operačního programu (ROP) Moravskoslezsko. Kraj dodá ze svého rozpočtu přes 4 miliony korun. Financování projektu z evropských zdrojů dnes schválila Regionální rada Moravskoslezsko.

 

EU přispěje 24 milionů korun na čtyři turistické atraktivity v Jeseníkách a Beskydech

Čtyři nové atraktivity pro turisty vyrostou v Jeseníkách a Beskydech. Přispěje k tomu evropská dotace 34 milionů korun z Regionálního operačního programu (ROP) Moravskoslezsko. Chystá se výstavba nového hotelu s wellnes a sportovním zázemím v Suché Rudné, vyhlídkové věže v Nové Vsi a rozšíření areálu Kopřivná v Malé Morávce. Návštěvníky Dolní Lomné v Beskydech potěší přístavba Lomňanského muzea. Financování projektů evropskými zdroji dnes schválila Regionální rada Moravskoslezsko.

 

Cyklostezka za peníze z EU spojí Landek s Ostravou

Nová cyklostezka propojí Landek park s centrem Ostravy. Město na její výstavbu získá evropskou dotaci 11,4 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Z vlastního rozpočtu přidá Ostrava přes 2 miliony. Cyklostezka bude součástí nadnárodní sítě Greenways Odra-Morava-Dunaj. Evropský příspěvek na vznik cyklostezky dnes schválila Regionální rada Moravskoslezsko.

 

Univerzitní park v Karviné zkrášlí 10 milionů korun z EU

Univerzitní park v Karviné zkrášlí evropská dotace 10 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Karviná ji spolu se svými 6,5 miliony korun vloží do nových chodníků, mobiliáře a zatraktivnění prostoru pro studenty a obyvatele města. O přidělení dotace dnes rozhodla Regionální rada Moravskoslezsko.

 

Ostrava a Opava chystají nové dopravní plány inspirované zahraničím

Ostrava a Opava chystají nové dopravní plány. Mají přispět k dlouhodobě udržitelné dopravní situaci. Inspiraci města hledala ve švédském Stockholmu a irském Limericku. Dobrými zkušenostmi ze zahraničí se snaží inspirovat také Koordinátor ODIS, s.r.o. Přenesení ověřených praktik umožnil mezinárodní projekt PIMMS Capital, do nějž se partneři zapojili s cílem snižovat dopravní a ekologickou zátěž. Vyvrcholením projektu byla konference k udržitelné dopravě, která proběhla za účasti více než 100 zástupců českých krajů a měst 17. ledna v Ostravě. Koordinátorem projektu PIMMS a pořadatelem konference je Regionální rada Moravskoslezsko, která v kraji poskytuje evropské prostředky a má zajistit financování nových dopravních projektů.

 

Regionální rada Moravskoslezsko získala jako první v ČR zlatý standard Investors in People

Regionální rada Moravskoslezsko získala jako první organizace v České republice zlaté ocenění Investors in People (IIP). Prestižní cenu uděluje stejnojmenná britská společnost. Zlatá úroveň dosvědčuje výjimečnou schopnost organizace vést a rozvíjet své zaměstnance. Dosáhlo na ní několik desítek firem a organizací v Evropě, ale doposud ani jedna v ČR. Regionální rada Moravskoslezsko, která spravuje a přerozděluje peníze z evropských fondů na severu Moravy, obdržela základní standard v roce 2007. Na konci roku 2011 prošla přezkumem, jehož vyrozumění se zlatým výrokem přišlo 13. ledna.

 

Města soutěží o posledních 290 milionů z EU, budou chtít více

Moravskoslezská města soutěží o 290 milionů korun z Regionálního operačního programu (ROP) Moravskoslezsko. Jedná se o poslední evropské peníze do roku 2013, které města mohou získat na modernizaci škol, sportovních areálů a občanskou vybavenost. Regionální rada Moravskoslezsko předpokládá několikanásobně vyšší poptávku. Města s 5 až 50 tisíci obyvateli, další veřejné a neziskové organizace mohou předkládat žádosti o dotaci do 21. února 2012.

 

2012: nejzajímavější ze 100 novinek za evropské peníze v Moravskoslezsku

Přes 100 novinek se chystá v roce 2012 díky penězům z fondů EU v Moravskoslezsku. Lidé se poprvé projedou na kole z Krnova do Opavy nebo z Vratimova do Sviadnova. Otevře se opavská výstavní budova Slezského zemského muzea, Kino Centrum v Havířově nebo golfový areál v Karviné. Takové jsou nejzajímavější stavby placené evropskou dotací z Regionálního operačního programu (ROP) Moravskoslezsko, které se příští rok otevřou veřejnosti.

 

Evropská komise schválila 400 milionů korun na silnice a vzdělávání v Moravskoslezsku

Evropská komise schválila navýšení Regionálního operačního programu (ROP) Moravskoslezsko o 400 milionů korun. Peníze budou použity na významné dopravní stavby a modernizaci vzdělávání v kraji. Dodatečné zdroje pro region vznikly částečně přesunem z unijního rozpočtu, částečně je tvoří prostředky z pomaleji čerpajících programů v ČR. Kladné stanovisko Komise z 20. prosince 2012 obdržela Regionální rada Moravskoslezsko koncem tohoto roku. Celkový objem prostředků pro region v letech 2007-2013 se tak navýšil na téměř 19 miliard korun.

 

Nadílka 37 milionů korun z EU míří do pěti malých obcí

Přestože jsou peníze z EU na rozvoj venkova v kraji rozděleny, pět malých obcí si polepší o evropské miliony. Za 37 milionů z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko postaví Břidličná sportovní areál, v Pstruží vybaví školu, ve Štramberku a Písečné vzniknou volnočasová centra. Evropská dotace pomůže také s rekonstrukcí kostela sv. Jiří v Dobré. Financování projektů dnes podpořila Regionální rada Moravskoslezsko.

 
‹‹   Předchozí   6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 20   Následující   ››

Nahoru

 
_THEME_LOGIN