Aktuality

‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 8 9 20 30 40   Následující   ››

Zařízení sociálních služeb pořídí s dotací EU lůžka a vybavení pro seniory a hendikepované

Evropská dotace téměř 15 milionů korun pomůže vybavit několik zařízení sociálních služeb v Moravskoslezském kraji novými lůžky a vybavením pro seniory a hendikepované lidi. Dotaci dnes schválila Regionální rada Moravskoslezsko.

 

EU dá 35 milionů korun na informační tabule na zastávkách v Ostravě a dalších obcích v kraji

Evropská unie dá 35 milionů korun na pořízení elektronických informačních tabulí na 72 zastávkách MHD v Ostravě a dalších 36 zastávkách veřejné hromadné dopravy v Moravskoslezském kraji. Dotaci dnes schválila Reginální rada Moravskoslezsko. Tabule dají cestujícím přehled o odjezdech spojů.

 

Regionální rada spustila výzvy zaměřené na vybavenost měst a venkova

Regionální rada Moravskoslezsko vyhlásila výzvy k předkládání projektů č. 3.2-06 a 4.1-05, zaměřené na vybavenost měst a venkova. Obce mohou své projekty předkládat do 8. června, středně velká města do 15. června. Zároveň byla vyhlášena výzva č. 2.1-38 na pořízení vozidel pro sociální služby, která bude ukončena 14. května. 

 

Jak na to 4/5

Čtvrtý díl minisérie dobré praxe Regionální rady Moravskoslezsko se věnuje výhodám elektronické administrace projektů.  

 

Dotace usnadní život zdravotně a sociálně postiženým

Evropská dotace 25 milionů korun usnadní život lidem se zdravotním a sociálním postižením. Regionální rada Moravskoslezsko schválila 5. března financování sedmi projektů. Vzniknou nebo projdou modernizací zařízení v Krnově, Frýdku-Místku, Opavě, Kopřivnici, Pržně a Dívčím Hradě. 

 

Proběhne seminář k výzvám na rozvoj měst a venkova

Dne 17.3. 2015 od 9 do 14 hodin proběhne v konferenčním sále v budově Obchodní akademie a Vyšší odborné školy sociální (bývalá budova jazykové školy) seminář k výzvám na předkládání dočerpávacích projektů v oblasti podpory 3.2 Subregionální centra (obce od 5 000 obyvatel do 49 999 obyvatel) a 4.1 Rozvoj venkova (obce od 500 obyvatel do 4 999 obyvatel).

 

Jak na to 3/5: profesionální, vstřícný a účelný servis

Proč je dobré mít funkční a kvalitní informační a konzultační servis? Odpověď najdete v třetím pokračování minisérie , Jak na to ‛ o dobré praxi Regionální rady Moravskoslezsko při nakládání s evropskými penězi.

 

V Ostravě se bude 25.2. konat seminář k představení IROP

Ministerstvo pro místní rozvoj ČR jako řídicí orgán Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) ve spolupráci s Regionální radou Moravskoslezsko pořádají dne 25.2.2015 od 9:30 hodin Seminář k představení IROP v Clarion Congress Hotel Ostrava, Zkrácená 2703, Ostrava – Zábřeh, sál DIAMANT.

 

Regionální rada rozdělí zbývající dotace na vybavenost měst a venkova

Města a obce v Moravskoslezsku se mohou po třech letech ucházet o evropskou dotaci na rekonstrukci náměstí, kulturního domu, školy nebo hasičské zbrojnice. Získat dotaci ale mohou jen připravené nebo rozestavěné projekty, které by obce uskutečnily nezávisle na dotaci, která navíc zřejmě pokryje méně než obvyklých 85 % výdajů. Regionální rada Moravskoslezsko chce tímto způsobem rozdělit zbývající prostředky z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko na rozvoj měst a venkova. Malé obce do 5 tisíc obyvatel mohou odevzdávat projekty od 10. března do 8. června, středně velká města s 5 až 50 tisíci obyvateli do 15. června.   

 

Regionální rada Moravskoslezsko zveřejnila aktualizovaný plán výzev na rok 2015

Regionální rada Moravskoslezsko zveřejnila aktualizovaný plán výzev Regionálního operačního programu Moravskoslezsko na rok 2015.

 

Dotace 319 milionů korun zlepší dopravu, cestování a zdravotnictví

Evropská dotace 319 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko pomůže uskutečnit sedm investic v oblasti dopravy a zdravotnictví. Chystá se například rekonstrukce Mariánskohorské ulice v Ostravě, výstavba cyklostezky podél Odry nebo modernizace geriatrického pavilonu v nemocnici v Havířově. Evropský příspěvek na projekty dnes schválila Regionální rada Moravskoslezsko. 

 

Apropó: Dvojitá porce evropských dotací v roce 2015

Lednové vydání Apropó připomíná významné události uplynulého roku a poukazuje na očekávané projekty financované evropskými penězi v roce 2015. Dozvíte se, kolik a jakých projektů zbývá v posledním roce čerpání z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko uskutečnit, aby se stihlo uplatnit všech 5 miliard korun, které jsou ještě k dispozici. Podívejte se také na zajímavé výsledky výzkumu povědomí veřejnosti v Moravskoslezském kraji o evropských fondech a projektech.

 

Veronika Dubská pro 20 představ: Budoucnost kraje je jako současní mladí

Budoucnost kraje je jako současní mladí. Musí dostat příležitost. Těmito slovy uvádí Veronika Dubská, manažerka Impact Hubu Ostrava, svou představu o budoucnosti Moravskoslezského kraje v roce 2020. Co je podle ní důležité, aby se kraj a místní lidé rozvíjeli?  

 

Podávání žádostí o dotaci v závěru výzvy č. 2.1-36 zaměřené na modernizaci vybavení sociálních služeb

Plánujete-li podat žádost o dotaci do výzvy č. 2.1-36 ve dnech 13. a 14. ledna, dohodněte si prosím termín a hodinu osobního předání žádosti o dotaci na sekretariátu odboru implementace programu (Zuzana Fabiánová, 552 303 574) nejpozději předcházející den do 12 hodin. Žádosti o dotaci neohlášených žadatelů budou zaregistrovány po zaregistrování žádostí žadatelů s dohodnutým termínem předání dokumentace.

 

Moravskoslezský kraj příští rok vzpruží na 5 miliard korun z ROP Moravskoslezsko

Na probíhající a nachystané projekty je příští rok připraveno přibližně 5 miliard korun evropských dotací z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Změny půjdou nejvíce vidět v oblasti dopravy, zdravotnictví nebo školství, nová výjezdová centra získají hasiči, záchranáři a policisté.

 
‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 8 9 20 30 40   Následující   ››

Nahoru

 
_THEME_LOGIN