Aktuality

‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 20 30 40   Následující   ››

Jak na to 1/5: včas, spolehlivě a smysluplně

Jaký je recept na zodpovědné a úspěšné investování evropských prostředků? V první části pětidílné kampaně dobré praxe se podívejte, jak prozíravě se k financování projektů evropskými pěnezi postavila Regionální rada Moravskoslezsko. # včas # spolehlivě # smysluplně    

 

Informace o omezení provozu úřadu v období svátků

Provoz Úřadu Regionální rady Moravskoslezsko bude z organizačních důvodů v období vánočních svátků omezen. Úřední hodiny budou v úterý 23. prosince a ve středu 31. prosince od 9 do 12 hodin. V pátek 2. ledna 2015 bude provoz úřadu omezen po celý den. Své případné schůzky a konzultace se zaměstnanci Regionální rady Moravskoslezsko si proto prosím domluvte předem.    

 

Proměny Ostravy očima ostravských fotografů

Netradiční výstava fotografií, které zachycují evropské investice a jejich vliv na proměnu Ostravy, začíná 22. prosince v prostorách Trojhalí Karolina u recepce. Výstavu připravilo infromační středisko Europe Direct Ostrava. Potrvá do 31. ledna 2015.  

 

Lidé v Moravskoslezsku se k evropským dotacím staví spíše pozitivně, vnímají osobní užitek z projektů, ukázal výzkum

Dvě třetiny lidí v Moravskoslezském kraji vnímají osobní užitek z projektů financovaných penězi z EU. Vliv evropských peněz na rozvoj kraje hodnotí pozitivně 64 % lidí. Nejen tyto výsledky přinesl výzkum povědomí široké veřejnosti v Moravskoslezském kraji o evropských fondech, který pro Regionální radu Moravskoslezsko zpracovala agentura Respond.    

 

Všechny letos dostupné evropské miliardy zůstanou v Moravskoslezsku

Všechny letos dostupné evropské miliardy z Regionálního operačního programu (ROP) Moravskoslezsko zůstanou v kraji. Regionální rada Moravskoslezsko se v proplácení peněz dostala přes 14 miliard korun a splnila limit rychlosti proplácení dotace, stanovený letos pro ROP Moravskoslezsko na 533 milionů eur.

 

Regionální rada Moravskoslezsko zveřejnila hodnotící tabulky k výzvě č. 36 v oblasti sociálních služeb

Regionální rada Moravskoslezsko dodatečně zveřejnila hodnotící tabulky pro výzvu č. 36 v oblasti podpory 2.1.2 Rozvoj infrastruktury sociálních služeb zaměřené na pořízení lůžek a pomůcek usnadňujících mobilitu klientů sociálních služeb.

 

Ve speciálním Apropó najdete vše podstatné o budoucí podpoře z EU

Speciální Apropó pohlíží na nastavení evropských fondů 2014-2020 v Česku. Přehledně a ve zkratce zde najdete vše podstatné o operačních programech, trendech, novinkách. Naopak k podstatě věci a do hloubky jde rozhovor s Rostislavem Mazalem z Ministerstva pro místní rozvoj ČR, který vede odbor zodpovědný za Integrovaný regionální operační program. Rázně na otázky odpovídá také Vladimír Gelnar, vrchní metodik Úřadu Regionální rady Moravskoslezsko.      

 

Jiří Krist pro 20 představ: Už teď se ostrůvky pozitivní deviace propojují

Šestnáctou osobností, která přispěla svou úvahou o budoucnosti kraje do projektu 20 představ, je Jiří Krist. Nahlíží do roku 2040, předjímá "chytrou" budoucnost a tvrdí, že "rozhodující bude spíš než objem prostředků efektivita našeho počínání".  

 

Projděte si prezentace a záznam diskuze z konference Evropské příležitosti regionu

Chyběli jste na konferenci Evropské příležitosti regionu 27. listopadu v Ostravě? Nebo si chcete připomenout něco z programu? Projďete si prezentace řečníků a záznam diskuze o smysluplnosti evropských fondů a projektů.

 

Kraj pořídí hasičům novou techniku za 316 milionů korun z EU

Moravskoslezský kraj pořídí nová vozidla a techniku pro hasičský záchranný sbor. Nakoupí 33 moderních vozidel a výškovou techniku. Plánovaný rozpočet tří návazných projektů ve výši 372 milionů korun pokryje z velké části evropská dotace 316 milionů korun. Evropský příspěvek dnes schválila Regionální rada Moravskoslezsko. 

 

Web bude dočasně mimo provoz

Web Regionální rady Moravskoslezsko bude 27. listopadu od 22 hodin z důvodu plánované technické údržby dočasně mimo provoz. Předpokládaná doba odstávky je 30-60 minut.  

 

Konference vyvolává mimořádný zájem

Zájem o účast na konferenci Evropské příležitosti regionu je nebývale velký. Největší regionální konference o evropských fondech proběhne 27. listopadu 2014 v Nové aule Vysoké školy báňské - TU Ostrava. Potenciální zájemci o informace a evropské prostředky v příštím programovém období 2014-2020 se na místě dozví vše podstatné a aktuální.

 

Jana Šilerová pro 20 představ: Není svět tak jednoduchý, jak se nám zdá z gauče

První biskupka v postkomunistické Evropě přispěla do projektu 20 představ. Jana Šilerová ve své nadčasové úvaze vybízí k mezigeneračnímu dialogu, uchovávání dějinné i rodové paměti lidí a apeluje také na rozhled za hranice našeho kraje, když říká, že "není svět tak jednoduchý, jak se nám zdá z gauče." Jana Šilerová se připojila k dalším osobnostem a odborníkům a jejich odvážným myšlenkám a dříve nevyřčeným představám o budoucnosti Moravskoslezského kraje v roce 2020.   

 

Regionální rada zveřejnila nový metodický list týkající se projektů realizovaných v režimu de minimis

Regionální rada Moravskoslezsko upravila v návaznosti na nařízení Komise metodický list pro projekty realizované v režimu de minimis.

 

Zuzana Filipková pro 20 představ: Zaměstnávat lidi se znevýhodněním by mělo být běžné

Do projektu 20 představ se zapojila první žena. Přečtěte si úvahu ředitelky Slezské diakonie Zuzany Filipkové zejména o potřebách a budoucnosti sociálních služeb.

 
‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 20 30 40   Následující   ››

Nahoru

 
_THEME_LOGIN