Aktuality

‹‹   Předchozí   2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 20 30   Následující   ››

V Bohumíně otevírají novou cyklostezku

Nová cyklostezka se otevírá v Bohumíně-Skřečoni. Je 750 metrů dlouhá, ale vede po obou stranách ulice 1. máje v jednosměrném provozu. Lidé to nyní na kole i pěšky budou mít jednodušší. Na výstavbu stezky přispěla dotace 3 miliony korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Slavnostně se otevírá ve čtvrtek 27. června.

 

Evropská dotace zpevní a prosvětlí Městské sady v Opavě

Probíhající regeneraci Městských sadů v Opavě zaplatí z převážné části evropská dotace. Město pro tyto účely získá 21,5 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Sady budou přístupnější díky novým chodníkům a komunikacím, parkování a osvětlení. Evropský příspěvek dnes schválila Regionální rada Moravskoslezsko. 

 

Kostely v Orlové a Sedlištích se zaplní při slavnostních bohoslužbách

Kostely v Orlové a Sedlištích budou o víkendu plné. Chystají tady slavnostní mše jako poděkování za zdárné ukončení prací na obnově kostelů. Jeden je krásnější než druhý. V kostele Narození Panny Marie v Orlové najdete restaurovaný a velmi cenný oltář s obrazy z 15. století. Kostel Všech svatých v Sedlištích je zase jedním z nejstarších dřevěných kostelů, zmínky o něm se datují do roku 1447. Na rekonstrukci přispěla v obou případech evropská dotace z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko, dohromady přes 16 milionů korun. 

 

V Písečné o víkendu otevírají výletiště

V Písečné na Frýdecko-Místecku otevírají o tomto víkendu výletiště. Jde o nový objekt pro společenské akce, u kterého je krytý přístřešek, venkovní terasa a posezení. Veselo tam bude poprvé v sobotu 22. června, kdy obec a místní sdružení rodičů pořádají dětské radovánky. Dotace na vznik výletiště je 6 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko.  

 

Zahraniční experti na inteligentní městskou dopravu vystoupí na konferenci v Ostravě

Experti z Velké Británie, Německa a Švédska představí v Ostravě chytré plánování a řízení dopravy ve městech. Vystoupí 26. června na konferenci Inteligentní řešení v dopravě v programovém období 2014-2020. Účastníci konference se dozví také novinky o zdrojích na udržitelnou dopravu v budoucích evropských fondech. Akci pořádá Regionální rada Moravskoslezsko v hotelu Park Inn od 9 hodin. 

 

V chráněném bydlení našlo domov devět lidí

Devět lidí má nový domov v chráněném bydlení v Thomayerově ulici v Ostravě-Vítkovicích. Slavnostně se otevírá v pondělí 10. června, ale noví nájemníci tady byli už o pár dní dříve. Bydlení pro lidi s lehkým a středním mentálním a zdravotním postižením vzniklo rekonstrukcí a vybavením vily. Pro její obyvatele znamená nový start do života a možnost začlenit se do společnosti. Přispěla k tomu evropská dotace přes 8 milionů korun.

 

Cyklostezku Kopřivnička čeká první velká zátěž

První velký nápor cyklistů čeká na novou cyklostezku Kopřivnička podél stejnojmenného potoka v centru Kopřivnice. Slavnostní otevření odstartuje dnes od 15 hodin společnou projížďkou. Akce bude pokračovat zajímavým programem před kulturním domem. Přes tři kilometry dlouhá a čtyři metry široká stezka s oddělenými pruhy pro cyklisty a chodce vznikla díky evropské dotaci z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko.  

 

Rekonstrukce silnice u Vítkova přiblíží místním lidem dálnici

Silnice z Vítkova do Větřkovic projde rekonstrukcí, která místním lidem zajistí lepší napojení na Opavu a dálnici. Přispěje k tomu evropská dotace 170 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Dotaci dnes schválila Regionální rada Moravskoslezsko. Rekonstrukce má být hotová v polovině roku 2015.

 

Web Regionální rady Moravskoslezsko bude z provozních důvodů dočasně nedostupný

Webové stránky Regionální rady Moravskoslezsko www.rr-moravskoslezsko.cz budou 4. června od 14 do 18 hodin z provozních důvodů nedostupné. V uvedeném čase nebude možné využívat ani jednotlivé aplikace na webu (PUD, CBA, Zadávání veřejných zakázek a další). Důvodem je povýšení verze redakčního systému.

 

Deset miliard korun z ROP Moravskoslezsko je proplaceno

Deset miliard korun z fondů EU je v Moravskoslezsku. Přesně tolik aktuálně proplatila Regionální rada Moravskoslezsko od roku 2007 za místní projekty. Je to více než polovina všech peněz, které jsou k dispozici z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko na rozvoj regionu v letech 2007-2013 a které mají být proplaceny do roku 2015.

 

Nový web www.nejkacka.eu vypráví to nejzajímavější o penězích z EU

Regionální rada Moravskoslezsko spustila nové webové stránky www.nejkacka.eu. Nový web provází návštěvníky tím nejzajímavějším o evropských penězích v Moravskoslezském kraji. Představuje na pět desítek zajímavých projektů, o kterých vyprávějí ti, kteří je chystali, stejně jako lidé, kteří nové cyklostezky, parky, kulturní domy a turistické atraktivity navštěvují a užívají. Projekt můžete ohodnotit a po přihlášení na web i komentovat. Nechybí ani novinky a další zajímavosti.

 

ROP Moravskoslezsko získá dodatečných 800 milionů korun

Do kraje míří dodatečných 800 milionů korun z evropských fondů. Navýšení Regionálního operačního programu Moravskoslezsko o tuto částku dnes schválila Vláda České republiky. Peníze jsou určeny na městskou dopravu, školství a sociální služby.

 

Ostravská muzejní noc zve na večerní prohlídku zajímavých míst

Ostravská muzejní noc láká v sobotu 25. května k návštěvě několika desítek kulturních stánků a zajímavých míst. Netradiční putování za dobrodružstvím a zábavou je nachystáno od 17 hodin do půlnoci, kdy se v Ostravě společně představí 33 státních, neziskových a soukromých organizací.

 

Inteligentní dopravní systémy v Ostravě za evropské peníze nebudou

Na inteligentní systém řízení dopravy v Ostravě evropská dotace nepůjde. Regionální rada Moravskoslezsko dnes odstoupila od financování projektu, původně schváleného v roce 2011. Důvodem je neukončený výběr dodavatele, z toho pramenící nejisté termíny realizace projektu a riziko včasného nevyčerpání prostředků.

 

Přes schválení dotace není přeměna nádraží v Havířově a Třinci jistá

Regionální rada Moravskoslezsko dnes schválila financování přeměny nádražních budov v Havířově a Třinci a jejich okolí na moderní dopravní terminály. Projekty se přesto možná neuskuteční. Problémem může být schválená dotace na projekty Českých drah, a.s., která je nižší, než dráhy požadovaly. Stavbu by mohlo zkomplikovat také prohlášení nádražní budovy v Havířově za kulturní památku. Vše musí být vyřešeno do případného podpisu smlouvy o poskytnutí dotace.

 
‹‹   Předchozí   2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 20 30   Následující   ››

Nahoru

 
_THEME_LOGIN