Tiskové centrum

Kontakt pro média

Detailní kontaktní informace naleznete v sekci kontakty pro novináře.

Tiskové zprávy

‹‹   Předchozí   5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 20   Následující   ››

Jak kontroluje NKÚ: chybí text v tabulce, vraťte 90 milionů korun

Chybějící text v tabulce se seznamem referencí v nabídce vítězného uchazeče o veřejnou zakázku považuje Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) za porušení zákona o veřejných zakázkách a navrhuje vrácení 90 mil. Kč. Takové je nejvýznamnější zjištění zprávy NKÚ z 6. srpna, která vytkla celkem 157 mil. Kč neoprávněně vyplacených z Regionálního operačního programu (ROP) Moravskoslezsko. Regionální rada Moravskoslezsko, která evropské peníze z programu spravuje, s tímto ani některými dalšími nálezy ve zprávě NKÚ nesouhlasí.

 

EU zaplatí nový pavilon chirurgických oborů v nemocnici ve Frýdku-Místku

Nový pavilon chirurgických oborů vyroste v areálu Nemocnice ve Frýdku-Místku, p.o. Do pětipatrového objektu budou přestěhována a nově vybavena oddělení chirurgicko-traumatologické, ortopedické a urologické. Předpokládané náklady ve výši 526 milionů korun uhradí z 85 % Evropská unie. Dotace činí 439 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Rekonstrukce a vybavení se za přispění evropské dotace 93 milionů korun dočká také infekční pavilon Nemocnice s poliklinikou v Havířově, p.o.

 

Dotace 35 milionů korun z EU pomůže odstranit čtyři brownfieldy v Moravskoslezském kraji

Evropská dotace 35 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko pomůže odstranit čtyři brownfieldy v Moravskoslezském kraji. Nevyužívané území Vagónky v Karviné se promění v podnikatelskou zónu. Studénka se pustí do demolice objektů tzv. obecního domu. V Třinci vyřeší kontaminované podzemní zásobníky u Domova Sosna. Z lesoparku v Budišově nad Budišovkou zmizí nevyužívané objekty. Financování projektů dnes podpořila Regionální rada Moravskoslezsko.

 

Silnice v Petrovicích u Karviné bude bezpečnější, stromy ale musí pryč

Silnice č. III/4689 v Petrovicích u Karviné projde rekonstrukcí a rozšířením. Asfaltu ustoupí alej, která silnici narušuje. Stromy ale budou plně nahrazeny. Nová silnice zajistí zvýšenou bezpečnost řidičů, cyklistů a chodců. Původní rozpočet projektu byl téměř 82 milionů korun. Díky úspoře v probíhající veřejné zakázce se sníží zřejmě o desítky milionů korun. Většinu nákladů až do výše 70 % z výsledné částky pokryje evropská dotace z Regonálního operačního programu Moravskoslezsko.

 

Trezor otevřou indicie ukryté na trati z Frýdku-Místku do Českého Těšína

Nová soutěž Trezor zabaví od 12. června cestující v nových vlacích Regionova, nasazených od června na trať mezi Frýdkem-Místkem a Českým Těšínem. Pokusit se otevřít trezor mohou ale také všichni hledači záhad a dobrodružství. Uspějí ti, kteří vloží správnou číselnou kombinaci do zámku trezoru na http://trezor.nejkacka.eu . Čísla souvisí s cestováním ve vlaku z Frýdku-Místku do Českého Těšína. Ke správné kombinaci povedou indicie, postupně zveřejňované na facebooku nejkačka.eu. Úspěšné soutěžící čeká odměna v podobě hodnotných cen. Soutěž pořádá Regionální rada Moravskoslezsko, která financuje pořízení nových souprav evropskými penězi, ve spolupráci s Českými drahami.

 

Farní volnočasové centrum ve Frýdlantu nad Ostravicí se plně otevírá veřejnosti

Farní areál ve Frýdlantu nad Ostravicí se v neděli 3. června otevírá pro veřejnost. Vzniklo tady centrum volnočasových aktivit využívající zahradu a budovu fary. Zahrada vybízí k odpočinku a hrám, uvnitř fary je velký sál v přízemí a místnosti v podkroví, určené pro setkávání lidí všech věkových skupin. Na vznik centra přispěla evropská dotace 6,1 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko, celkové náklady jsou 6,7 milionů korun.

 

Salesiáni otevírají hřiště v Ostravě třídenním maratonem soutěží a her

Salesiánské středisko Don Bosco v Ostravě otevírá nové víceúčelové s dopravním oválem a dětské hřiště. Třídenní sportovní maraton zahájí v pátek 25. května exhibiční fotbalové utkání. O víkendu bude program pokračovat sobotním fotbalovým turnajem, nedělním programem pro děti a volejbalovým turnajem. Venkovní hřiště zkvalitnilo zázemí střediska při práci s převážně romskými dětmi a mládeží. Jeho vznik umožnila evropská dotace 6,6 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko.

 

ČMZRB a Contera nabízí po 170 milionech korun z EU na výhodné úvěry na rozvoj měst

Evropské peníze na rozvoj měst v Moravskoslezsku jsou nově k mání ve formě výhodných dlouhodobých úvěrů. Po 170 milionech korun nabízí Českomoravská záruční a rozvojová banka, a.s. (ČMZRB) a společnost Contera Urban Development Fund MS (Contera). Lákají města a podnikatele k investicím do cestovního ruchu, regenerace brownfields s následným využitím nebo do zázemí pro zdravotnické a sociální služby. Umožňuje to zavedení finančního nástroje JESSICA v Moravskoslezsku jako prvním regionu v ČR.

 

Karvinská knihovna je nejzajímavější stavbou za peníze z EU, rozhodlo 8377 lidí

Regionální knihovna Karviná je nejzajímavějším projektem za peníze z EU v Moravskoslezském kraji. V soutěži nejkačka.eu pro knihovnu hlasovalo 1771 lidí. Celkem se do soutěže zapojilo 8377 lidí. Vybírali z 15 projektů financovaných z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Internetové hlasování probíhalo od 10. do 25. dubna 2012 na www.nejkacka.eu . Soutěž uspořádala Regionální rada Moravskoslezsko, která projekty v kraji evropskými penězi financuje.

 

JESSICA přináší převrat ve využití peněz z EU, dotace mají od května konkurenci

V Moravskoslezsku vznikly dva fondy rozvoje měst, které nabídnou od května peníze z evropských fondů na výhodné dlouhodobé úvěry. Umožňuje to nový nástroj JESSICA, který je alternativou dotací. Jeho předností je návratnost a opakované využití prostředků, vyšší efektivita a udržitelnost investic. Fondy budou spravovat Českomoravská záruční a rozvojová banka (ČMZRB) a společnost Contera Management. První podpořené projekty se dají očekávat již letos. Vznik fondů rozvoje měst umožnilo 520 milionů korun z Regionálního operačního programu (ROP) Moravskoslezsko. Kromě severu Moravy se JESSICA rozjíždí také v dalších regionech ČR a EU, představuje budoucnost čerpání peněz z evropských fondů.

 

Kraj zviditelní technické památky za peníze z EU

Moravskoslezský kraj získá evropskou dotaci na zviditelnění vybraných technických památek. Uplatní 12,4 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko, které vloží do propagace, kulturních a společenských akcí s cílem přilákat lidi k návštěvě technických památek. Celkový rozpočet je 14,6 milionů korun. Příspěvek z EU dnes schválila Regionální rada Moravskoslezsko.

 

Pohádkové bytosti provedou turisty v Bukovci

Turisty v Bukovci budou provázet pohádkové bytosti. Vznikne zde areál s naučným okruhem na motivy pohádek z devíti evropských zemí, doplněný stezkou pro bosé nohy a lanovým labyrintem. Umožní to evropská dotace 8,3 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Obec chce zatraktivnit Bukovec a Jablunkovsko pro turisty a doplnit zde chybějící turistické zázemí. Z dotace pokryje většinu z nákladů 10 milionů korun.

 

V soutěži nejkačka.eu o nejzajímavější projekt za evropské peníze se hraje o atraktivní ceny

Začíná soutěž nejkačka.eu o nejzajímavější projekt za evropské peníze v Moravskoslezsku. Internetové hlasování probíhá od 10. do 25. dubna na www.nejkacka.eu . Lidé mohou vybírat z 15 vybraných projektů podpořených z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko a vyhrát hodnotné a atraktivní ceny. Soutěž pořádá Regionální rada Moravskoslezsko.

 

Evropská unie poskytne 283 milionů korun na Trojhalí Karolina

Evropská unie poskytne 283 milionů korun z Regionálního operačního programu (ROP) Moravskoslezsko na rekonstrukci a přestavbu Elektrocentrály a Ústředny bývalého dolu Karolina v Ostravě na tzv. trojhalí. Vznikne zde zastřešené náměstí ke společenskému, výstavnímu a sportovnímu využití. Dotaci pro zájmové sdružení právnických osob Trojhalí Karolina dnes schválila Regionální rada Moravskoslezsko.

 

V ZOO Ostrava vyroste Pavilon evoluce za přispění 150 milionů korun z EU

V Zoologické zahradě Ostrava, p.o., vyroste nový Pavilon evoluce. Interaktivní výstavní a výukový pavilon s šimpanzi a další faunou vznikne přestavbou pavilonu vodního ptactva. Ostrava na stavbu uplatní evropskou dotaci 150 milionů korun z Regionálního operačního programu (ROP) Moravskoslezsko. Celkové náklady projektu jsou 183 milionů korun, rozdíl doplatí město z vlastního rozpočtu. Financování projektu evropskými zdroji dnes posvětila Regionální rada Moravskoslezsko.

 
‹‹   Předchozí   5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 20   Následující   ››

Nahoru

 
_THEME_LOGIN