Aktuality

‹‹   Předchozí   2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 20 30   Následující   ››

Soutěžte o 1000 eur na digitální kameru a výlet do Bruselu

Evropská komise spustila fotografickou soutěž Evropa v mém regionu. Výherce získá 1000 eur na digitální kamerové vybavení a k tomu výlet pro dva do Bruselu. Soutěž probíhá do 23. srpna, do kdy je možné posílat fotografie některého z projektů financovaného z evropských fondů (s plaketou nebo billboardem). Evropská komise rovněž vybízí veřejnost, aby v dotazníku posoudila komunikační aktivity pro jejich zlepšení do budoucna.    

 

V Bohumíně otevírají novou cyklostezku

Nová cyklostezka se otevírá v Bohumíně-Skřečoni. Je 750 metrů dlouhá, ale vede po obou stranách ulice 1. máje v jednosměrném provozu. Lidé to nyní na kole i pěšky budou mít jednodušší. Na výstavbu stezky přispěla dotace 3 miliony korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Slavnostně se otevírá ve čtvrtek 27. června.

 

Evropská dotace zpevní a prosvětlí Městské sady v Opavě

Probíhající regeneraci Městských sadů v Opavě zaplatí z převážné části evropská dotace. Město pro tyto účely získá 21,5 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Sady budou přístupnější díky novým chodníkům a komunikacím, parkování a osvětlení. Evropský příspěvek dnes schválila Regionální rada Moravskoslezsko. 

 

Kostely v Orlové a Sedlištích se zaplní při slavnostních bohoslužbách

Kostely v Orlové a Sedlištích budou o víkendu plné. Chystají tady slavnostní mše jako poděkování za zdárné ukončení prací na obnově kostelů. Jeden je krásnější než druhý. V kostele Narození Panny Marie v Orlové najdete restaurovaný a velmi cenný oltář s obrazy z 15. století. Kostel Všech svatých v Sedlištích je zase jedním z nejstarších dřevěných kostelů, zmínky o něm se datují do roku 1447. Na rekonstrukci přispěla v obou případech evropská dotace z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko, dohromady přes 16 milionů korun. 

 

V Písečné o víkendu otevírají výletiště

V Písečné na Frýdecko-Místecku otevírají o tomto víkendu výletiště. Jde o nový objekt pro společenské akce, u kterého je krytý přístřešek, venkovní terasa a posezení. Veselo tam bude poprvé v sobotu 22. června, kdy obec a místní sdružení rodičů pořádají dětské radovánky. Dotace na vznik výletiště je 6 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko.  

 

Zahraniční experti na inteligentní městskou dopravu vystoupí na konferenci v Ostravě

Experti z Velké Británie, Německa a Švédska představí v Ostravě chytré plánování a řízení dopravy ve městech. Vystoupí 26. června na konferenci Inteligentní řešení v dopravě v programovém období 2014-2020. Účastníci konference se dozví také novinky o zdrojích na udržitelnou dopravu v budoucích evropských fondech. Akci pořádá Regionální rada Moravskoslezsko v hotelu Park Inn od 9 hodin. 

 

V chráněném bydlení našlo domov devět lidí

Devět lidí má nový domov v chráněném bydlení v Thomayerově ulici v Ostravě-Vítkovicích. Slavnostně se otevírá v pondělí 10. června, ale noví nájemníci tady byli už o pár dní dříve. Bydlení pro lidi s lehkým a středním mentálním a zdravotním postižením vzniklo rekonstrukcí a vybavením vily. Pro její obyvatele znamená nový start do života a možnost začlenit se do společnosti. Přispěla k tomu evropská dotace přes 8 milionů korun.

 

Cyklostezku Kopřivnička čeká první velká zátěž

První velký nápor cyklistů čeká na novou cyklostezku Kopřivnička podél stejnojmenného potoka v centru Kopřivnice. Slavnostní otevření odstartuje dnes od 15 hodin společnou projížďkou. Akce bude pokračovat zajímavým programem před kulturním domem. Přes tři kilometry dlouhá a čtyři metry široká stezka s oddělenými pruhy pro cyklisty a chodce vznikla díky evropské dotaci z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko.  

 

Rekonstrukce silnice u Vítkova přiblíží místním lidem dálnici

Silnice z Vítkova do Větřkovic projde rekonstrukcí, která místním lidem zajistí lepší napojení na Opavu a dálnici. Přispěje k tomu evropská dotace 170 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Dotaci dnes schválila Regionální rada Moravskoslezsko. Rekonstrukce má být hotová v polovině roku 2015.

 

Web Regionální rady Moravskoslezsko bude z provozních důvodů dočasně nedostupný

Webové stránky Regionální rady Moravskoslezsko www.rr-moravskoslezsko.cz budou 4. června od 14 do 18 hodin z provozních důvodů nedostupné. V uvedeném čase nebude možné využívat ani jednotlivé aplikace na webu (PUD, CBA, Zadávání veřejných zakázek a další). Důvodem je povýšení verze redakčního systému.

 

Deset miliard korun z ROP Moravskoslezsko je proplaceno

Deset miliard korun z fondů EU je v Moravskoslezsku. Přesně tolik aktuálně proplatila Regionální rada Moravskoslezsko od roku 2007 za místní projekty. Je to více než polovina všech peněz, které jsou k dispozici z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko na rozvoj regionu v letech 2007-2013 a které mají být proplaceny do roku 2015.

 

Nový web www.nejkacka.eu vypráví to nejzajímavější o penězích z EU

Regionální rada Moravskoslezsko spustila nové webové stránky www.nejkacka.eu. Nový web provází návštěvníky tím nejzajímavějším o evropských penězích v Moravskoslezském kraji. Představuje na pět desítek zajímavých projektů, o kterých vyprávějí ti, kteří je chystali, stejně jako lidé, kteří nové cyklostezky, parky, kulturní domy a turistické atraktivity navštěvují a užívají. Projekt můžete ohodnotit a po přihlášení na web i komentovat. Nechybí ani novinky a další zajímavosti.

 

ROP Moravskoslezsko získá dodatečných 800 milionů korun

Do kraje míří dodatečných 800 milionů korun z evropských fondů. Navýšení Regionálního operačního programu Moravskoslezsko o tuto částku dnes schválila Vláda České republiky. Peníze jsou určeny na městskou dopravu, školství a sociální služby.

 

Ostravská muzejní noc zve na večerní prohlídku zajímavých míst

Ostravská muzejní noc láká v sobotu 25. května k návštěvě několika desítek kulturních stánků a zajímavých míst. Netradiční putování za dobrodružstvím a zábavou je nachystáno od 17 hodin do půlnoci, kdy se v Ostravě společně představí 33 státních, neziskových a soukromých organizací.

 

Inteligentní dopravní systémy v Ostravě za evropské peníze nebudou

Na inteligentní systém řízení dopravy v Ostravě evropská dotace nepůjde. Regionální rada Moravskoslezsko dnes odstoupila od financování projektu, původně schváleného v roce 2011. Důvodem je neukončený výběr dodavatele, z toho pramenící nejisté termíny realizace projektu a riziko včasného nevyčerpání prostředků.

 
‹‹   Předchozí   2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 20 30   Následující   ››

Nahoru

 
_THEME_LOGIN