Aktuality

‹‹   Předchozí   3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 20 30 40   Následující   ››

Získejte 85% dotaci z EU na sportovní vybavení a zážitky

Velká hra o nejkačky pokračuje pátým soutěžním týdnem ve středu 16. července, kdy mohou lidé získat evropskou dotaci 85 % na sportovní vybavení, doplňky nebo třeba permanentky. Stačí něco vědět o evropských dotacích na sportoviště a být pohotový. V předchozích čtyřech týdnech získalo již 16 lidí 85% dotaci z EU na kolo, pohonné hmoty, turistické vybavení a zážitky v ostravské zoo.

 

Publikace vykresluje možnosti obcí na evropské peníze v období 2014-2020

Odkud a na jaké projekty mohou obce získat dotace z evropských fondů v letech 2014-2020? Připravili jsme novou publikaci, která starostkám a starostům udělá jasno v tom, na co konkrétního mohou evropské peníze použít a jaké jsou dotační zdroje.   

 

Metodický list upravuje postup vykazování způsobilých výdajů náhrady za čerpanou dovolenou

Regionální rada Moravskoslezsko zveřejnila s platností od 1. 7. 2014 Metodický list č. 92. Metodický list upravuje postup, kdy je pro příjemce způsobilý výdaj náhrada za čerpanou dovolenou.

 

Dotaci 85 % získali cyklisté a řidiči, teď soutěž svádí turisty a výletníky

Čtyři lidé získali evropskou dotaci 85 % na kolo a cyklovybavení, další čtyři dotaci na pohonné hmoty. Velká hra o nejkačky pokračuje ve středu 2. července, kdy se bude soutěžit o 85% dotaci z EU na turistické vybavení a doplňky. Výherci si díky ní užijí nejen atraktivity a zázemí pro turisty a výletníky v Moravskoslezském kraji, na které Evopská unie přispěla dotací 1,2 miliardy korun.   

 

Petr Šimíček pro 20 představ: Za vším stojí ti ‚Ostraváci‛

Přečtětě si ‚příjemné fantazírování‛ středoškolského učitele dějepisu a organizátora vzdělávacích a kulturních akcí Petra Šimíčka o budoucnosti v roce 2020. Je dalším z odborníků a osobností, kteří svou úvahou přispěli do projektu 20|20 Moravskoslezsko.

 

Nová verze dokumentace upravuje podmínky pro ukončování projektů financovaných z ROP Moravskoslezsko

Regionální rada Moravskoslezsko vydala nové verze Příruček pro žadatele a příjemce a některých metodických pokynů. Vzhledem k blížícímu se konci realizace operačních programů programového období 2007–2013 (končí 31. 12. 2015) byly do těchto nových verzí zapracovány informace o postupech administrace žádostí o platbu v době ukončování programu, tj. v druhé polovině roku 2015.

 

Fotografická soutěž láká na fotovybavení v hodnotě 1000 eur a zájezd do Bruselu

Evropská komise odstartovala třetí ročník fotografické soutěže Evropa v mém regionu. Autoři tří nejlepších snímků projektů financovaných z EU získají 1000 eur a zájezd do Bruselu. Soutěž probíhá do 25. srpna.    

 

Petr Klimek pro 20 představ: Kdo to zařídí? Lidé, zdraví, bezpečnost, vzdělání, čas, image

Šest slov, které jsou klíčové pro budoucnost kraje v roce 2020, jak je vidí Petr Klimek, starosta Bílovce. Svým zamyšlením přispěl do projektu 20|20 Moravskoslezsko. Přečtěte si jej na www.20predstav.eu .    

 

Petr Birklen pro 20 představ: Budoucnost pro nás nikdo nevytvoří, nečeká v regálech nákupních center

Apelem na lidskou aktivitu a tvořivost, hledání souladu původního a nového a na objevování přírody provází Petr Birklen, vedoucí CHKO Poodří, svou představu o budoucnosti kraje v roce 2020. Příspěvek najdete na www.20predstav.eu .  

 

Velká hra o evropskou dotaci 85 % na auto a další bezva věci začíná

Evropská unie přispěla na lepší silnice v kraji. Získejte evropskou dotaci 85 % na auto a užijte si je naplno. Taková je hlavní myšlenka soutěže, která začíná 18. června a bude probíhat až do září. Lidé z Moravskoslezského kraje v ní mohou získat dotaci na auto, kolo, školní potřeby, knihy, jízdné a dlaší bezva věci. Více na velkahra.nejkacka.eu .

 

Evropská dotace zvýší kapacitu fotbalového stadionu v Karviné

Karviná uplatní evropskou dotaci 82 milionů korun na modernizaci fotbalového stadionu. Zvýší se jeho kapacita a zlepší se zázemí pro sportovce a diváky. Financování projektu evropskými penězi dnes schválila Regionální rada Moravskoslezsko.  

 

Jakub Weimann pro 20 představ: Provence žije z vína a levandulí, my jsme průmyslovým krajem

Provence žije z vína a levandulí, Švýcarsko z bankovnictví a jemné mechaniky, my jsme průmyslovým krajem. Nejen touto paralelou provází své zamyšlení nad budoucností Moravskoslezského kraje Jakub Weimann, generální ředitel Bonatrans Group, a.s. Je další z osobností a odborníků, kteří se zapojili do projektu 20|20 Moravskoslezsko a sdílejí své odvážné myšlenky a nevyřčené představy o budoucnosti kraje v roce 2020.

 

František Lobkowicz pro 20 představ: Aby Baník s Jarkem Nohavicou oslavoval vítězství nad Barcelonou v Lize mistrů

Nadsázkou o vítězství Baníku začíná ostravsko-opavský biskup František Lobkowicz své zamyšlení nad budoucností Moravskoslezského kraje. Příspěvek najdete na www.20predstav.eu . Biskup Lobkowicz je první z dvaceti osobností a odborníků, kteří se zapojili do projektu 20|20 Moravskoslezsko, aby sdíleli své odvážné myšlenky a nevyřčené představy o tom, jak by měl kraj vypadat v roce 2020. Regionální rada Moravskoslezsko chce projektem inspirovat lidi, kteří se podílejí na regionálním rozvoji.   

 

Osobní konzultace budou dočasně omezeny

Úřad Regionální rady Moravskoslezsko nebude z technických důvodů od 7. června do 10. července 2014 poskytovat osobní konzultace projektových záměrů potenciálních žadatelů o dotace z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko.

 

Aktualizovaný plán výzev na druhou polovinu roku 2014 umožní podporu cyklostezek

Regionální rada Moravskoslezsko zveřejnila nový plán výzev na druhou polovinu roku 2014 a první polovinu roku 2015. Z nových výzev, které se v plánu objevily, je pro žadatele zajímavá podpora cyklostezek v našem kraji, a to jak na páteřních trasách, tak i cyklostezek navazujících na existující sí't cyklostras.

 
‹‹   Předchozí   3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 20 30 40   Následující   ››

Nahoru

 
_THEME_LOGIN