Aktuality

‹‹   Předchozí   2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 20 30   Následující   ››

První úvěr iniciativy JESSICA je tady, Bohumín přemění Národní dům

Bohumín se pustí do rekonstrukce a přeměny chátrajícího Národního domu na hotel s restaurací, společenským sálem a dalším zázemím. Město přitom jako první v Česku využije evropské peníze formou dlouhodobého úvěru z fondů rozvoje měst a iniciativy JESSICA.

 

Proběhnou školení k výzvám na podporu cestovního ruchu a výstavbu cyklostezek

Dne 10.4.2013 proběhne v konferenčním sále v budově Obchodní akademie a Vyšší odborné školy sociální (budova bývalé jazykové školy) seminář k výzvě 2.2.1 Výstavba, revitalizace a modernizace turistické infrastruktury, atraktivit cestovního ruchu včetně revitalizace památek pro účely cestovního ruchu. Ve středu 17.4.2013 pak proběhne v budově Úřadu Regionální rady Moravskoslezsko školení pro žadatele k výzvě 1.1.2 Bezpečnost na komunikacích, cyklo a pěší doprava.

 

Muzeum Slezský venkov otevírá novou expozici

Regionální muzeum Slezský venkov v Holasovicích na Opavsku se otevírá po rozšíření prostor a sbírek. Renovací bývalé kůlny a části objektu bývalé barokní stodoly vznikla vstupní expozice a nové výstavní prostory. Kromě regenerace a nového využítí dvou historických budov bylo cílem projektu uchovat a přiblížit návěštěvníkům místní tradice a hodnoty. Většinu nákladů projektu obstará evropská dotace 7,7 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Slavnostní otevření proběhne v sobotu 23. března jako součást Velikonočního jarmarku.

 

Pozastavení certifikace způsobily rozporuplné nálezy auditu

Pozastavení certifikace Regionálního operačního programu Moravskoslezsko způsobily rozporuplné nálezy Auditního orgánu Ministerstva financí ČR. Regionální rada Moravskoslezsko vyvrací zejména sporná zjištění ve veřejných zakázkách u projektů, které tvoří většinu z celkového nálezu auditu. Příkladem je obec Pstruží, která má na základě zjištění auditu vrátit část dotace, aniž by pochybila.

 

Na vybavení osmi středních odborných škol jde evropská dotace 46 milionů korun

Osm středních odborných škol v Moravskoslezském kraji získá moderní vybavení, které zkvalitní a rozšíří výuku. Většinu výdajů pokryje evropská dotace 46 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko.

 

Práce na proměně sportoviště u gymnázia v Třinci začínají

Nevyhovující asfaltové hřiště u gymnázia v Komenského ulici v Třinci se promění v modenrí sportoviště. Utvoří jej hřiště s umělým povrchem pro míčové sporty, zázemí  pro atletiku a nově přibudou také relaxační plochy. Práce na projektu financovaném z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko začnou po předání stavby ve čtvrtek 21. března.

 

Pozastavení certifikace neohrozí plynulé čerpání z ROP Moravskoslezsko

Pozastavení certifikace, dnes avizované Ministerstvem financí ČR, nijak neohrozí čerpání evropských prostředků z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Realizace projektů a jejich proplácení bude plynule pokračovat.

 

Veolia má 44 nových autobusů pro regionální dopravu

Společnost Veolia převzala 4. března posledních 14 z celkem 44 nových autobusů pro regionální hromadnou dopravu v Moravskoslezském kraji. K jejich pořízení přispěla evropská dotace z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Autobusy značky SOR jsou částečně nízkopodlažní, mají informační systém pro sluchově a zrakově hendikepované a splňují emisní normy EURO 5. Evropská dotace uhradí 40 % z celkové ceny téměř 190 milionů korun.

 

Speciální Apropó představuje nové operační programy

Speciální únorové vydání zpravodaje Apropó představuje strukturu a základní parametry nových operačních programů, které se připravují pro období 2014-2020. V rozhovoru s Martinem Sikorou, náměstkem hejtmana kraje pro evropské fondy, operační programy a regionální rozvoj, se dozvíte, jaké jsou priority kraje při budoucím čerpání evropských peněz. K fungování a výhodám metody Leader se vyjadřuje Jiří Krist, předseda Místní akční skupiny Opavsko a místopředseda Národní sítě MAS. Dozvíte se také o chystaných aktivitách programu Chytřejší kraj a další zajímavosti.

 

Veřejné zakázky jsou pod drobnohledem, na co si dát pozor

Bezchybnost a kvalita zadávacího řízení se stává prubířským kamenem, který rozhoduje o úspěšné či neúspěšné realizaci veřejné zakázky a potažmo i celého projektu financovaného z rozpočtu Evropské unie. Zadávání veřejných zakázek je pod drobnohledem následných kontrol. Na co si dát pozor?

 

Už žádné zbytečné papíry a dojíždění

Příjemci prostředků z Regionálního operačního programu Moravskoslezsku už nemusí zbytečně tisknout papíry a dojíždět do Ostravy. Regionální rada Moravskoslezsko v pátek 22. února spouští rozšířenou aplikaci, která přináší zásadní úsporu papíru i času. Příjemci peněz nyní všechny důležité doklady a požadavky ohledně projektů zasílají elektronicky. Vyřídí tak žádosti o platbu, změny v projektech a nově i monitorovací zprávy.

 

Posledních pět autobusů je na cestě do Ostravy

V pátek 22. února bude dodáno posledních 5 z celkem 55 nových autobusů pro městskou hromadnou dopravu v Ostravě. Na silnice vozidla vyjedou v březnu. Končí tak rok a půl dlouhá modernizace vozového parku autobusů Dopravního podniku Ostrava, a.s., financovaná evropskými penězi z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko.

 

Začíná přeměna přednádražního prostoru u Hlavního nádraží v Ostravě

Nové funkční uspořádání a líbivější vzhled získá přednádražní prostor u Hlavního nádraží v Ostravě. V pátek 22. února začínají stavební práce, které přinesou revitalizaci a úpravu venkovních ploch, nová parkovací stání, točnu pro autobusy a zázemí pro cestující. Hotovo má být letos v listopadu.

 

Závěrečné monitorovací zprávy se budou podávat elektronicky

Od pátku 22. února 2013 bude možné předložit Závěrečnou monitorovací zprávu u projektů financovaných z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko pouze elektronicky. Elektronická verze závěrečné monitorovací zprávy bude součástí aplikace Přehled účetních dokladů (PUD).

 

Příjemci dotace z ROP Moravskoslezsko nepotřebují nové účty

Příjemci dotace z Regionálního operačního programu (ROP) Moravskoslezsko si nemusí zřizovat nové účty u České národní banky, jak pro dotace ze státního rozpočtu stanovila novela zákona č. 218/2000 Sb. o rozpočtových pravidlech, ve znění pozdějších předpisů.

 
‹‹   Předchozí   2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 20 30   Následující   ››

Nahoru

 
_THEME_LOGIN