Úspěšné projekty

To nejzajímavější o evropských penězích v Moravskoslezsku a jednotlivých projektech naleznete na www.nejkacka.eu.

‹‹   Předchozí   1 2 3

V Kobeřicích dávají šanci sportovcům

978.jpg Před pár lety soutěžili s pražskými školami na jejich půdě a o vítězství ve štafetě je připravila jenom chybná předávka a následná diskvalifikace. "Zdravě nás to naštvalo," vzpomínají na smolný den v kobeřické základní škole. I to je jeden z důvodů, proč se obec s tradičně výbornými výsledky místních školáků v atletice rozhodla investovat do výstavby venkovního sportovního areálu. S projektem uspěla i v soutěži o evropské dotace a většinu nákladů tak pokryjí miliony z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko.

 

Multifunkční posluchárny oživují výuku

Pravidelná vítězství žáků v rychlosti psaní na počítači nebo zanícení ředitele školy pro informatiku. I takové je pozadí projektu, který vznikl v Základní škole Město Albrechtice. Především je to ale chuť města a vedení školy poskytnout nejen žákům a učitelům odpovídající prostor i moderní vybavení pro výuku. S těmito cíly investovalo Město Albrechtice jako předkladatel projektu do vybudování dvou učeben sloužících zejména pro výuku cizích jazyků a výpočetní techniky. Učebny vznikly půdní vestavbou na historické budově školy. Více než 22 miliony korun z celkových 24 milionů přispěje na realizaci projektu dotace z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko.

 

Škola vložila dotace do učebny a hřiště

404.jpg Základní škola a Mateřská škola Ostravice získala dotaci 3,3 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Evropské peníze použila na modernizaci školského zařízení. Své sportovní výkony mohou děti předvádět na opraveném multifunkčním hřišti, které je ale přístupné i široké veřejnosti. Poznatků z chemie a fyziky se žákům nyní dostává v rekonstruované a nově vybavené učebně těchto předmětů. Kromě učebny prošly úpravami také rozvody teplé vody v základní škole a sociální zařízení v budově mateřské školy. Školáci, učitelé, ale i veřejnost mohou využívat všech těchto novinek už od počátku roku 2009, kdy byl projekt školy dokončen.

 

V Horním Městě mají dvojnásobnou radost

346.jpg Děti v Horním Městě mají o zábavu postaráno. U mateřské školy vyrostl areál s průlezkami a dalšími herními prvky, na nichž se mohou vydovádět všechny až desetileté děti z obce i přilehlého okolí. Podobné zázemí pro nejmenší zde dosud chybělo. Radost v Horním Městě je navíc dvojnásobná. Uspěla také obec s žádostí o dotaci na rekonstrukci navazujícího sportovně-relaxačního areálu, který využijí i starší děti a dospělí. Obě investiční akce se již podařilo dotáhnout do konce.

 

Obecní dům se otevřel s bohatým kulturním programem

835.jpg Obyvatelé Opavy mají nové společensko-kulturní zázemí v podobě Obecního domu. Vznikl kompletní rekonstrukcí novobarokní kulturní památky z roku 1915, umístěné přímo v centru Opavy na ulici Ostrožná. Výstavní, divadelní, kulturní a společenské prostory se lidem zpřístupnily v prosinci 2009.

 

Moderní technika pro ostravské letiště

1082.jpg Posílení bezpečnostní infrastruktury je pro další rozvoj Letiště Leoše Janáčka v Ostravě a navýšení jeho kategorizace klíčové. Projekt Stroje a zařízení I. společnosti Letiště Ostrava, a.s., tento problém řeší. S přispěním téměř 70 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko letiště pořídilo vybavení a techniku, která slouží především k zajištění ostrahy letiště a požární bezpečnosti. 

 

Stará školka v Rychvaldu dosloužila, postavili novou

652.jpg Jedním z prvních projektů realizovaných s přispěním dotace z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko ve větších městech a obcích na Karvinsku je výstavba mateřské školy v Rychvaldu. Vznikla v místě původní školky, která již technicky ani hygienicky nesplňovala požadavky na rekonstrukci. Demolicí původní svrchní stavby proto v březnu 2009 začala nástavba a přístavba nové mateřské školy. Po šesti měsících byla školka slavnostně otevřena. Rodiče a děti si ji mohli poprvé prohlédnout 26. září 2009.

 

Mikroregion se postaral o tři nová víceúčelová hřiště

192.jpg Výstavbou tří víceúčelových hřišť v Brumovicích, Stěbořicích a Velkých Heralticích se zabýval projekt Mikroregionu Opavsko severozápad. Moderní hřiště slouží nejen místním školákům a dětem, přístupná jsou rovněž široké veřejnosti. Na realizaci projektu získal mikroregion necelých přes 6,7 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Dotace pokryla převážnou část nákladů a mikroregionu byla proplacena v prosinci roku 2009.

 

Kamarád je připraven na 25 nových dětí

169.jpg Mateřská škola Kamarád v Příboře prošla od června do prosince 2008 velkými změnami. Přeměnou tělocvičny na novou hernu se kapacita školky rozšířila o 25 nových míst, došlo k odstranění špatného technického stavu budovy a také k vybavení interiéru. Kamarád nyní pojme až 125 dětí. S projektem stavebních úprav mateřské školy uspělo město Příbor s žádostí o dotaci z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Dotace přes 8,1 milionů korun následně pokryla většinu z celkových výdajů.

 

Přistavěné podlaží školky dává dětem v Závadě prostor ke hraní

151.jpg V obci Závada na Opavsku žije necelých 600 obyvatel. Místní mateřskou školu, která vznikla na počátku sedmdesátých let, navštěvuje 24 dětí. Podle hygienických standardů neměla školka dostatek prostoru, a i když obec dostala v roce 2006 provozní výjimku, nevyhovující stav a nedostatečnou kapacitu bylo nutné urychleně řešit. K celkové rekonstrukci objektu proto obec přistoupila v roce 2008, získala na ni dotaci přes 5 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko.

 

Nové oddělení mateřské školy přivítalo 20 dětí

125.jpg Vestavbou do podkroví objektu Mateřské školy v Krmelíně vzniklo nové oddělení pro 20 dětí. S tímto projektem uspěla obec Krmelín v soutěži o evropské dotace. Na realizaci projektu získala obec přes 3,4 milionů korun z Regionálního operačního programu, tedy zhruba devět desetin celkových způsobilých výdajů. Samotná realizace byla ukončena v srpnu 2008, o jednorázové proplacení dotace obec zažádala v prosinci stejného roku. Peníze na účet příjemce dorazily v březnu 2009.

 

Osm zastavení pro turisty v Příboře

104.jpg Městskou památkovou rezervaci v Příboře protíná nová naučná trasa. Spojuje významné památky a zajímavosti v centru města. Turisty čeká osm zastavení, mezi nimi například u rodného domu Sigmunda Freuda, kostela Narození Panny Marie nebo na líbezném vršku u kostela sv. Františka. Na vybudování dvoukilometrové naučné trasy získalo město Příbor dotaci z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko ve výši necelých 1,9 milionů korun. Jedná se tak o vůbec první ukončený a proplacený projekt z ROP Moravskoslezsko.

 

Fit AURA přichází s nabídkou aktivního odpočinku

89.jpg Aktivní odpočinek pro celou rodinu a lidi všech věkových skupin nabízí sportovně-relaxační centrum Fit AURA ve Frenštátě pod Radhoštěm. S projektem stejného názvu uspěl jeho předkladatel Petr Stiborek a na jeho realizaci získal dotaci bezmála 4,3 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko.

 

A co děti? Mají si kde hrát

69.jpg Úspěšně realizovaný projekt obce Hať na Opavsku dal dětem z místní mateřské školy příjemné zázemí pro aktivní trávení předškolních let. Na rekonstrukci pavilonu mateřeské školy, nástavbu a nákup vybavení přispěla dotace 7 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko.

 

IBC: ušetřené minuty, zachráněné životy

1086.jpg Zvýšit efektivitu fungování příjmu tísňových volání a řízení zásahů na území celého Moravskoslezského kraje, a přispět tak ke snížení škod na životech, zdraví a majetku jeho občanů. Takové jsou cíle projektu Integrovaného bezpečnostního centra, který je realizován s finanční podporou z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko.

 
‹‹   Předchozí   1 2 3

Nahoru

 
_THEME_LOGIN