Aktuality

‹‹   Předchozí   4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 20 30 40   Následující   ››

Dotace 593 milionů korun potěší řidiče a školáky

Evropská dotace 593 milionů korun pomůže zlepšit dopravu a zajistí moderní vybavení škol v Moravskoslezském kraji. Dotace umožní rekonstrukci šesti úseků silnic a několika mostů, ve 29 obcích přibudou chodníky, přechody a další bezpečnostní prvky a více než sto škol získá nové vybavení. Financování projektů dnes schválila Regionální rada Moravskoslezsko. 

 

Dětský ranč v Hlučíně otevírá speciální hřiště pro děti

Na Dětském ranči v Hlučíně vyrostlo integrované hřiště pro tělesně postižené děti, pojmenované Ostrůvky dětských snů. Součástí hřiště jsou například speciální houpačky, kam mohou najíždět děti na invalidním vozíku, nebo pískoviště ve tvaru velkého biliárového stolu. Je zde nově jezírko s přemostěním plné rybiček. Proměnil se rovněž altán, okolní povrch a zpevnily se chodníky. Nový prostor pro děti v zadní klidové části areálu o rozloze 4 500 m2 je nyní místem pro hraní zdravých a hendikepovaných dětí a skvěle poslouží rodinám i volnočasovým organizacím. Přeměna hřiště stála 4 miliony korun. Evropská dotace z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko pokryla náklady ve výši 3,7 milionů korun. Slavnostní otevření proběhne v sobotu 17. května 2014.

 

Města v Moravskoslezsku chtějí investovat 13 miliard korun z EU do vzdělávání, pracovních míst a přívětivého prostředí

Velká města v Moravskoslezském kraji pomýšlí na 13 miliard korun z evropských fondů v letech 2014-2020. Peníze chtějí investovat do vzdělávání, nových pracovních míst a přívětivého prostředí. Shodli se na tom zástupci měst a regionální partneři na setkání 6. května v Čeladné. Investovat speciálně do rozvoje měst bude možné s pomocí tzv. Integrované teritoriální investice (ITI) pro ostravskou aglomeraci. Je to novinka, s níž přichází Evropská komise při čerpání fondů.

 

Apropó představuje projekt 20|20 Moravskoslezsko

V aktuálním vydání zpravodaje Apropó dáváme prostor tématu proplácení dotací, které s výhledem na blížící se uzavírání programového období nabírá na důležitosti. Představujeme také projekt 20|20 Moravskoslezsko, v němž vás dvacet osobností bude inspirovat svými představami a úvahami o budoucnosti. V přehledné a nepřehlédnutelné infografice se rovněž ohlížíme za podporou vybavenosti měst a venkova.

 

Regionální rada prodloužila termín pro předkládání projektů

Regionální rada prodloužila termín pro předkládání projektů ve výzvě č. 1.3-12 zaměřené na rozvoj inteligentních dopravních systémů ve veřejné dopravě a zvýšení atraktivity veřejné hromadné dopravy a to z 13. května na 9. září 2014. Stejný termín pro předkládání projektů byl schválen v oblasti infrastruktury pro vzdělávání ve výzvě č. 2.1-29, kde je jediným možným příjemcem Moravskoslezský kraj. Zároveň byla díky úsporám alokace navýšena o 50 mil. Kč a podporované aktivity byly rozšířeny i na ostatní příspěvkové organizace zřízené krajem jako jsou například základní umělecké školy a jiná školská zařízení.

 

Evropská dotace zlepší služby pro pěstouny, děti a hendikepované lidi

Díky evropské dotace 53,7 milionů korun se na osmi místech v Moravskoslezském kraji zlepší sociální služby pro pěstouny, děti a hendikepované lidi. Vzniknem centra psychologické pomoci v Ostravě a rozšířením centra v Karviné se zkvalitní podmínky pro poskytování rodinného poradenství a pěstounské péče. Nová zázemí denních stacionářů a sociálních zařízení v Opavě, Třanovicích, Odrách a Orlové usnadní život lidem se zdravotním postižením, seniorům a lidem o ně pečujícím. Nízkoprahová zařízení pro děti a mládež v Odrách a Českém Těšíně získají nové zázemí a vybavení pro práci s dětmi.      

 

V ostravské MHD se bude jezdit na bezkontaktní čipové karty

Cestující městskou hromadnou dopravou v Ostravě čeká nejspíše od druhé poloviny příštího roku novinka v podobě jednoduššího odbavení pomocí bezkontaktních čipových karet. Nový odbavovací systém bude ve všech vozidlech doplněn také palubním systémem, který mimo jiné umožní sledovat polohu vozidel a do budoucna přináší možnost inteligentně řídit dopravu. Dopravní podnik, a.s., na nákup a instalaci systému získá evropskou dotaci 115,4 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. 

 

Regionální rada vydala nový metodický pokyn pro projekty vytvářející příjmy a tři metodické listy

Regionální rada Moravskoslezsko zveřejnila s platností k 3. dubnu 2014 nový metodický pokyn pro projekty vytvářející příjmy a tři nové metodické listy. Svým zaměřením se veškeré dokumenty týkají všech příjemců z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko.

 

Startuje druhý ročník soutěže Inovační firma Moravskoslezského kraje

Agentura pro regionální rozvoj vyhlásila druhý ročník soutěže Inovační firma Moravskoslezského kraje 2014. Živnostníci, malé, střední a nově také velké firmy mohou do soutěže přihlásit své inovativní výrobky, technologie a služby s již partnými výsledky na trhu, které byly umístěny na trh v předcházejících třech letech (od 25. 3. 2011 do 24. 3. 2014). Vítězná firma z každé kategorie získá 50 tisíc korun. Uzávěrka přihlášek do soutěže je 14. srpna 2014.

 

Dotace dá domov a přístřeší 136 lidem se zdravotním a sociálním hendikepem

Až 136 lidí se zdravotním a sociálním postižením najde nový domov a přístřeší. Pomůže k tomu evropská dotace téměř 148 milionů korun na výstavbu domovů pro osoby se zdravotním postižením, domovů se zvláštním režimem a chráněných bydlení. Vyrostou v Karviné, Opavě, Ostravě-Třebovicích, Studénce, Horním Benešově, Českém Těšíně a Frýdku-Místku. Dotace umožní také modernizaci sportoviště v Ústavu sociální péče pro tělesně postižené v Hrabyni. O financování projektů evropskými penězi dnes rozhodla Regionální rada Moravskoslezsko. 

 

Rekonstrukci tří úseků silnic zajistí evropská dotace 200 milionů korun

Tři úseky silnic v Moravskoslezském kraji projdou rekonstrukcí. Nový povrch dostane silnice ve Frýdecké ulici v Třinci, silnice z Frenštátu pod Radhoštěm do Čeladné a také silnice v Morávce, kde se chystá rovněž rekonstrukce mostu. Dotaci na projekt 200 milionů korun z evropských fondů dnes schválila Regionální rada Moravskoslezsko. Se stavbami se má začít letos, hotové by měly být do konce roku 2015.  

 

Vysoká pec č. 1 v Dolní oblasti Vítkovic se rozroste o prosklenou nástavbu s kavárnou a terasou

Dotace 88 milionů korun ještě více zatraktivní areál Dolní oblasti Vítkovice. Na Vysoké peci č. 1 vyroste prosklená nástavba ocelovou konstrukcí, která pojme kavárnu, klub, prezentační místnost a z vyvýšené terasy nabídne exkluzivní výhledy do okolí. Přibude také návštěvnické centrum a dojde k propojení areálu s Dolem Hlubina. Chystají se také novinky pro cyklisty a fanoušky koloběžek. Evropskou dotaci na tyto aktivity dnes schválila Regionální rada Moravskoslezsko.   

 

Ministryně Jourová navštívila Úřad Regionální rady Moravskoslezsko

Ministryně pro místní rozvoj Věra Jourová navštívila 14. března Úřad Regionální rady Moravskoslezsko a setkala se s vedením úřadu. Vyjádřila spokojenost s čerpáním v kraji a potvrdila, že se správa evropských fondů bez lidí v krajích neobejde.

 

V Ostravě roste nová podnikatelská zóna Business Park Ostrava

V Ostravě-Kunčičkách vyrůstá nová podnikatelská zóna Business Park Ostrava. První ze sedmi plánovaných výrobních, logistických, skladovacích či velkoobchodních hal je již v provozu. Po zprovoznění celé zóny zde může najít práci až 1500 lidí. Business Park Ostrava vzniká na bývalém průmyslovém území, tzv. brownfield, o velikosti 13,5 hektarů. Na přeměnu areálu a výstavbu první haly přispěly evropské prostředky, poskytnuté formou výhodného dlouhodobého úvěru prostředictvím nástroje JESSICA a fondu rozvoje města, který spravuje společnost Contera Urban Development Fund MS.

 

Regionální rada Moravskoslezsko přebírá správu finančního nástroje JESSICA

Regionální rada Moravskoslezsko bude dohlížet správu finančního nástroje JESSICA v Moravskoslezském kraji. Po několikaleté spolupráci převzala od Evropské investiční banky činnosti holdingového fondu a sama bude spravovat prostředky využitelné na návratné financování ziskových projektů. 

 
‹‹   Předchozí   4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 20 30 40   Následující   ››

Nahoru

 
_THEME_LOGIN