Aktuality

‹‹   Předchozí   2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 20 30   Následující   ››

Kateřina Dostálová byla potvrzena v pozici ředitelky úřadu

Kateřina Dostálová byla ve výběrovém řízení potvrzena v pozici ředitelky Úřadu regionální rady Moravskoslezsko. Jmenování do funkce s účiností od 1. ledna 2014 schválil Výbor Regionální rady Moravskoslezsko na svém dnešním zasedání.

 

Karviná využije evropskou dotaci 28 milionů korun na tři potřebné investice

Karviná získá evropskou dotaci 28 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko, kterou využije na tři potřebné investice. Přemění sídliště Hranice a v Majakovského ulici bude nové parkování a rekonstrukce se dočká kostel sv. Marka.  

 

Provoz úřadu bude mezi svátky omezen

Provoz Úřadu Regionální rady Moravskoslezsko bude ve dnech 23. prosince a 27.-31. prosince omezen. Uzavřena bude také recepce úřadu, své schůzky si proto prosím sjednejte předem.

 

Evangelický kostel v Orlové má novou střechu a společenské prostory

Evangelický kostel v Orlové je po rekonstrukci krovu a střechy. Rozšířením užitných prostor v podkroví kostela navíc vzniklo zázemí pro výstavy, autorská čtení, komorní koncerty a jiné volnočasové aktivity. Slavnostní bohoslužba s prohlídkou kostela a dokumentů, které se našli při rekonstrukci kopule, proběhla v neděli 15. prosince. Na rekonstrukci kulturní památky přispěje evropská dotace 3,6 milionů korun. 

 

Lyžařský areál Myšák má novou čtyřsedačkovou lanovku

Návštěvníci lyžařského areálu Myšák v Karlově pod Pradědem se mohou od letošní sezony těšit na několik novinek. Tou největší je nová čtyřsedačková lanovka, která nahradila původní vlek. Evropská dotace ale přispěla i na rozšíření svahů, zasněžovací systém a zlepšení zázemí a služeb. Slavnostní otevření areálu po modernizaci proběhne v pátek 13.12. od 14 hodin.

 

Provoz úřadu bude 6. prosince omezen

Provoz Úřadu Regionální rady Moravskoslezsko bude v pátek 6. prosince z technických důvodů omezen.

 

Proběhne školení k výzvě na podporu brownfieldů

Dne 12.12.2013 od 9 do 13 hodin proběhne v budově Úřadu Regionální rady Moravskoslezsko školení pro žadatele k výzvě 2.3 Podpora využívání brownfields.

 

Moravskoslezský kraj obstál na výbornou v kritickém roce čerpání z EU, využije všechny dotace

Moravskoslezský kraj velmi dobře obstál v kritickém roce čerpání prostředků z evropských fondů. Využije všechny prostředky a splní pravdilo rychlosti čerpání pro rok 2013. Evropská komise aktuálně přijala částku 143,1 milionů eur za platy na projekty financované z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko, čímž se objem prostředků schválených Komisí za program od roku 2007 navýšil na 449,8 milionů eur. Kraj tak využije všechny prostředky, a to přesto, že je letošní rok z pohledu rychlosti čerpání z fondů EU kritický. Střetává se v něm tří a dvouleté období, během něhož musí být platby za dříve podpořené projekty v určitém objemu vykázány Evropské komisi.

 

Regionální rada posunula termín pro předložení projektů rozvoje infrastruktury veřejné hromadné dopravy

Na zasedání Výboru Regionální rady dne 5.11.2013 byla schválena úprava plánu výzev na 2. pololetí 2013 a 1. pololetí 2014 spočívající ve změně data ukončení příjmu projektů ve výzvě 1.3-12 zaměřené na rozvoj inteligentních dopravních systémů a zvýšení atraktivity veřejné hromadné dopravy. Původní datum pro předkládání projektů 21.1.2014 se posouvá na 13.5.2014.

 

Regionální rada Moravskoslezsko doplnila výzvu týkající se bezpečnosti na komunikacích, cyklo a pěší

Regionální rada Moravskoslezsko zveřejnila doplnění č. 1 k výzvě 1.1-22 Bezpečnost na komunikacích, cyklo a pěší doprava. Doplnění se týká jedné z podporovaných aktivit nazvané "bezpečné" přechody pro chodce. Bezpečnostní prvek „zvýrazněné dopravní značky“ byl rozšířen o „osvětlení přechodu“. Nově bylo upřesněno využití minimálně dvou různých bezpečnostních prvků (z výčtu dvou různých odrážek).

 

Inovační firmou Moravskoslezského kraje 2013 je Mepac

První ročník soutěže Inovační firma Moravskoslezského kraje zná své vítěze. Ocenění získala třinecká firma Mepac za unikátní mobilní laserový gravírovací systém. Druhá v pořadí se umístila ostravská firma Gaben s čipovací technologií. Elektromotocykl vynesl třetí místo firmě Kuberg z Ostravy-Vítkovic. Slavnostní vyhlášení soutěže proběhlo 6. listopadu 2013 na konferenci Brokerage event v hotelu Imperial v Ostravě. Soutěž i konferenci uspořádala Agentura pro regionální rozvoj, a.s.   

 

Desatero a jedna rada navíc provádí úskalími udržitelnosti projektů

Regionální rada Moravskoslezsko zveřejnila Desatero a jednu radu navíc pro období udržitelnosti projektu. Desatero ve zkratce provádí povinnosti příjemce dotace v tří až pětiletém období, kdy je potřeba zachovat výstupy projektu.  

 

Po bývalé železnici z Nového Jičína do Hostašovic povede cyklostezka

Z Nového Jičína do Hostašovic povede nová drážní cyklosteka. Trasa bude mít přes 11 kilometrů, z toho 10 kilometrů představuje novostavba cyklostezky s asfaltovým povrchem. Cyklisté s po ní poprvé projedou nejdříve na podzim 2014. Financování projektu evropskými penězi dnes schválila Regionální rada Moravskoslezsko, která podpořila rovněž výstavbu nových úseků cyklostezek v Kopřivnici, Ropici a Klimkovicích.

 

Proběhnou školení žadatelů k vyhlašovaným výzvám na terénní a ambulantní sociální služby a chráněné dílny a k výzvě na vybavení přírodovědných a technických předmětů na základních školách

Dne 14.11.2013 proběhne v budově Úřadu Regionální rady Moravskoslezsko školení pro žadatele k výzvě 2.1.2 Rozvoj infrastruktury sociálních služeb se zaměřením na terénní a ambulantní sociální služby a chráněné dílny. O týden později dne 21.11.2013 se pak bude konat školení pro žadatele k výzvě 2.1.1 na vybavení přírodovědných a technických předmětů na základních školách definovaných tzv. typovými projekty.

 

EU přispěje 129 milionů korun na deset nových výletních cílů

V Moravskoslezsku přibude deset nových turistických cílů. Vznikne například muzeum oceli Terra Chalybda v Třinci,  stezka korunami stromů ve Frenštátu pod Radhoštěm nebo expozice generála Laudona v Novém Jičíně. Na tyto a další atraktivity přispěje dotace 129 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko.

 
‹‹   Předchozí   2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 20 30   Následující   ››

Nahoru

 
_THEME_LOGIN