Aktuality

‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 20 30   Následující   ››

Nová páteřní cyklotrasa propojí Jablunkovsko s Třincem a Českým Těšínem

Nová cyklotrasa podél řeky Olše propojí Jablunkovsko s Třincem a Českým Těšínem. Cyklotrasa dlouhá 36 kilometrů bude označena jako páteřní číslem 10. povede z Bukovce přes Jablunkov, Třinec a Český Těšín do Chotěbuze. Její vznik umožní evropská dotace 7,5 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Na projektu spojí síly tři obce - Návsí, Bystřice a Vendryně. Trasa povede většinou po stávajících komunikacích, nové úseky cyklostezek umožní vyhnout se přetíženým silnicícm, oklikám a kopcům. 

 

Regionální rada upravila minimální dobu splatnosti faktur u modifikovaných plateb

Regionální rada Moravskoslezsko upravila v metodickém listu č. 81 minimální dobu splatnosti faktur pro předložení modifikované žádosti o platbu z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Nově platí, že do ukončení splatnosti faktur musí zbývat minimálně 40 kalendářních dnů od data finalizace modifikované žádosti o platbu v elektronické aplikaci PUD. Původní minimální doba byla 50 kalendářních dnů.

 

Speciální Apropó sleduje trendy v udržitelné dopravě

Trendy, novinky a zajímavosti o udržitelné dopravě, to je hlavní téma speciálního vydání zpravodaje Apropó. Nejen o nově pořízených elektromobilech hovoří Tomáš Kotyza, ředitel Krajského úřadu Moravskoslezského kraje. Dozvíte se také to nejdůležitější o udržitelné dopravě a mobilitě a dostupných zdrojích z evropských fondů do této oblasti v letech 2014-2020. Nechybí ani mnoho užitečných odkazů.

 

Regionální rada zveřejnila změnu výzvy 2.2-18 pro oblast cestovního ruchu

Regionální rada Moravskoslezsko u probíhající výzvy č. 2.2-18 pro oblast cestovního ruchu zveřejnila změnu výzvy č. 1, která rozšiřuje podporovanou aktivitu na zřizování nových naučných stezek i na rekonstrukce stávajících naučných stezek. Dále byl rozšířen výčet hlavních monitorovacích indikátorů o indikátory zahrnující atraktivity v oblasti rekreace a byl upraven výklad hodnotícího kritéria 2.2.3 Projekt je svým vybavením přizpůsoben a atraktivní pro cílovou skupinu cyklisté/běžkaři/lyžaři, které může být za určitých okolností relevantní i u projektů, které nejsou primárně zaměřeny na sportovní atraktivity a které jsou výzvou vyloučeny.

 

V plánu výzev ROP Moravskoslezsko do poloviny roku 2014 je sedm nových soutěžních výzev

Regionální rada Moravskoslezsko zveřejnila plán výzev k předkládání projektů Regionálního operačního programu Moravskoslezsko s výhledem do první poloviny roku 2014. V plánu je nově sedm soutěžních výzev. Evropské dotace budou například na bezpečnost na komunikacích, infrastrukturu rezidenčních sociálních služeb a transformaci pobytových zařízení, na infrastrukturu terénních a ambulantních sociálních služeb a chráněných dílen a na modernizaci výuky ve středních a základních školách. Výzva č. 2.1-30 (modernizace výuky základních škol) bude následně tematicky zúžena.

 

Soutěžte o 1000 eur na digitální kameru a výlet do Bruselu

Evropská komise spustila fotografickou soutěž Evropa v mém regionu. Výherce získá 1000 eur na digitální kamerové vybavení a k tomu výlet pro dva do Bruselu. Soutěž probíhá do 23. srpna, do kdy je možné posílat fotografie některého z projektů financovaného z evropských fondů (s plaketou nebo billboardem). Evropská komise rovněž vybízí veřejnost, aby v dotazníku posoudila komunikační aktivity pro jejich zlepšení do budoucna.    

 

V Bohumíně otevírají novou cyklostezku

Nová cyklostezka se otevírá v Bohumíně-Skřečoni. Je 750 metrů dlouhá, ale vede po obou stranách ulice 1. máje v jednosměrném provozu. Lidé to nyní na kole i pěšky budou mít jednodušší. Na výstavbu stezky přispěla dotace 3 miliony korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Slavnostně se otevírá ve čtvrtek 27. června.

 

Evropská dotace zpevní a prosvětlí Městské sady v Opavě

Probíhající regeneraci Městských sadů v Opavě zaplatí z převážné části evropská dotace. Město pro tyto účely získá 21,5 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Sady budou přístupnější díky novým chodníkům a komunikacím, parkování a osvětlení. Evropský příspěvek dnes schválila Regionální rada Moravskoslezsko. 

 

Kostely v Orlové a Sedlištích se zaplní při slavnostních bohoslužbách

Kostely v Orlové a Sedlištích budou o víkendu plné. Chystají tady slavnostní mše jako poděkování za zdárné ukončení prací na obnově kostelů. Jeden je krásnější než druhý. V kostele Narození Panny Marie v Orlové najdete restaurovaný a velmi cenný oltář s obrazy z 15. století. Kostel Všech svatých v Sedlištích je zase jedním z nejstarších dřevěných kostelů, zmínky o něm se datují do roku 1447. Na rekonstrukci přispěla v obou případech evropská dotace z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko, dohromady přes 16 milionů korun. 

 

V Písečné o víkendu otevírají výletiště

V Písečné na Frýdecko-Místecku otevírají o tomto víkendu výletiště. Jde o nový objekt pro společenské akce, u kterého je krytý přístřešek, venkovní terasa a posezení. Veselo tam bude poprvé v sobotu 22. června, kdy obec a místní sdružení rodičů pořádají dětské radovánky. Dotace na vznik výletiště je 6 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko.  

 

Zahraniční experti na inteligentní městskou dopravu vystoupí na konferenci v Ostravě

Experti z Velké Británie, Německa a Švédska představí v Ostravě chytré plánování a řízení dopravy ve městech. Vystoupí 26. června na konferenci Inteligentní řešení v dopravě v programovém období 2014-2020. Účastníci konference se dozví také novinky o zdrojích na udržitelnou dopravu v budoucích evropských fondech. Akci pořádá Regionální rada Moravskoslezsko v hotelu Park Inn od 9 hodin. 

 

V chráněném bydlení našlo domov devět lidí

Devět lidí má nový domov v chráněném bydlení v Thomayerově ulici v Ostravě-Vítkovicích. Slavnostně se otevírá v pondělí 10. června, ale noví nájemníci tady byli už o pár dní dříve. Bydlení pro lidi s lehkým a středním mentálním a zdravotním postižením vzniklo rekonstrukcí a vybavením vily. Pro její obyvatele znamená nový start do života a možnost začlenit se do společnosti. Přispěla k tomu evropská dotace přes 8 milionů korun.

 

Cyklostezku Kopřivnička čeká první velká zátěž

První velký nápor cyklistů čeká na novou cyklostezku Kopřivnička podél stejnojmenného potoka v centru Kopřivnice. Slavnostní otevření odstartuje dnes od 15 hodin společnou projížďkou. Akce bude pokračovat zajímavým programem před kulturním domem. Přes tři kilometry dlouhá a čtyři metry široká stezka s oddělenými pruhy pro cyklisty a chodce vznikla díky evropské dotaci z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko.  

 

Rekonstrukce silnice u Vítkova přiblíží místním lidem dálnici

Silnice z Vítkova do Větřkovic projde rekonstrukcí, která místním lidem zajistí lepší napojení na Opavu a dálnici. Přispěje k tomu evropská dotace 170 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Dotaci dnes schválila Regionální rada Moravskoslezsko. Rekonstrukce má být hotová v polovině roku 2015.

 

Web Regionální rady Moravskoslezsko bude z provozních důvodů dočasně nedostupný

Webové stránky Regionální rady Moravskoslezsko www.rr-moravskoslezsko.cz budou 4. června od 14 do 18 hodin z provozních důvodů nedostupné. V uvedeném čase nebude možné využívat ani jednotlivé aplikace na webu (PUD, CBA, Zadávání veřejných zakázek a další). Důvodem je povýšení verze redakčního systému.

 
‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 20 30   Následující   ››

Nahoru

 
_THEME_LOGIN