Aktuality

‹‹   Předchozí   2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 20 30 40   Následující   ››

Přihlášky do soutěže Inovační firma Moravskoslezského kraje podávejte do 8. září

V březnu letošního roku byl vyhlášen druhý ročník soutěže Inovační firma Moravskoslezského kraje 2014, určené živnostníkům, malým, středním a velkým firmám. Ti mohou přihlásit své inovativní výrobky, technologie či služby s již patrnými výsledky na trhu. Podmínkou je, aby tyto výrobky, služby a technologie byly umístěny na trh v předcházejících třech letech (od 25. 3. 2011 do 24. 3. 2014). Vítězná firma z každé kategorie získá 50 tisíc korun, firmy na druhém a třetím místě si rozdělí 30 a 10 tisíc korun. Termín přihlášení do soutěže je prodloužen, a to do 8. září 2014.

 

Petr Kotík pro 20 představ: Síla je v různorodosti a kvalitě, která přesahuje regionální význam

Síla regionu je v jeho různorodosti a kvalitě, která přesahuje regionální význam. Tvrdí to Petr Kotík, mezinárodně uznávaný skladatel, dirigent a flétnista, ve svém zamyšlení o budoucnosti Moravskoslezského kraje v roce 2020. Příspěvek najdete na webu 20predstav.eu. Proč považuje za klíčové aspekty života životní prostředí, kulturu a kvalitu vzdělávání? 

 

Regionální rada Moravskoslezsko upravila podmínky veřejné podpory

Od 1.7.2014 vešlo v platnost nové Nařízení Evropské komise č. 651/2014 upravující podmínky veřejné podpory. Úřad Regionální rady Moravskoslezsko vydal k 1.8.2014 Metodický list č. 94, který informuje o zásadních změnách v udělování dotace v režimu regionální investiční podpory, plynoucích z tohoto nařízení. Největší změnou je snížení výše dotace ze 40 % na 25 % (střední podniky z 50% na 35%, malé podniky z 60% na 45%).

 

Konzultační a informační servis bude omezen

Ve dnech 11.8. až 15.8. bude z technických důvodů omezen konzultační a informační servis pro žadatele z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko.

 

Jiří Cienciala pro 20 představ: Hlavně bychom měli rozvíjet to, co umíme, co máme v genech

Moravsksolezský kraj sice trápí nezaměstnanost a hrozby dalšího negativního vývoje, ale jsou tady i úspěšné cesty. Budoucnosti se musí přizpůsobit nejen ekonomika kraje, ale i vnímání lidí. Takto ve svém příspěvku pro web 20představ.eu uvažuje o budoucnosti Moravskoslezského kraje vládní zmocněnec Jiří Cielciala.

 

Antonín Šimčík pro 20 představ: Naše přirozené dědictví je dnes vyhledávanou kvalitou

Ukazuje se, že internet nenahradí muzea, jak se mohlo před dvaceti lety zdát. Muzea se mají "stát místem setkávání skutečných lidí se skutečnou realitou." Nejen takto ve svém příspěvku na 20predstav.eu uvažuje ředitel Slezského zemského muzea Antonín Šimčík o budoucnosti Moravskoslezského kraje v roce 2020. 

 

Apropó vás sveze po cyklostezkách k budoucím miliardám z EU

V aktuálním vydání zpravodaje Apropó se dozvíte, jak se připravuje Integrované teritoriální investice pro ostravskou aglomeraci, z níž chtějí velká města v letech 2014-2020 investovat až 16,7 miliard korun z EU do pracovních míst, vzdělanosti a přívětivého prostředí. Nabízíme vám také vše podstatné o následníkovi regionálních programů pro období 2014-2020 – Integrovaném regionálním operačním programu. V přehledné infografice se podívejte na cyklostezky, které v Moravskoslezském kraji vznikly za posledních sedm let s přispěním ROP Moravskoslezsko. Uvidíte, kde se jich postavilo nejvíce, nebo jaká je průměrná cena a dotace za kilometr nové stezky. Přečtěte si také vybrané citáty osobností, které na web 20predstav.eu přispěli úvahou o budoucnosti kraje v roce 2020.

 

Jan Světlík pro 20 představ: Lidé už nevysedávají u televize, volný čas tráví ve městě kultury, vzdělání, sportu a zábavy

Ostrava je moderní město s moderní infrastrukturou, kde žije 300 tisíc šťastných a spokojených obyvatel, kteří mají svou práci a své koníčky. Nevysedávají u televize, naopak volný čas tráví ve městě kultury, vzdělání, sportu a zábavy. Tato vizionářská slova patří Janu Světlíkovi, generálnímu řediteli a předsedovi představenstva Vítkovice Holding. Světlík přispěl svou úvahou do diskuze o budoucnosti Moravskoslezského kraje v roce 2020 a přidal se k odvážným myšlenkám a nevyřčeným představám dalších osobností a odborníků. 

 

David Sventek pro 20 představ: Dobré záměry si jako magnet najdou příznivce a prostředky

Budoucnost utváří naše vlastní aktivita, zájem a nápady. Dobré záměry si jako magnet najdou příznivce a prostředky. Nejen takto uvažuje o budoucnosti kraje David Sventek, ředitel odboru řízení operačních programů Ministerstva pro místní rozvoj. Je dalším z osobností a odborníků, kteří sdílejí své odvážné myšlenky a nevyřčené představy o životě v Moravskoslezském kraji v roce 2020.     

 

Pavilon interny v opavské nemocnici bude dotovaný z EU

Evropská dotace až 246 milionů korun pomůže s výstavbou a vybavením pavilonu interny ve Slezské nemocnici v Opavě. Příspěvek z EU dnes schválila Regionální rada Moravskoslezsko. Nová budova pavilonu již roste, hotovo má být v polovině roku 2015. Pojme celé interní oddělení a také lůžkovou část plicního oddělení a ambulance. Přinese komfortní péči pacientům a moderní zázemí pro lékaře a personál.

 

Evropská dotace ozáří ostravské letiště

Letiště Leoše Janáčka v Ostravě bude mít nové osvětlení pojezdových drah. Zvýší bezpečnost pozemního provozu a umožní přistání letadel i za snížené viditelnosti. Evropskou dotaci 57 milionů korun na osvětlovací techniku dnes schválila Regionální rada Moravskoslezsko.

 

Získejte 85% dotaci z EU na sportovní vybavení a zážitky

Velká hra o nejkačky pokračuje pátým soutěžním týdnem ve středu 16. července, kdy mohou lidé získat evropskou dotaci 85 % na sportovní vybavení, doplňky nebo třeba permanentky. Stačí něco vědět o evropských dotacích na sportoviště a být pohotový. V předchozích čtyřech týdnech získalo již 16 lidí 85% dotaci z EU na kolo, pohonné hmoty, turistické vybavení a zážitky v ostravské zoo.

 

Publikace vykresluje možnosti obcí na evropské peníze v období 2014-2020

Odkud a na jaké projekty mohou obce získat dotace z evropských fondů v letech 2014-2020? Připravili jsme novou publikaci, která starostkám a starostům udělá jasno v tom, na co konkrétního mohou evropské peníze použít a jaké jsou dotační zdroje.   

 

Metodický list upravuje postup vykazování způsobilých výdajů náhrady za čerpanou dovolenou

Regionální rada Moravskoslezsko zveřejnila s platností od 1. 7. 2014 Metodický list č. 92. Metodický list upravuje postup, kdy je pro příjemce způsobilý výdaj náhrada za čerpanou dovolenou.

 

Dotaci 85 % získali cyklisté a řidiči, teď soutěž svádí turisty a výletníky

Čtyři lidé získali evropskou dotaci 85 % na kolo a cyklovybavení, další čtyři dotaci na pohonné hmoty. Velká hra o nejkačky pokračuje ve středu 2. července, kdy se bude soutěžit o 85% dotaci z EU na turistické vybavení a doplňky. Výherci si díky ní užijí nejen atraktivity a zázemí pro turisty a výletníky v Moravskoslezském kraji, na které Evopská unie přispěla dotací 1,2 miliardy korun.   

 
‹‹   Předchozí   2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 20 30 40   Následující   ››

Nahoru

 
_THEME_LOGIN