Aktuality

Lednové Apropó odhaluje spolupráci Regionální rady Moravskoslezsko a SUŠ Ostrava

Kresba žákyně 3. ročníku oboru vzdělání vědecká kresba a ilustrace Gabriely Plačkové na titulní straně Apropó uvozuje počínající spolupráci Regionální rady Moravskoslezsko a Střední umělecké školy Ostrava. Zpravodaj Apropó se ale věnuje zejména aktuálním tématům evropských fondů, připomíná významné okamžiky minulého roku a rozhlíží se i do budoucnosti. Pravidelné rubriky doplňují jako obvykle také informace o úspěšně realizovaných projektech.

 

Omezení úředních hodin v poslední předvánoční den na Úřadu Regionální rady Moravskoslezsko

Úřad Regionální rady Moravskoslezsko bude poslední předvánoční den, ve středu 23. prosince 2009, otevřen veřejnosti ve zkrácených úředních hodinách, a to od 9 do 12 hodin.

 

V Rychalticích otevřeli volnočasové centrum pro děti a mládež

Nové společenské centrum pro volnočasové aktivity dětí a mládeže otevřeli v Rychalticích na Frýdecko-Místecku. Vzniklo přeměnou chátrajícího hospodářského stavení. Po rekonstrukci nyní nabízí počítačovou kavárnu, klubovny pro mládež, prostory pro zájmovou činnost a mateřské centrum. O zprovoznění centra se zasloužila Římskokatolická farnost Rychaltice, která na realizaci projektu získá 7,4 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko.    

 

Doplňující informace k výzvě č. 2.2-06 z ROP Moravskoslezsko zaměřené na rozvoj ubytovacích služeb

Regionální rada Moravskoslezsko zveřejnila doplnění výzvy č. 2.2-06 z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko zaměřené na rozvoj ubytovacích služeb.

 

Prosincové číslo Apropó: horké novinky a dobré rady v jednom

Zpravodaj Apropó přináší nejčerstvější novinky o realizovaných záměrech a plánovaných investicích v Moravskoslezsku, ke kterým přidá navrch i dobré rady ke zpracování studie proveditelnosti nebo podrobné informace o nově zaváděném modelu proplácení dotací z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko, tzv. modifikovaných platbách.  

 

Předvánoční omezení provozu informačního servisu Regionální rady Moravskoslezsko

Regionální rada Moravskoslezsko oznamuje, že ve dnech 21.-23.12.2009 dojde k omezení konzultační činnosti projektových manažerů Úřadu Regionální rady Moravskoslezsko. Toto omezení se týká elektronických, telefonických i osobních konzultací projektových záměrů.

 

Tři zaplavené obce se dočkají dotace na výstavbu komunikací u Domů velké vody

Regionální rada Moravskoslezsko rozhodla 30. listopadu o financování tří projektů obcí postižených červnovými povodněmi. Jeseník nad Odrou, Kunín a Životice u Nového Jičína získají dohromady dotaci 23 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko, kterou použijí na výstavbu komunikací a inženýrských sítí u tzv. Domů velké vody. Zatímco výstavba povodňových domů finišuje nebo je již ukončena, zasíťování a zejména komunikace budou hotovy až v jarních měsících roku 2010. 

 

Terminál Svinov se změní k nepoznání

Přestupní terminál Ostrava-Svinov dozná během dvou let významných změn. Rekonstrukcí a modernizací projde přednádražní prostor Svinovských mostů, ulice Bílovecká a Peterkova, čímž se zajistí komfortní přestup cestujících a napojení městské hromadné i pěší dopravy na již rekonstruované vlakové nádraží. Statutární město Ostrava získá na realizaci projektu dotaci 568 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Celkové náklady převyšují 621 milionů korun.

 

V Horním Městě přeměnili chátrající areál na moderní sportoviště

Moderní sportovní a relaxační areál vyrostl během roku v Horním Městě na Bruntálsku. Na místě chátrajících a nevyužívaných sportovišť je nyní moderní fotbalové, víceúčelové a beachvolejbalové hřiště, skatepark, potřebné zázemí v podobě objektu se šatnami a sociálním zařízením, nebo i průlezky a pískoviště pro nejmenší. Vše je zpřístupněno nejen dětem z nedaleké základní a mateřské školy, ale rovněž široké veřejnosti. Obec Horní město získá na realizaci projektu dohromady až 22 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko, celkové náklady se vyšplhaly přes 30 milionů korun.     

 

Dotace zamířily za nejvýchodnější atraktivitou v ČR, do Kempalandu v Bukovci

Rozšířením zimního provozu areálu KEMPALAND v Bukovci na Jablunkovsku, ale zejména novými možnostmi cestovního ruchu i v letních měsících ze zabýval projekt Technických služeb Bukovec. Po jeho ukončení turistům slouží odbavovací a informační systém, v zimě využijí nový systém zasněžování a v letních měsících terénní káry, summertubing a bungee trampolíny. Na realizaci projektu přispělo bezmála 5 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko, které Regionální rada Moravskoslezsko aktuálně proplatila příjemci. Jedná se o druhý ukončený a zároveň proplacený projekt v oblasti cestovního ruchu, v níž aktuálně probíhá příjem dalších žádostí o dotaci.

 

Ocenění EPSA 2009 patří Regionální radě Moravskoslezsko

Regionální rada Moravskoslezsko získala mezinárodní ocenění European Public Sector Award (EPSA) 2009. V soutěži evropských organizací působících ve veřejném sektoru zaujala svým pojetím "Inspired by business", neboli způsobem řízení inspirovaným dobrou praxí ze soukromého sektoru,a byla oceněna za inovativní a efektivní přístup k řízení ve veřejné správě. Slavnostní vyhlášení druhého ročníku soutěže proběhlo 4. listopadu 2009 v Maastrichtu.

 

S listopadem přichází i nové číslo zpravodaje Apropó

Aktuální listopadové vydání zpravodaje Apropó je výjimečně čtyřstránkové. Nabízí ohlédnutí za konferencí Evropské příležitosti regionu a podrobnosti o novém modelu proplácení dotací z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko, ale věnuje se například také mezinárodnímu ocenění EPSA 2009, které získala Regionální rada Moravskoslezsko. V pravidelných rubrikách se mimo jiné zaobírá marketingovou analýzou a povinnou publicitou projektů. 

 

Konference představila nový způsob proplácení dotací z ROP Moravskoslezsko

Na konferenci Evropské příležitosti regionu, konané 29. října 2009 v Nové aule Vysoké školy báňské - TU Ostrava, představila Regionální rada Moravskoslezsko nový způsob proplácení dotací z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Díky této změně již příjemci dotací nebudou potřebovat úvěry na předfinancování celých projektů a výrazně tak mohou ušetřit na úrocích z úvěrů.

 

V Zátoru servírují evropské menu

Nově přistavenou jídelnu otevřeli na začátku listopadu v Zátoru. Vyrostla u místní základní školy a školákům i učitelům výrazně usnadní cestu za dobrým jídlem. S trochou nadsázky by se zde výborně hodilo podávat evropské menu - na vznik jídelny přispěje dotace přibližně 17,5 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. 

 

Regionální rada Moravskoslezsko zve na dva semináře k výzvám a školení studie proveditelnosti

Regionální rada Moravskoslezsko pořádá v listopadu dva semináře k vyhlášeným výzvám z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko a školení studie proveditelnosti.

 

Nahoru

 
_THEME_LOGIN