Aktuality

‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 20 30 40   Následující   ››

Kostel ve Vítkově slaví úspěšnou rekonstrukci a stoleté výročí

Novogotický farní kostel Nanebevzetí Panny Marie ve Vítkově má hned dva velké důvody k oslavám. Úspěšně prošel rozsáhlou rekonstrukcí a zároveň slaví stoleté výročí. V sobotu 18. října od 17 hodin zde proběhne koncert místních pěveckých sborů. O den později se můžete přijít podívat na slavnostní nedělní bohoslužbu, která začíná po 9 hodině.  

 

Po tříleté rekonstrukci se otevírá muzeum v Bílovci

Nově řešená expozice a informační centrum jsou výsledkem tříleté rekonstrukce muzea v Bílovci. Proměněná kulturní památka se slavnostně otevře v pondělí 13. října. Na návštěvníky tento den čeká retrospektivní výlet do prvorepublikové minulosti s bohatým zábavným programem.

 

Velká hra dospěla do finále, zná vítěze 85% dotace z EU na auto

Velká hra o nejkačky dospěla do finále. Vědomostní a zábavné odpoledne v neděli 5. října v areálu Slezskoostravského hradu určilo vítěze 85% evropské dotace na nové auto.

 

Proběhne školení žadatelů k vyhlášené výzvě na podporu sociálních služeb a chráněných dílen

Ve středu dne 15.10.2014 proběhne v budově Úřadu Regionální rady Moravskoslezsko školení pro žadatele k výzvě 2.1.2 Rozvoj infrastruktury sociálních služeb se zaměřením na pobytové, terénní a ambulantní sociální služby a chráněné dílny.

 

Velká hra jde do finále, zábavné odpoledne určí výherce 85% dotace na auto

Velká hra o nejkačky spěje do finále. V neděli 3. října proběhne na Slezskoostravském hradě vědomostně-zábavná hra, které se zúčastní dosavadních 64 vítězů jednotlivých týdenních výher. Jeden z nich získá 85% dotaci z EU na auto. 

 

Města v Moravskoslezském kraji mají připravený integrovaný plán pro čerpání evropských miliard

Strategie pro ostravskou aglomeraci, tzv. Integrovaná teritoriální investice (ITI) pro období 2014-2020, byla na konci srpna 2014 dokončena a je zveřejněna širší veřejnosti k připomínkování.

 

Dotace 176 milionů korun zlepší zejména vybavení škol a nemocnic

Evropská dotace 176 milionů korun umožní modernizaci několika desítek zejména středních škol a šesti nemocnic v Moravskoslezském kraji. Uplatní se také při výstavbě výjezdového centra záchranářů v Městě Albrechticích a při propagaci turistických oblastí. Dotaci dnes schválila Regionální rada Moravskoslezsko.

 

Kraj připravuje plán na získání 80 miliard korun z fondů EU 2014-2023

Moravskoslezský kraj připravuje tzv. regionální akční plán, jak uplatnit 80 miliard korun z evropských fondů v letech 2014-2023. Na přípravě plánu a prioritách se shodli zástupci kraje, měst a obcí, univerzit i význmamných zaměstnavatelů na jednání 16. září v Dolní oblasti Vítkovice. Formuje se také platforma tvz. regionální stálé konference, která bude koordinovat a dohlížet na naplňování strategie regionálního rozvoje ČR a evropských investic v kraji.

 

Ivo Vondrák pro 20 představ: Kam se věci mají a budou ubírat, je jen a jen na nás

Průmyslová historie nás naučila houževnatosti, vytrvalosti a hledání cest, jak ovládnout přírodu a jak realizovat své představy. Znalosti a poctivá výroba jsou dvěma stranami jedné mince, nemůžeme prohrát, ať padne hlava nebo orel. Nejen takto uvažuje rektor VŠB - TU Ostrava Ivo Vondrák ve své představě o budoucnosti kraje v roce 2020. Přidává svou vlastní vizi a říká, že "je to jednodušší, než by se na první pohled mohlo zdát".

 

Petr Lukasík pro 20 představ: Věda a technika zde mají své místo od nepaměti

Auto řídí samo, propojené s ledničkou a telefonem zařizuje nákupy. Vývoj informačních technologií je nazadržitelný a Moravskoslezský kraj v něm bude hrát klíčovou roli. Takto směle uvažuje o budoucnosti kraje generální ředitel společnosti Tieto Czech Petr Lukasík a říká, že "věda a technika zde mají své místo od nepaměti."

 

Proběhne první krajské setkání investorů se začínajícími podnikateli StartUp Harvest

První setkání investorů se začínajícími podnikateli v Moravskoslezském kraji StartUp Harvest proběhne 18. a 19. září. Začínající firmy předstoupí před investory se svými podnikatelskými záměry a vyslechnou si jejich hodnocení. Pokud uspějí, mohou získat kapitál pro realizaci svého záměru. Show bude naplněná inspirujícím povídáním o byznysu s investory i startupisty. Zúčastní se jej třeba Marta Nováková, majitelka úspěšné firmy U&Sluno a investorka ze Dne D, nebo Alfredo Coppola, investor ze Silicon Valley. Potkat s investory a položit jim své dotazy mohou i diváci .

 

V Moravskoslezsku je 13 miliard korun z EU

Do Moravskoslezského kraje od roku 2007 doputovalo už 13 miliard korun evropských dotací z Regionálního operačního programu Moravskoslezsklo. Celá třetina pomohla vybavit a zlepšit služby ve městech, dlaší třetina zlepšila dopravu. Celkem je na rozvoj kraje připraveno přibližně 20 miliard korun, ktreé mají být proplaceny za uskutečněné projekty nejpozději v prvním čtvrtletí roku 2016.

 

Přihlášky do soutěže Inovační firma Moravskoslezského kraje podávejte do 8. září

V březnu letošního roku byl vyhlášen druhý ročník soutěže Inovační firma Moravskoslezského kraje 2014, určené živnostníkům, malým, středním a velkým firmám. Ti mohou přihlásit své inovativní výrobky, technologie či služby s již patrnými výsledky na trhu. Podmínkou je, aby tyto výrobky, služby a technologie byly umístěny na trh v předcházejících třech letech (od 25. 3. 2011 do 24. 3. 2014). Vítězná firma z každé kategorie získá 50 tisíc korun, firmy na druhém a třetím místě si rozdělí 30 a 10 tisíc korun. Termín přihlášení do soutěže je prodloužen, a to do 8. září 2014.

 

Petr Kotík pro 20 představ: Síla je v různorodosti a kvalitě, která přesahuje regionální význam

Síla regionu je v jeho různorodosti a kvalitě, která přesahuje regionální význam. Tvrdí to Petr Kotík, mezinárodně uznávaný skladatel, dirigent a flétnista, ve svém zamyšlení o budoucnosti Moravskoslezského kraje v roce 2020. Příspěvek najdete na webu 20predstav.eu. Proč považuje za klíčové aspekty života životní prostředí, kulturu a kvalitu vzdělávání? 

 

Regionální rada Moravskoslezsko upravila podmínky veřejné podpory

Od 1.7.2014 vešlo v platnost nové Nařízení Evropské komise č. 651/2014 upravující podmínky veřejné podpory. Úřad Regionální rady Moravskoslezsko vydal k 1.8.2014 Metodický list č. 94, který informuje o zásadních změnách v udělování dotace v režimu regionální investiční podpory, plynoucích z tohoto nařízení. Největší změnou je snížení výše dotace ze 40 % na 25 % (střední podniky z 50% na 35%, malé podniky z 60% na 45%).

 
‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 20 30 40   Následující   ››

Nahoru

 
_THEME_LOGIN