Aktuality

‹‹   Předchozí   2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 20 30 40   Následující   ››

Ivo Vondrák pro 20 představ: Kam se věci mají a budou ubírat, je jen a jen na nás

Průmyslová historie nás naučila houževnatosti, vytrvalosti a hledání cest, jak ovládnout přírodu a jak realizovat své představy. Znalosti a poctivá výroba jsou dvěma stranami jedné mince, nemůžeme prohrát, ať padne hlava nebo orel. Nejen takto uvažuje rektor VŠB - TU Ostrava Ivo Vondrák ve své představě o budoucnosti kraje v roce 2020. Přidává svou vlastní vizi a říká, že "je to jednodušší, než by se na první pohled mohlo zdát".

 

Petr Lukasík pro 20 představ: Věda a technika zde mají své místo od nepaměti

Auto řídí samo, propojené s ledničkou a telefonem zařizuje nákupy. Vývoj informačních technologií je nazadržitelný a Moravskoslezský kraj v něm bude hrát klíčovou roli. Takto směle uvažuje o budoucnosti kraje generální ředitel společnosti Tieto Czech Petr Lukasík a říká, že "věda a technika zde mají své místo od nepaměti."

 

Proběhne první krajské setkání investorů se začínajícími podnikateli StartUp Harvest

První setkání investorů se začínajícími podnikateli v Moravskoslezském kraji StartUp Harvest proběhne 18. a 19. září. Začínající firmy předstoupí před investory se svými podnikatelskými záměry a vyslechnou si jejich hodnocení. Pokud uspějí, mohou získat kapitál pro realizaci svého záměru. Show bude naplněná inspirujícím povídáním o byznysu s investory i startupisty. Zúčastní se jej třeba Marta Nováková, majitelka úspěšné firmy U&Sluno a investorka ze Dne D, nebo Alfredo Coppola, investor ze Silicon Valley. Potkat s investory a položit jim své dotazy mohou i diváci .

 

V Moravskoslezsku je 13 miliard korun z EU

Do Moravskoslezského kraje od roku 2007 doputovalo už 13 miliard korun evropských dotací z Regionálního operačního programu Moravskoslezsklo. Celá třetina pomohla vybavit a zlepšit služby ve městech, dlaší třetina zlepšila dopravu. Celkem je na rozvoj kraje připraveno přibližně 20 miliard korun, ktreé mají být proplaceny za uskutečněné projekty nejpozději v prvním čtvrtletí roku 2016.

 

Přihlášky do soutěže Inovační firma Moravskoslezského kraje podávejte do 8. září

V březnu letošního roku byl vyhlášen druhý ročník soutěže Inovační firma Moravskoslezského kraje 2014, určené živnostníkům, malým, středním a velkým firmám. Ti mohou přihlásit své inovativní výrobky, technologie či služby s již patrnými výsledky na trhu. Podmínkou je, aby tyto výrobky, služby a technologie byly umístěny na trh v předcházejících třech letech (od 25. 3. 2011 do 24. 3. 2014). Vítězná firma z každé kategorie získá 50 tisíc korun, firmy na druhém a třetím místě si rozdělí 30 a 10 tisíc korun. Termín přihlášení do soutěže je prodloužen, a to do 8. září 2014.

 

Petr Kotík pro 20 představ: Síla je v různorodosti a kvalitě, která přesahuje regionální význam

Síla regionu je v jeho různorodosti a kvalitě, která přesahuje regionální význam. Tvrdí to Petr Kotík, mezinárodně uznávaný skladatel, dirigent a flétnista, ve svém zamyšlení o budoucnosti Moravskoslezského kraje v roce 2020. Příspěvek najdete na webu 20predstav.eu. Proč považuje za klíčové aspekty života životní prostředí, kulturu a kvalitu vzdělávání? 

 

Regionální rada Moravskoslezsko upravila podmínky veřejné podpory

Od 1.7.2014 vešlo v platnost nové Nařízení Evropské komise č. 651/2014 upravující podmínky veřejné podpory. Úřad Regionální rady Moravskoslezsko vydal k 1.8.2014 Metodický list č. 94, který informuje o zásadních změnách v udělování dotace v režimu regionální investiční podpory, plynoucích z tohoto nařízení. Největší změnou je snížení výše dotace ze 40 % na 25 % (střední podniky z 50% na 35%, malé podniky z 60% na 45%).

 

Konzultační a informační servis bude omezen

Ve dnech 11.8. až 15.8. bude z technických důvodů omezen konzultační a informační servis pro žadatele z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko.

 

Jiří Cienciala pro 20 představ: Hlavně bychom měli rozvíjet to, co umíme, co máme v genech

Moravsksolezský kraj sice trápí nezaměstnanost a hrozby dalšího negativního vývoje, ale jsou tady i úspěšné cesty. Budoucnosti se musí přizpůsobit nejen ekonomika kraje, ale i vnímání lidí. Takto ve svém příspěvku pro web 20představ.eu uvažuje o budoucnosti Moravskoslezského kraje vládní zmocněnec Jiří Cielciala.

 

Antonín Šimčík pro 20 představ: Naše přirozené dědictví je dnes vyhledávanou kvalitou

Ukazuje se, že internet nenahradí muzea, jak se mohlo před dvaceti lety zdát. Muzea se mají "stát místem setkávání skutečných lidí se skutečnou realitou." Nejen takto ve svém příspěvku na 20predstav.eu uvažuje ředitel Slezského zemského muzea Antonín Šimčík o budoucnosti Moravskoslezského kraje v roce 2020. 

 

Apropó vás sveze po cyklostezkách k budoucím miliardám z EU

V aktuálním vydání zpravodaje Apropó se dozvíte, jak se připravuje Integrované teritoriální investice pro ostravskou aglomeraci, z níž chtějí velká města v letech 2014-2020 investovat až 16,7 miliard korun z EU do pracovních míst, vzdělanosti a přívětivého prostředí. Nabízíme vám také vše podstatné o následníkovi regionálních programů pro období 2014-2020 – Integrovaném regionálním operačním programu. V přehledné infografice se podívejte na cyklostezky, které v Moravskoslezském kraji vznikly za posledních sedm let s přispěním ROP Moravskoslezsko. Uvidíte, kde se jich postavilo nejvíce, nebo jaká je průměrná cena a dotace za kilometr nové stezky. Přečtěte si také vybrané citáty osobností, které na web 20predstav.eu přispěli úvahou o budoucnosti kraje v roce 2020.

 

Jan Světlík pro 20 představ: Lidé už nevysedávají u televize, volný čas tráví ve městě kultury, vzdělání, sportu a zábavy

Ostrava je moderní město s moderní infrastrukturou, kde žije 300 tisíc šťastných a spokojených obyvatel, kteří mají svou práci a své koníčky. Nevysedávají u televize, naopak volný čas tráví ve městě kultury, vzdělání, sportu a zábavy. Tato vizionářská slova patří Janu Světlíkovi, generálnímu řediteli a předsedovi představenstva Vítkovice Holding. Světlík přispěl svou úvahou do diskuze o budoucnosti Moravskoslezského kraje v roce 2020 a přidal se k odvážným myšlenkám a nevyřčeným představám dalších osobností a odborníků. 

 

David Sventek pro 20 představ: Dobré záměry si jako magnet najdou příznivce a prostředky

Budoucnost utváří naše vlastní aktivita, zájem a nápady. Dobré záměry si jako magnet najdou příznivce a prostředky. Nejen takto uvažuje o budoucnosti kraje David Sventek, ředitel odboru řízení operačních programů Ministerstva pro místní rozvoj. Je dalším z osobností a odborníků, kteří sdílejí své odvážné myšlenky a nevyřčené představy o životě v Moravskoslezském kraji v roce 2020.     

 

Pavilon interny v opavské nemocnici bude dotovaný z EU

Evropská dotace až 246 milionů korun pomůže s výstavbou a vybavením pavilonu interny ve Slezské nemocnici v Opavě. Příspěvek z EU dnes schválila Regionální rada Moravskoslezsko. Nová budova pavilonu již roste, hotovo má být v polovině roku 2015. Pojme celé interní oddělení a také lůžkovou část plicního oddělení a ambulance. Přinese komfortní péči pacientům a moderní zázemí pro lékaře a personál.

 

Evropská dotace ozáří ostravské letiště

Letiště Leoše Janáčka v Ostravě bude mít nové osvětlení pojezdových drah. Zvýší bezpečnost pozemního provozu a umožní přistání letadel i za snížené viditelnosti. Evropskou dotaci 57 milionů korun na osvětlovací techniku dnes schválila Regionální rada Moravskoslezsko.

 
‹‹   Předchozí   2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 20 30 40   Následující   ››

Nahoru

 
_THEME_LOGIN