Aktuality

‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 20 30 40   Následující   ››

Inovačního oskara kraje mají firmy Varroc a JAP Trading

Krajská soutěž o inovačního oskara zná letošní vítěze: inovační firmou roku v kategorii velké podniky se podle odborné komise stala společnost Varroc Lighting Systems za unikátní osvětlení pro malosériový volkswagen. V kategorii malých a středních podniků zvítězila firma JAP TRADING z Bystřice s rafinačním rotorem. Jde o zařízení, které míchá hliník a zbavuje ho interních plynů a dalších nežádoucích příměsí. Letos poprvé mohla svého favorita vybrat i laická veřejnost, u té zvítězila rovněž firma Varroc Lighting Systems z Šenova u Nového Jičína. Soutěžilo 29 produktů od 20 malých a 7 velkých firem.

 

Na podnikatelské projekty v Moravskoslezsku se nabízí 150 milionů korun z EU formou zvýhodněných úvěrů

Na rozvojové projekty podnikatelů v Moravskoslezsku je formou zvýhodněných dlouhodobých úvěrů připraveno 150 milionů korun z evropských fondů. Peníze je možné investovat například do regenerace brownfields a jejich využití pro výrobní, logistické a obchodní účely, do vzdělávací, zdravotnické a turistické infrastruktury. Návratné financování ziskových projektů umožňuje finanční nástroj JESSICA, spravovaný Regionální radou Moravskoslezsko.

 

Změna výzvy v oblasti sociálních služeb umožní i podporu seniorů

Regionální rada Moravskoslezsko zveřejnila změnu č. 1 u výzvy č. 36 v oblasti podpory 2.1.2 Rozvoj infrastruktury sociálních služeb. Jedná se o výzvu zaměřenou na pořízení nových lůžek včetně příslušenství a jiných zařízení usnadňujících mobilitu klientů do zařízení sociálních služeb definovaných zákonem o sociálních službách. Došlo k úpravě textu podporovaných aktivit a ke zrušení podmínky nemožnosti realizace projektů v sociálních službách zaměřených pouze na seniory, avšak s výjimkou podnikatelských subjektů. Pro ty tato nová úprava neplatí. Zároveň nebude možné pořizovat lůžka do zařízení sociálně-právní ochrany dětí dle zákona č. 359/1999 Sb.

 

Petr Rumpel pro 20představ: rozvoj regionu je skládání mozaiky

Petr Rumpel je dalším z odborníků a osobností, kteří svou úvahou o budoucnosti kraje přispěli do projektu 20představ.eu. Proč přirovnává rozvoj regionu ke skládání mozaiky? A jak si představuje život v kraji v roce 2020?

 

Krajské silnice vylepší další více než půl miliardy korun z EU

Pět úseků silnic v Moravsksolezském kraji čeká rekonstrukce. Bezpečnější bude například doprava v Karviné, kde vyroste nová okružní křižovatka na křížení ulic Havířská, Sportovní a Jaroslava Vrchlického. Promění se také vozovka mezi Krmelínem, Brušperkem a Fryčovicemi. Na tyto a další práce přispěje evropská dotace 567 milionů korun.

 

V Třinci vyroste integrované výjezdové centrum hasičů a policistů

Hasiči a policisté v Třinci budou mít nové sídlo a výjezdové centrum. Vyroste díky evropské dotaci ve Frýdecké ulici. Nové zázemí a umístění centra přinese jednodušší a rychlejší výjezdy. Evropskou dotaci na výstavbu integrovaného výjezdového centra dnes schválila Regionální rada Moravsksolezsko. 

 

Apropó prověřuje cestu k budoucím miliardám z EU

Říjnové vydání zpravodaje Apropó věnuje prostor zejména aktuálním přípravám na čerpání evropských fondů v letech 2014-2020. Dozvíte se o slavnostním podpisu strategie realizace Integrovaného regionálního operačního programu, přípravě regionálního akčního plánu a také o chystané konferenci Evropské říležitosti regionu. Nenechte si ujít ani rozhovor s Milenou Vicenovou, která má s čerpáním fondů zkušenost nejen coby česká ministryně a generální sekretářka vládou jmenovaného týmu pro vyjednávání národního strategického referenčního rámce, ale i tu bruselskou jako stálá představitelka ČR při EU. A pokud jste se neúčastnili Velké hry o nejkačky, v Apropó se dozvíte, jak soutěžní kampaň probíhala a kdo nakonec vyhrál 85% evropskou dotaci na nové auto.

 

Kostel ve Vítkově slaví úspěšnou rekonstrukci a stoleté výročí

Novogotický farní kostel Nanebevzetí Panny Marie ve Vítkově má hned dva velké důvody k oslavám. Úspěšně prošel rozsáhlou rekonstrukcí a zároveň slaví stoleté výročí. V sobotu 18. října od 17 hodin zde proběhne koncert místních pěveckých sborů. O den později se můžete přijít podívat na slavnostní nedělní bohoslužbu, která začíná po 9 hodině.  

 

Po tříleté rekonstrukci se otevírá muzeum v Bílovci

Nově řešená expozice a informační centrum jsou výsledkem tříleté rekonstrukce muzea v Bílovci. Proměněná kulturní památka se slavnostně otevře v pondělí 13. října. Na návštěvníky tento den čeká retrospektivní výlet do prvorepublikové minulosti s bohatým zábavným programem.

 

Velká hra dospěla do finále, zná vítěze 85% dotace z EU na auto

Velká hra o nejkačky dospěla do finále. Vědomostní a zábavné odpoledne v neděli 5. října v areálu Slezskoostravského hradu určilo vítěze 85% evropské dotace na nové auto.

 

Proběhne školení žadatelů k vyhlášené výzvě na podporu sociálních služeb a chráněných dílen

Ve středu dne 15.10.2014 proběhne v budově Úřadu Regionální rady Moravskoslezsko školení pro žadatele k výzvě 2.1.2 Rozvoj infrastruktury sociálních služeb se zaměřením na pobytové, terénní a ambulantní sociální služby a chráněné dílny.

 

Velká hra jde do finále, zábavné odpoledne určí výherce 85% dotace na auto

Velká hra o nejkačky spěje do finále. V neděli 3. října proběhne na Slezskoostravském hradě vědomostně-zábavná hra, které se zúčastní dosavadních 64 vítězů jednotlivých týdenních výher. Jeden z nich získá 85% dotaci z EU na auto. 

 

Města v Moravskoslezském kraji mají připravený integrovaný plán pro čerpání evropských miliard

Strategie pro ostravskou aglomeraci, tzv. Integrovaná teritoriální investice (ITI) pro období 2014-2020, byla na konci srpna 2014 dokončena a je zveřejněna širší veřejnosti k připomínkování.

 

Dotace 176 milionů korun zlepší zejména vybavení škol a nemocnic

Evropská dotace 176 milionů korun umožní modernizaci několika desítek zejména středních škol a šesti nemocnic v Moravskoslezském kraji. Uplatní se také při výstavbě výjezdového centra záchranářů v Městě Albrechticích a při propagaci turistických oblastí. Dotaci dnes schválila Regionální rada Moravskoslezsko.

 

Kraj připravuje plán na získání 80 miliard korun z fondů EU 2014-2023

Moravskoslezský kraj připravuje tzv. regionální akční plán, jak uplatnit 80 miliard korun z evropských fondů v letech 2014-2023. Na přípravě plánu a prioritách se shodli zástupci kraje, měst a obcí, univerzit i význmamných zaměstnavatelů na jednání 16. září v Dolní oblasti Vítkovice. Formuje se také platforma tvz. regionální stálé konference, která bude koordinovat a dohlížet na naplňování strategie regionálního rozvoje ČR a evropských investic v kraji.

 
‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 20 30 40   Následující   ››

Nahoru

 
_THEME_LOGIN