Aktuality

‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 20 30 40   Následující   ››

Proběhne školení žadatelů k vyhlášené výzvě na podporu sociálních služeb a chráněných dílen

Ve středu dne 15.10.2014 proběhne v budově Úřadu Regionální rady Moravskoslezsko školení pro žadatele k výzvě 2.1.2 Rozvoj infrastruktury sociálních služeb se zaměřením na pobytové, terénní a ambulantní sociální služby a chráněné dílny.

 

Velká hra jde do finále, zábavné odpoledne určí výherce 85% dotace na auto

Velká hra o nejkačky spěje do finále. V neděli 3. října proběhne na Slezskoostravském hradě vědomostně-zábavná hra, které se zúčastní dosavadních 64 vítězů jednotlivých týdenních výher. Jeden z nich získá 85% dotaci z EU na auto. 

 

Města v Moravskoslezském kraji mají připravený integrovaný plán pro čerpání evropských miliard

Strategie pro ostravskou aglomeraci, tzv. Integrovaná teritoriální investice (ITI) pro období 2014-2020, byla na konci srpna 2014 dokončena a je zveřejněna širší veřejnosti k připomínkování.

 

Dotace 176 milionů korun zlepší zejména vybavení škol a nemocnic

Evropská dotace 176 milionů korun umožní modernizaci několika desítek zejména středních škol a šesti nemocnic v Moravskoslezském kraji. Uplatní se také při výstavbě výjezdového centra záchranářů v Městě Albrechticích a při propagaci turistických oblastí. Dotaci dnes schválila Regionální rada Moravskoslezsko.

 

Kraj připravuje plán na získání 80 miliard korun z fondů EU 2014-2023

Moravskoslezský kraj připravuje tzv. regionální akční plán, jak uplatnit 80 miliard korun z evropských fondů v letech 2014-2023. Na přípravě plánu a prioritách se shodli zástupci kraje, měst a obcí, univerzit i význmamných zaměstnavatelů na jednání 16. září v Dolní oblasti Vítkovice. Formuje se také platforma tvz. regionální stálé konference, která bude koordinovat a dohlížet na naplňování strategie regionálního rozvoje ČR a evropských investic v kraji.

 

Ivo Vondrák pro 20 představ: Kam se věci mají a budou ubírat, je jen a jen na nás

Průmyslová historie nás naučila houževnatosti, vytrvalosti a hledání cest, jak ovládnout přírodu a jak realizovat své představy. Znalosti a poctivá výroba jsou dvěma stranami jedné mince, nemůžeme prohrát, ať padne hlava nebo orel. Nejen takto uvažuje rektor VŠB - TU Ostrava Ivo Vondrák ve své představě o budoucnosti kraje v roce 2020. Přidává svou vlastní vizi a říká, že "je to jednodušší, než by se na první pohled mohlo zdát".

 

Petr Lukasík pro 20 představ: Věda a technika zde mají své místo od nepaměti

Auto řídí samo, propojené s ledničkou a telefonem zařizuje nákupy. Vývoj informačních technologií je nazadržitelný a Moravskoslezský kraj v něm bude hrát klíčovou roli. Takto směle uvažuje o budoucnosti kraje generální ředitel společnosti Tieto Czech Petr Lukasík a říká, že "věda a technika zde mají své místo od nepaměti."

 

Proběhne první krajské setkání investorů se začínajícími podnikateli StartUp Harvest

První setkání investorů se začínajícími podnikateli v Moravskoslezském kraji StartUp Harvest proběhne 18. a 19. září. Začínající firmy předstoupí před investory se svými podnikatelskými záměry a vyslechnou si jejich hodnocení. Pokud uspějí, mohou získat kapitál pro realizaci svého záměru. Show bude naplněná inspirujícím povídáním o byznysu s investory i startupisty. Zúčastní se jej třeba Marta Nováková, majitelka úspěšné firmy U&Sluno a investorka ze Dne D, nebo Alfredo Coppola, investor ze Silicon Valley. Potkat s investory a položit jim své dotazy mohou i diváci .

 

V Moravskoslezsku je 13 miliard korun z EU

Do Moravskoslezského kraje od roku 2007 doputovalo už 13 miliard korun evropských dotací z Regionálního operačního programu Moravskoslezsklo. Celá třetina pomohla vybavit a zlepšit služby ve městech, dlaší třetina zlepšila dopravu. Celkem je na rozvoj kraje připraveno přibližně 20 miliard korun, ktreé mají být proplaceny za uskutečněné projekty nejpozději v prvním čtvrtletí roku 2016.

 

Přihlášky do soutěže Inovační firma Moravskoslezského kraje podávejte do 8. září

V březnu letošního roku byl vyhlášen druhý ročník soutěže Inovační firma Moravskoslezského kraje 2014, určené živnostníkům, malým, středním a velkým firmám. Ti mohou přihlásit své inovativní výrobky, technologie či služby s již patrnými výsledky na trhu. Podmínkou je, aby tyto výrobky, služby a technologie byly umístěny na trh v předcházejících třech letech (od 25. 3. 2011 do 24. 3. 2014). Vítězná firma z každé kategorie získá 50 tisíc korun, firmy na druhém a třetím místě si rozdělí 30 a 10 tisíc korun. Termín přihlášení do soutěže je prodloužen, a to do 8. září 2014.

 

Petr Kotík pro 20 představ: Síla je v různorodosti a kvalitě, která přesahuje regionální význam

Síla regionu je v jeho různorodosti a kvalitě, která přesahuje regionální význam. Tvrdí to Petr Kotík, mezinárodně uznávaný skladatel, dirigent a flétnista, ve svém zamyšlení o budoucnosti Moravskoslezského kraje v roce 2020. Příspěvek najdete na webu 20predstav.eu. Proč považuje za klíčové aspekty života životní prostředí, kulturu a kvalitu vzdělávání? 

 

Regionální rada Moravskoslezsko upravila podmínky veřejné podpory

Od 1.7.2014 vešlo v platnost nové Nařízení Evropské komise č. 651/2014 upravující podmínky veřejné podpory. Úřad Regionální rady Moravskoslezsko vydal k 1.8.2014 Metodický list č. 94, který informuje o zásadních změnách v udělování dotace v režimu regionální investiční podpory, plynoucích z tohoto nařízení. Největší změnou je snížení výše dotace ze 40 % na 25 % (střední podniky z 50% na 35%, malé podniky z 60% na 45%).

 

Konzultační a informační servis bude omezen

Ve dnech 11.8. až 15.8. bude z technických důvodů omezen konzultační a informační servis pro žadatele z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko.

 

Jiří Cienciala pro 20 představ: Hlavně bychom měli rozvíjet to, co umíme, co máme v genech

Moravsksolezský kraj sice trápí nezaměstnanost a hrozby dalšího negativního vývoje, ale jsou tady i úspěšné cesty. Budoucnosti se musí přizpůsobit nejen ekonomika kraje, ale i vnímání lidí. Takto ve svém příspěvku pro web 20představ.eu uvažuje o budoucnosti Moravskoslezského kraje vládní zmocněnec Jiří Cielciala.

 

Antonín Šimčík pro 20 představ: Naše přirozené dědictví je dnes vyhledávanou kvalitou

Ukazuje se, že internet nenahradí muzea, jak se mohlo před dvaceti lety zdát. Muzea se mají "stát místem setkávání skutečných lidí se skutečnou realitou." Nejen takto ve svém příspěvku na 20predstav.eu uvažuje ředitel Slezského zemského muzea Antonín Šimčík o budoucnosti Moravskoslezského kraje v roce 2020. 

 
‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 20 30 40   Následující   ››

Nahoru

 
_THEME_LOGIN