Aktuality

‹‹   Předchozí   2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 20 30   Následující   ››

Do putování se zapojilo už přes šest set lidí

Do soutěže Putování s nejkačkou se v její polovině zapojilo už přes šest set lidí. Při objevování kraje a peněz z EU je nejvíc láká ostravská zoo a opavské muzeum. Osm lidí již získalo kartičky s kódem ze všech dvaceti soutěžních míst. Soutěž probíhá do konce září.

 

Začíná rekonstrukce kulturního domu ve Frýdlantu nad Ostravicí

Předáním stavby včera započala rozsáhlá rekonstrukce kulturního domu ve Frýdlantu nad Ostravicí. Po nástavbě a přístavbě se místo promění v moderní kulturní centrum se společenským a multifunkčním sálem, knihovnou, galerií, klubovnami a beskydským informačním centrem. Práce mají být ukončeny v létě příštího roku. Schválená evropská dotace 44 milionů korun má pokrýt většinu nákladů. 

 

Časopis Panorama se věnuje chytřejším investicím v Moravskoslezsku

Letní vydání časopisu Panorama dává prostor představení Moravskoslezska a zdejšímu chytřejšímu přístupu při financování projektů evropskými penězi a při přípravách na budoucí období. Hlavním tématem časopisu, vydávaného Evropskou komisí, je vstup Chorvatska do Evropské unie. Věnuje se také systému kontroly unijních prostředků při naplňování politiky soudržnosti a zve na zářijové Open Days. Článek o investicích v Moravskoslezsku naleznete na stranách 34 a 35.

 

Regionální rada aktualizovala metodický pokyn pro způsobilé výdaje a vícenáklady

Regionální rada Moravskoslezsko zveřejnila metodický list č. 84, kterým se upravuje metodický pokyn pro způsobilé výdaje a vícenáklady. Ke změně dochází z důvodu aktualizace nadřazené národní metodiky způsobilých výdajů, kterou vydává Ministerstvo pro místní rozvoj. Změny se týkají stáří znaleckého posudku u nákupu pozemků a staveb. Nově je stanoveno, že znalecký posudek nesmí být starší 6 měsíců než je datum pořízení pozemku či stavby. Původně bylo stanoveno, že znalecký posudek nesmí být starší 6 měsíců před datem registrace projektu. Druhou změnou je zavedení nového způsobilého výdaje, a to vyvlastnění, za splnění stanovených podmínek.

 

Získejte rady zdarma na cesty po EU a soutěžte o dort

Chystáte se na cestu do některé ze zemí Evropské unie? Neměl by vám chybět informační balíček s brožurou Cestování po Evropě 2013-2014 s mnoha praktickými informacemi. Na cestách si můžete také zasoutěžit.

 

Vydejte se na Putování s nejkačkou a poznejte dvacet míst, co zkrásněla díky evropské dotaci

Vydejte se na Putování s nejkačkou, poznejte dvacet míst, která vznikla nebo zkrásněla díky penězům z EU a vyhrajte kvalitní fotoaparát, tablet nebo další ceny. Projeďte se historickým vláčkem po Osoblažsku, pobavte se v Obecním domě Opava, podívejte se na Ostravu z vysoké pece, vyrobte si klobouk v Novém jičíně, obdivujte "zázračný" obraz v kostele v Karviné a poznejte gorolské zvyky v Mostech u Jablunkova. Na každém z dvaceti míst získáte herní kartu se speciálním kódem. Po vložení kódu na soutěžní web nejkacka.eu/putovani můžete soutěžit o hodnotné ceny. Putování probíhá v srpnu a v září. Soutěž pořádá Regionální rada Moravskoslezsko. 

 

Červencové Apropó vychází s plánem výzev

V aktuálním vydání zpravodaje Apropó si přečtete rozhovor s Miroslavem Novákem, hejtmanem Moravskoslezského kraje, nejen o urychlení čerpání evropských peněz. Dozvíte se, do kterých oblastí šlo 10 miliard korun proplacených z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Součástí zpravodaje je také plán výzev ROP Moravskoslezsko s výhledem do příštího roku. Nechybí ani další novinky a zajímavosti.

 

Evropská dotace obstará prodloužení Ruské ulice do Dolní oblasti Vítkovic

Prodloužení Ruské ulice do Dolní obalsti Vítkovic zpřístupní celý areál národní kulturní památky veřejnosti. Financování projektu Statutárního města Ostravy obstará z největší části evropská dotace 262 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Hotovo má být v létě 2014. 

 

Nová páteřní cyklotrasa propojí Jablunkovsko s Třincem a Českým Těšínem

Nová cyklotrasa podél řeky Olše propojí Jablunkovsko s Třincem a Českým Těšínem. Cyklotrasa dlouhá 36 kilometrů bude označena jako páteřní číslem 10. povede z Bukovce přes Jablunkov, Třinec a Český Těšín do Chotěbuze. Její vznik umožní evropská dotace 7,5 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Na projektu spojí síly tři obce - Návsí, Bystřice a Vendryně. Trasa povede většinou po stávajících komunikacích, nové úseky cyklostezek umožní vyhnout se přetíženým silnicícm, oklikám a kopcům. 

 

Regionální rada upravila minimální dobu splatnosti faktur u modifikovaných plateb

Regionální rada Moravskoslezsko upravila v metodickém listu č. 81 minimální dobu splatnosti faktur pro předložení modifikované žádosti o platbu z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Nově platí, že do ukončení splatnosti faktur musí zbývat minimálně 40 kalendářních dnů od data finalizace modifikované žádosti o platbu v elektronické aplikaci PUD. Původní minimální doba byla 50 kalendářních dnů.

 

Speciální Apropó sleduje trendy v udržitelné dopravě

Trendy, novinky a zajímavosti o udržitelné dopravě, to je hlavní téma speciálního vydání zpravodaje Apropó. Nejen o nově pořízených elektromobilech hovoří Tomáš Kotyza, ředitel Krajského úřadu Moravskoslezského kraje. Dozvíte se také to nejdůležitější o udržitelné dopravě a mobilitě a dostupných zdrojích z evropských fondů do této oblasti v letech 2014-2020. Nechybí ani mnoho užitečných odkazů.

 

Regionální rada zveřejnila změnu výzvy 2.2-18 pro oblast cestovního ruchu

Regionální rada Moravskoslezsko u probíhající výzvy č. 2.2-18 pro oblast cestovního ruchu zveřejnila změnu výzvy č. 1, která rozšiřuje podporovanou aktivitu na zřizování nových naučných stezek i na rekonstrukce stávajících naučných stezek. Dále byl rozšířen výčet hlavních monitorovacích indikátorů o indikátory zahrnující atraktivity v oblasti rekreace a byl upraven výklad hodnotícího kritéria 2.2.3 Projekt je svým vybavením přizpůsoben a atraktivní pro cílovou skupinu cyklisté/běžkaři/lyžaři, které může být za určitých okolností relevantní i u projektů, které nejsou primárně zaměřeny na sportovní atraktivity a které jsou výzvou vyloučeny.

 

V plánu výzev ROP Moravskoslezsko do poloviny roku 2014 je sedm nových soutěžních výzev

Regionální rada Moravskoslezsko zveřejnila plán výzev k předkládání projektů Regionálního operačního programu Moravskoslezsko s výhledem do první poloviny roku 2014. V plánu je nově sedm soutěžních výzev. Evropské dotace budou například na bezpečnost na komunikacích, infrastrukturu rezidenčních sociálních služeb a transformaci pobytových zařízení, na infrastrukturu terénních a ambulantních sociálních služeb a chráněných dílen a na modernizaci výuky ve středních a základních školách. Výzva č. 2.1-30 (modernizace výuky základních škol) bude následně tematicky zúžena.

 

Soutěžte o 1000 eur na digitální kameru a výlet do Bruselu

Evropská komise spustila fotografickou soutěž Evropa v mém regionu. Výherce získá 1000 eur na digitální kamerové vybavení a k tomu výlet pro dva do Bruselu. Soutěž probíhá do 23. srpna, do kdy je možné posílat fotografie některého z projektů financovaného z evropských fondů (s plaketou nebo billboardem). Evropská komise rovněž vybízí veřejnost, aby v dotazníku posoudila komunikační aktivity pro jejich zlepšení do budoucna.    

 

V Bohumíně otevírají novou cyklostezku

Nová cyklostezka se otevírá v Bohumíně-Skřečoni. Je 750 metrů dlouhá, ale vede po obou stranách ulice 1. máje v jednosměrném provozu. Lidé to nyní na kole i pěšky budou mít jednodušší. Na výstavbu stezky přispěla dotace 3 miliony korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Slavnostně se otevírá ve čtvrtek 27. června.

 
‹‹   Předchozí   2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 20 30   Následující   ››

Nahoru

 
_THEME_LOGIN