Aktuality

‹‹   Předchozí   2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 20 30 40   Následující   ››

Petr Klimek pro 20 představ: Kdo to zařídí? Lidé, zdraví, bezpečnost, vzdělání, čas, image

Šest slov, které jsou klíčové pro budoucnost kraje v roce 2020, jak je vidí Petr Klimek, starosta Bílovce. Svým zamyšlením přispěl do projektu 20|20 Moravskoslezsko. Přečtěte si jej na www.20predstav.eu .    

 

Petr Birklen pro 20 představ: Budoucnost pro nás nikdo nevytvoří, nečeká v regálech nákupních center

Apelem na lidskou aktivitu a tvořivost, hledání souladu původního a nového a na objevování přírody provází Petr Birklen, vedoucí CHKO Poodří, svou představu o budoucnosti kraje v roce 2020. Příspěvek najdete na www.20predstav.eu .  

 

Velká hra o evropskou dotaci 85 % na auto a další bezva věci začíná

Evropská unie přispěla na lepší silnice v kraji. Získejte evropskou dotaci 85 % na auto a užijte si je naplno. Taková je hlavní myšlenka soutěže, která začíná 18. června a bude probíhat až do září. Lidé z Moravskoslezského kraje v ní mohou získat dotaci na auto, kolo, školní potřeby, knihy, jízdné a dlaší bezva věci. Více na velkahra.nejkacka.eu .

 

Evropská dotace zvýší kapacitu fotbalového stadionu v Karviné

Karviná uplatní evropskou dotaci 82 milionů korun na modernizaci fotbalového stadionu. Zvýší se jeho kapacita a zlepší se zázemí pro sportovce a diváky. Financování projektu evropskými penězi dnes schválila Regionální rada Moravskoslezsko.  

 

Jakub Weimann pro 20 představ: Provence žije z vína a levandulí, my jsme průmyslovým krajem

Provence žije z vína a levandulí, Švýcarsko z bankovnictví a jemné mechaniky, my jsme průmyslovým krajem. Nejen touto paralelou provází své zamyšlení nad budoucností Moravskoslezského kraje Jakub Weimann, generální ředitel Bonatrans Group, a.s. Je další z osobností a odborníků, kteří se zapojili do projektu 20|20 Moravskoslezsko a sdílejí své odvážné myšlenky a nevyřčené představy o budoucnosti kraje v roce 2020.

 

František Lobkowicz pro 20 představ: Aby Baník s Jarkem Nohavicou oslavoval vítězství nad Barcelonou v Lize mistrů

Nadsázkou o vítězství Baníku začíná ostravsko-opavský biskup František Lobkowicz své zamyšlení nad budoucností Moravskoslezského kraje. Příspěvek najdete na www.20predstav.eu . Biskup Lobkowicz je první z dvaceti osobností a odborníků, kteří se zapojili do projektu 20|20 Moravskoslezsko, aby sdíleli své odvážné myšlenky a nevyřčené představy o tom, jak by měl kraj vypadat v roce 2020. Regionální rada Moravskoslezsko chce projektem inspirovat lidi, kteří se podílejí na regionálním rozvoji.   

 

Osobní konzultace budou dočasně omezeny

Úřad Regionální rady Moravskoslezsko nebude z technických důvodů od 7. června do 10. července 2014 poskytovat osobní konzultace projektových záměrů potenciálních žadatelů o dotace z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko.

 

Aktualizovaný plán výzev na druhou polovinu roku 2014 umožní podporu cyklostezek

Regionální rada Moravskoslezsko zveřejnila nový plán výzev na druhou polovinu roku 2014 a první polovinu roku 2015. Z nových výzev, které se v plánu objevily, je pro žadatele zajímavá podpora cyklostezek v našem kraji, a to jak na páteřních trasách, tak i cyklostezek navazujících na existující sí't cyklostras.

 

Dotace 593 milionů korun potěší řidiče a školáky

Evropská dotace 593 milionů korun pomůže zlepšit dopravu a zajistí moderní vybavení škol v Moravskoslezském kraji. Dotace umožní rekonstrukci šesti úseků silnic a několika mostů, ve 29 obcích přibudou chodníky, přechody a další bezpečnostní prvky a více než sto škol získá nové vybavení. Financování projektů dnes schválila Regionální rada Moravskoslezsko. 

 

Dětský ranč v Hlučíně otevírá speciální hřiště pro děti

Na Dětském ranči v Hlučíně vyrostlo integrované hřiště pro tělesně postižené děti, pojmenované Ostrůvky dětských snů. Součástí hřiště jsou například speciální houpačky, kam mohou najíždět děti na invalidním vozíku, nebo pískoviště ve tvaru velkého biliárového stolu. Je zde nově jezírko s přemostěním plné rybiček. Proměnil se rovněž altán, okolní povrch a zpevnily se chodníky. Nový prostor pro děti v zadní klidové části areálu o rozloze 4 500 m2 je nyní místem pro hraní zdravých a hendikepovaných dětí a skvěle poslouží rodinám i volnočasovým organizacím. Přeměna hřiště stála 4 miliony korun. Evropská dotace z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko pokryla náklady ve výši 3,7 milionů korun. Slavnostní otevření proběhne v sobotu 17. května 2014.

 

Města v Moravskoslezsku chtějí investovat 13 miliard korun z EU do vzdělávání, pracovních míst a přívětivého prostředí

Velká města v Moravskoslezském kraji pomýšlí na 13 miliard korun z evropských fondů v letech 2014-2020. Peníze chtějí investovat do vzdělávání, nových pracovních míst a přívětivého prostředí. Shodli se na tom zástupci měst a regionální partneři na setkání 6. května v Čeladné. Investovat speciálně do rozvoje měst bude možné s pomocí tzv. Integrované teritoriální investice (ITI) pro ostravskou aglomeraci. Je to novinka, s níž přichází Evropská komise při čerpání fondů.

 

Apropó představuje projekt 20|20 Moravskoslezsko

V aktuálním vydání zpravodaje Apropó dáváme prostor tématu proplácení dotací, které s výhledem na blížící se uzavírání programového období nabírá na důležitosti. Představujeme také projekt 20|20 Moravskoslezsko, v němž vás dvacet osobností bude inspirovat svými představami a úvahami o budoucnosti. V přehledné a nepřehlédnutelné infografice se rovněž ohlížíme za podporou vybavenosti měst a venkova.

 

Regionální rada prodloužila termín pro předkládání projektů

Regionální rada prodloužila termín pro předkládání projektů ve výzvě č. 1.3-12 zaměřené na rozvoj inteligentních dopravních systémů ve veřejné dopravě a zvýšení atraktivity veřejné hromadné dopravy a to z 13. května na 9. září 2014. Stejný termín pro předkládání projektů byl schválen v oblasti infrastruktury pro vzdělávání ve výzvě č. 2.1-29, kde je jediným možným příjemcem Moravskoslezský kraj. Zároveň byla díky úsporám alokace navýšena o 50 mil. Kč a podporované aktivity byly rozšířeny i na ostatní příspěvkové organizace zřízené krajem jako jsou například základní umělecké školy a jiná školská zařízení.

 

Evropská dotace zlepší služby pro pěstouny, děti a hendikepované lidi

Díky evropské dotace 53,7 milionů korun se na osmi místech v Moravskoslezském kraji zlepší sociální služby pro pěstouny, děti a hendikepované lidi. Vzniknem centra psychologické pomoci v Ostravě a rozšířením centra v Karviné se zkvalitní podmínky pro poskytování rodinného poradenství a pěstounské péče. Nová zázemí denních stacionářů a sociálních zařízení v Opavě, Třanovicích, Odrách a Orlové usnadní život lidem se zdravotním postižením, seniorům a lidem o ně pečujícím. Nízkoprahová zařízení pro děti a mládež v Odrách a Českém Těšíně získají nové zázemí a vybavení pro práci s dětmi.      

 

V ostravské MHD se bude jezdit na bezkontaktní čipové karty

Cestující městskou hromadnou dopravou v Ostravě čeká nejspíše od druhé poloviny příštího roku novinka v podobě jednoduššího odbavení pomocí bezkontaktních čipových karet. Nový odbavovací systém bude ve všech vozidlech doplněn také palubním systémem, který mimo jiné umožní sledovat polohu vozidel a do budoucna přináší možnost inteligentně řídit dopravu. Dopravní podnik, a.s., na nákup a instalaci systému získá evropskou dotaci 115,4 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. 

 
‹‹   Předchozí   2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 20 30 40   Následující   ››

Nahoru

 
_THEME_LOGIN