Aktuality

Sportovní areál Frýdecká v Českém Těšíně se otevírá veřejnosti

Nový multifunkční sportovní areál Frýdecká v Českém Těšíně se slavnostně otevírá v neděli 1. srpna. Soustava hřišť, sportovního a volnočasového zázemí na čtyřech hektarech poslouží sportovcům, školákům a veřejnosti. Výstavba areálu přišla město na 80 milionů korun. Většinu výdajů pokryje dotace 66,3 miliony korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko.  

 

Proběhlo jednání o budoucnosti evropských fondů

Na jižní Moravě proběhlo v pátek 23.7.2010 jednání zástupců Evropské komise, českých ministerstev, krajů a regionálních rad o budoucnosti evropské kohezní politiky. Předmětem schůzky byl způsob, pravidla, priority a objem finančních prostředků z fondů EU po roce 2013.    

 

Dotace zvýší počet a kvalitu ubytovacích zařízení pro turisty

Dotace 134,6 milionů korun zvýší počet hotelů a penzionů, kapacitu a kvalitu ubytování i doprovodných služeb pro turisty, kteří zavítají do Moravskoslezska. Třináct projektů výstavby, rozšíření a modernizace ubytovacích zařízení spojené se zvýšením standardu ubytování a služeb podpořila Regionální rada Moravskoslezsko 21. července 2010. Hodnocením prošlo 36 předložených záměrů.     

 

Červencové Apropó posuzuje celkovou efektivitu Regionálního operačního programu Moravskoslezsko

Červencové vydání zpravodaje Apropó se zabývá posouzením celkové efektivity Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Zaměřuje se také na čerstvě podpořené projekty z oblasti cestovního ruchu a vybrané, úspěšně realizované projekty. Kromě toho přináší rozhovory, novinky a další zajímavé informace.

 

Výroční zpráva za rok 2009 přibližuje dosavadní výsledky čerpání z ROP Moravskoslezsko

Regionální rada Moravskoslezsko zveřejnila Výroční zprávu o provádění Regionálního operačního programu Moravskoslezsko za rok 2009. K dispozici je také Vyhodnocení plnění ročního plánu Úřadu Regionální rady Moravskoslezsko při realizaci ROP Moravskoslezsko za stejné období. 

 

Přibylo možných příjemců v poslední výzvě na rozvoj venkova

Regionální rada Moravskoslezsko rozšířila okruh možných příjemců podpory pro výzvu 4.1-04 Rozvoj venkova, která bude vyhlášena 9. srpna 2010. Nově bude možné předložit také projekty, které byly podpořeny z programu Moravskoslezského kraje - Dotačního programu na podporu přípravy projektové dokumentace 2008.

 

V regionu přibude šest nových cyklostezek za přispění peněz z ROP Moravskoslezsko

Šest cyklostezek a dohromady 13,5 kilometrů nových úseků vznikne při realizaci šesti podpořených záměrů výstavby cyklostezek. Projekty dnes doporučila k financování Regionální rada Moravskoslezsko. Schválená dotace z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko je v součtu 58,6 milionů korun.    

 

Ostravská ZOO bude mít nové návštěvnické centrum

Regionální rada Moravskoslezsko dnes podpořila projekt Zoologické zahrady Ostrava, p.o., který se zabývá výstavbou nového návštěvnického centra v areálu ZOO. Na projekt schválila dotaci 67,6 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko.

 

Na novou expozici Slezsko přispěje 98 milionů korun z ROP Moravskoslezsko

Na vnitřní i vnější rekonstrukci opavské výstavní budovy Slezského zemského muzea a vytvoření nové expozice Slezsko je nasměrováno 98 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Projekt dnes podpořila Regionální rada Moravskoslezsko.  

 

Dotace jdou na atraktivity cestovního ruchu a kulturní památky

Šest projektů atraktivit cestovního ruchu a kulturních památek uspělo s žádostí o dotaci z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Schválená dotace činí 203 miliony korun. Evropské peníze pomohou s rekonstrukcí a modernizací muzeí v Opavě a Bílovci, výstavbou návštěvnického centra v ostravské ZOO a revitalizací tří kostelů. Dnes o tom rozhodla Regionální rada Moravskoslezsko. 

 

Vítězství v Kabaretu Evropy dosáhli žáci Obchodní akademie Ostrava

Žáci Obchodní akademie Ostrava se za vítězství v soutěži Kabaret Evropy podívají na jaře příštího roku do Evropského parlamentu. V konkurenci žáků sedmi středních škol uspěli s divadelním vystoupením o významných osobnostech Velké Británie. Svým tanečním, hudebním nebo divadelním vystoupením představili některou ze zemí EU i ostatní účastníci soutěže. Akce proběhla v nové hradní terase Slezskoostravského hradu 9. června 2010, jejím pořadatelem je Regionální rada Moravskoslezsko.  

 

Konzultace realizovaných projektů budou po dva dny omezeny

Ve středu 9.6. a ve čtvrtek 10.6. bude z organizačních důvodů omezena konzultační činnost odboru implementace programu Úřadu Regionální rady Moravskoslezsko k realizovaným projektům.

 

Apropó zaostřuje na podpořené záměry, vlastnické vztahy a úspěšně dokončené projekty

Červnové vydání Apropó, zpravodaje Regionální rady Moravskoslezsko, přichází s informacemi o podpořených záměrech z oblasti dopravní infrastruktury, odborného vzdělávání a rozvoje ostravského letiště. Věnuje se i dokončeným projektů financovaným z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko a vlastnickým vztahům. Extra komixová příloha je dílem Evy Pavelcové, žákyně střední umělecké školy Ostrava.

 

Je znám plán výzev ROP Moravskoslezsko do poloviny roku 2011

Regionální rada Moravskoslezsko zveřejnila plán výzev k předkládání projektů Regionálního operačního programu Moravskoslezsko na druhou polovinu roku 2010 a první polovinu roku 2011.

 

Řepiště získaly ocenění za projekt tělocvičny

Obec Řepiště získala mimořádné ocenění za nejlepší projekt ze strukturálních fondů v soutěži Vesnice roku 2010 v Moravskoslezském kraji. Porota ocenila ukončenou výstavbu místní tělocvičny, která od května slouží jako sportovně-společenské centrum. Projekt je financován z prostředků Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Celkovým vítězem soutěže se stala obec Hlavnice.

 

Nahoru

 
_THEME_LOGIN