Aktuality

‹‹   Předchozí   2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 20 30   Následující   ››

Proběhnou školení žadatelů k vyhlašovaným výzvám na terénní a ambulantní sociální služby a chráněné dílny a k výzvě na vybavení přírodovědných a technických předmětů na základních školách

Dne 14.11.2013 proběhne v budově Úřadu Regionální rady Moravskoslezsko školení pro žadatele k výzvě 2.1.2 Rozvoj infrastruktury sociálních služeb se zaměřením na terénní a ambulantní sociální služby a chráněné dílny. O týden později dne 21.11.2013 se pak bude konat školení pro žadatele k výzvě 2.1.1 na vybavení přírodovědných a technických předmětů na základních školách definovaných tzv. typovými projekty.

 

EU přispěje 129 milionů korun na deset nových výletních cílů

V Moravskoslezsku přibude deset nových turistických cílů. Vznikne například muzeum oceli Terra Chalybda v Třinci,  stezka korunami stromů ve Frenštátu pod Radhoštěm nebo expozice generála Laudona v Novém Jičíně. Na tyto a další atraktivity přispěje dotace 129 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko.

 

Ve Studénce slavnostně otevřeli nový přestupní terminál

Okolí nádražní budovy ve Studénce se proměnilo k lepšímu. Nový přestupní terminál propojuje železniční dopravu s autobusovou, automobilovou, cyklistickou a pěší. Lidé nyní snáze dojedou do zaměstnání, vzděláním i službami. Nové uspořádání prostoru je také bezpečnější. Slavnostní otevření přestupního terminálu proběhlo v úterý 29. října. 

 

Apropó: Jak vidí evropské fondy úspěšní příjemci

Říjnové vydání zpravodaje Apropó přináší pohled čtyř různých příjemců evropských peněz. Co se jim povedlo, co je potrápilo a v čem vidí úskalí evropských fondů? V anketě plné zajímavých názorů odpovídají ti z nejúspěšnějších příjemců z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Dočtete se také o změně ve vedení Úřadu Regionální rady Moravskoslezsko a o konferenci Evropské příležitosti regionu, která má za sebou již sedmý ročník.

 

Plán výzev ROP Moravskoslezsko upravil podmínky pro projekty modernizace výuky

Regionální rada Moravskoslezsko zveřejnila upravený plán výzev Regionálního operačního programu Moravskoslezsko s výhledem do první poloviny roku 2014. Došlo k několika změnám, které se týkají hlavně dopravní infrastruktury a modernizace výuky ve školách.

 

Lyžařský areál v Malenovicích bude mít novou lanovku a prodlouží sezonu

Nová čtyřsedačková lanovka, sněžná děla a více služeb pro návštěvníky, takové změny čekají lyžaře ve SKI areálu v Malenovicích od zimní sezony 2014/2015. Evropskou dotaci na modernizaci areálu dnes schválila Regionální rada Moravskoslezsko. Projekt je součástí integrovaného plánu rozvoje území obcí v okolí Ostravice v Beskydech.

 

Silnici z Bruntálu do Meziny čeká rekonstrukce, přispěje na ni EU

Čtyřkilometrový úsek silnice č. II/452 z Bruntálu do Meziny projde díky evropským prostředkům rekonstrukcí. Regionální rada Moravskoslezsko dnes na projekt schválila dotaci přes 30 milionů korun. Práce mají začít na jaře příštího roku. 

 

Otevírá se nová cyklostezka v Kopřivnici

Nový úsek cyklostezky propojí místní části Lubina a Vlčovice v Kopřivnici. V pátek 11. října od 16 hodin proběhne slavnostní otevření i se společnou projížďkou pro veřejnost. Nový úsek je přibližně čtyři kilometry dlouhý, z toho téměř dva kilometry tvoří novostavba. Je součástí cyklostezky Z Poodří do Beskyd a navazuje na loni otevíraný úsek z Příbora do Kopřivnice. Evropská dotace na projekt pokryje 85 % z celkových nákladů projektu ve výši přibližně pět milionů korun.  

 

Moravskoslezský kraj získá po rozhodnutí vlády jen 470 milionů korun navíc

Moravskoslezský kraj získá 470 milionů korun z evropských fondů navíc. Vláda původně v květnu rozhodla o přesunu prostředků z pomaleji čerpajících programů. Mělo jít o 3,1 miliardy korun z Regionálního operačního programu Severozápad a 0,5 miliardy korun z Operačního programu Technická pomoc, které se měly rovnoměrně přesunout zejména do regionálních programů, ROP Moravskoslezsko se měl navýšit o 800 milionů korun. Monitorovací výbor Severozápadu ale přesun nepotvrdil, vláda proto rozdělila pouze prostředky z OP Technická pomoc. Moravskoslezský kraj jako jediný z krajů získá 470 milionů korun. Celkový objem ROP Moravskoslezsko po navýšení je 20 miliard korun. 

 

Putování po Moravskoslezském kraji skončilo, zlákalo 1152 lidí

Putování po dvaceti místech v Moravskoslezském kraji, která zkrásněla díky penězům z fondů EU, skončilo s posledním zářijovým dnem. Soutěž zlákala 1152 soutěžících a zná výherce hodnotných cen.

 

Proběhnou školení žadatelů k vyhlašovaným výzvám na bezpečnost na komunikacích a na pobytové sociální služby

Dne 9.10.2013 proběhne v budově Úřadu Regionální rady Moravskoslezsko školení pro žadatele k výzvě 2.1.2 Rozvoj infrastruktury sociálních služeb se zaměřením na pobytové sociální služby a transformace pobytových zařízení. O dva týdny později se pak bude konat školení pro žadatele k výzvě 1.1.2 Bezpečnost na komunikacích, cyklo a pěší doprava.

 

Hlášení o pokroku projektu posílejte elektronicky

Regionální rada Moravskoslezsko rozšířila služby elektronické administrace projektů. Od 30. září 2013 je možné předložit hlášení o pokroku u projektů financovaných z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko pouze elektronicky. Podání hlášení v tištěné (papírové) podobě nebude po tomto datu možné.

 

Putování již zlákalo přes tisíc lidí, končí na konci září

Putování po dvaceti místech v Moravskoslezském kraji, která zkrásněla díky evropským penězům, zlákalo již přes tisíc lidí. Podívali se také na méně známá, ale přesto krásná a zajímavá místa. Dvouměsíční soutěž Putování s nejkačkou končí 30. září.

 

Registrace na konferenci Evropské příležitosti regionu byla zahájena

Sedmý ročník konfrerence Evropské příležitosti regionu se uskuteční 16. října 2013 v kině Centrum v Havířově. Účastníci se zde dozví to nejaktuálnější a nejdůležitější o přípravách na budoucí období 2014-2020. Konferenci pořádá Regionální rada Moravskoslezsko.

 

Školy v Příboře, Bohumíně a Ostravě mají nová sportoviště

Nová sportoviště vyrostla u tří škol v Moravskoslezském kraji a otevírají se v průběhu několika následujících dnů. Těšit se z nich mohou žáci ZŠ Jičínská v Příboře, ZŠ Bezručova v Bohumíně a Gymnázia Hladnov v Ostravě. Na vznik sportovišť přispěla evropská dotace. 

 
‹‹   Předchozí   2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 20 30   Následující   ››

Nahoru

 
_THEME_LOGIN