Aktuality

‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 8 10 20 30 40   Následující   ››

Koloběžkáři míří na Praděd

Projeli Hlučínsko, Opavsko, Krnovsko a Osoblažsko. Šestice koloběžkářů se na Tour de nejkačka, třítýdenní zážitkové cestě po Moravskoslezském kraji a evropských projektech, nyní chystá na Bruntálsko a nejvyšší horu Jeseníků.  

 

Tour na koloběžkách odstartovala stylově v Ostravě

Šestici koloběžkářů na cestě po Moravskoslezském kraji vyprovodili osobnosti i koloběžkoví nadšenci. Slavnostní zahájení Tour de nejkačka proběhlo 2. června na Slezskoostravském hradě. Odtud také vyrazili desítky koloběžek a kol na úvodní zahřívací etapu po Ostravě - z hradu do zoo. Koloběžkáře nyní čeká třítýdenní jízda okolo kraje, po výletních místech a evropských projektech. Zítra vyrážejí z Ostravy do Hlučína a Bolatic.

 

Koloběžkáři vyráží na třítýdenní tour po kraji a evropských projektech

Šestice koloběžkářů vyráží v úterý 2. června z Ostravy na třítýdenní tour na koloběžkách po Moravskoslezském kraji a evropských projektech. Koloběžkáře čeká 22 etap, 600 kilometrů a návštěva 130 zajímavých míst a evropských projektů. Pojedou z Ostravy přes Jeseníky, Poodří, podhůří Beskyd a Těšínské Slezsko zpět do Ostravy, kam dojedou 26. června. Koloběžkovou Tour de nejkačka pořádá Regionální rada Moravskoslezsko. 

 

Regionální rada Moravskoslezsko zveřejnila doplnění č. 2 u vyhlášených výzev na rozvoj měst a venkova

Regionální rada Moravskoslezsko zveřejnila doplnění výzev č. 2 v oblastech podpory 3.2 Subregionální centra (rozvoj měst o velikosti 5 000 až 49 999 ob.) a 4.1 Rozvoj venkova (obce od 500 do 4 999 ob.).

 

Regionální rada zveřejnila novou verzi Metodického pokynu pro zadávání veřejných zakázek

Regionální rada Moravskoslezsko vydala k 4.5.2015 novou verzi Metodického pokynu pro zadávání veřejných zakázek (dále jen „MP VZ“). K hlavním změnám patří zrušení povinnosti zveřejnit výzvu k podání nabídek v modulu Regionální rady pro uveřejňování veřejných zakázek a zrušení povinnosti zadavatele zrušit výběrové řízení, pokud obdrží pouze jednu nabídku nebo po posouzení nabídek zbyla k hodnocení pouze jedna nabídka. Dále byly do metodického pokynu promítnuty další změny zákona č. 137/2006 Sb., a úpravy finančních limitů pro veřejné zakázky stanovené metodickým listem č. 88, jehož platnost byla vydáním nové verze MP VZ ukončena.

 

Evaluace potvrdila zlepšení veřejné dopravy v kraji díky penězům EU

Evropské prostředky pomohly v mnoha ohledech zlepšit stav veřejné hromadné dopravy v Moravskoslezském kraji. Vyplývá to ze závěrů evaluace přínosů a efektů, která se zaměřila na intervenci v oblasti podpory pořízení dopravních prostředků veřejné dopravy z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko.  

 

Apropó představuje koloběžkovou Tour de nejkačka

Dubnové vydání zpravodaje Apropó představuje Tour de nejkačka, kampaň na koloběžkách po Moravskoslezsku a evropských projektech. Zaobírá se také přehledem proplacených prostředků ROP Moravskoslezsko a evaluací přínosů a efektů evropských investic do veřejné dopravy.

 

Regionální rada zveřejnila doplnění výzev 3.2 Subregionální centra a 4.1 Rozvoj venkova

Regionální rada Moravskoslezsko zveřejnila doplnění výzev č. 1 v oblastech podpory 3.2 Subregionální centra (rozvoj měst o velikosti 5 000 až 49 999 ob.) a 4.1 Rozvoj venkova (obce od 500 do 4 999 ob.).

 

Třetí ročník soutěže Inovační firma Moravskoslezského kraje je otevřen pro registraci

Od 21. dubna 2015 mají inovační firmy z Moravskoslezského kraje možnost přihlásit se do soutěže Inovační firma Moravskoslezského kraje 2015. Soutěže se může účastnit malá, střední i velká firma se sídlem v Moravskoslezském kraji a přihlásit může svou inovaci výrobku, technologie či služby, kterou v předchozích třech letech uvedla na trh. Otevřeny jsou opět dvě kategorie, a to kategorie pro malé a střední firny a kategorie pro velké firmy. Letošní novinkou je možnost nominace firem.

 

S modernizací sedmi úseků silnic pomůže evropská dotace 175 milionů korun

S modernizací sedmi úseků silnic II. a III. třídy v Moravskoslezském kraji pomůže evropská dotace 175 milionů korun. Moravskoslezský kraj ji uplatní například při rekonstrukci silnic z Jablunkova do Mostů u Jablunkova, z Kopřivnice do Štramberka a dalších úseků včetně mostů. Dotaci na projekt dnes schválila Regionální rada Moravskoslezsko. 

 

Ostrava, Opava a Karviná získají evropské miliony na projekty

Statutární města Ostrava, Opava a Karviná získají evropskou dotaci na své investiční záměry. Dotace pomůže s probíhajícími úpravami Nádražní ulice v Ostravě, přeměnou parku sv. Hedviky a vnitrobloku Olomoucká v Opavě a s rekonstrukcí zámku Fryštát v Karviné. Financování projektů evropskými prostředky dnes schválila Regionální rada Moravskoslezsko. 

 

Regionální rada Moravskoslezsko zveřejnila hodnotící tabulky pro výzvu v oblasti podpory 2.1.2 zaměřenou na nákup vozidel pro sociální služby

Regionální rada Moravskoslezsko zveřejnila hodnotící tabulky pro výzvu č. 38 v oblasti podpory 2.1.2 Rozvoj infrastruktury sociálních služeb zaměřené na pořízení vozidel pro sociální služby.

 

Proběhne seminář k výzvě na inteligentní dopravní systémy a zvýšení atraktivity veřejné hromadné dopravy

V pondělí dne 27.4. 2015 od 9 do zhruba 13 hodin proběhne v zasedací místnosti na Úřadě Regionální Rady seminář k výzvě v oblasti podpory 1.3.1 Integrace veřejné dopravy a rozvoj její infrastruktury se zaměřením na inteligentní dopravní systémy, budování a rekonstrukce přestupních terminálů, zastávek veřejné dopravy, opatření pro preferenci hromadné, cyklistické a pěší dopravy ve městech před dopravou individuální s minimální výší celkových způsobilých výdajů 5 mil. Kč.

 

Proběhne seminář k výzvě na pořízení vozidel pro sociální služby

Ve čtvrtek dne 2.4. 2015 od 9 do zhruba 13 hodin proběhne v zasedací místnosti na Úřadě Regionální Rady seminář k výzvě v oblasti podpory 2.1.2 Rozvoj infrastruktury sociálních služeb se zaměřením na pořízení vozidel pro sociální služby, pěstounskou péči a převoz klientů chráněných dílen.

 
‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 8 10 20 30 40   Následující   ››

Nahoru

 
_THEME_LOGIN