Aktuality

Dvě ostravské nemocnice pořídí moderní vybavení, výrazně pomohou evropské peníze

Městská nemocnice Ostrava a Fakultní nemocnice Ostrava získají dotaci z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko na moderní přístroje a techniku. Městské nemocnici přispěje dotace 25 milionů korun, ze svého dodá 2 miliony korun. Fakultní nemocnice obdrží dotaci 23 milionů korun, náklady na projekt jsou o 2,5 milionů korun vyšší. Nové vybavení pomůže vybavit několik různých oddělení.

 

České dráhy budou modernizovat regionální spoje za přispění peněz z ROP Moravskoslezsko

Regionální rada Moravskoslezsko dnes podpořila projekt Českých drah, a.s., který se zabývá pořízením čtyř moderních vlakových souprav pro osobní dopravu. Nové vlaky by měly jezdit od roku 2013 z Ostravy přes Bohumín do Mostů u Jablunkova. Schválená dotace z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko je 328 milionů korun, celkové náklady mohou být až trojnásobné.

 

Dotace pomůže kraji s rekonstrukcí sedmi mostů

Moravskoslezský kraj získá dotaci 110 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko na rekonstrukci sedmi silničních mostů. Stavby se odehrají napříč regionem zejména v průběhu příštího roku. Projekt dnes podpořila Regionální rada Moravskoslezsko. 

 

Zářijové Apropó přibližuje vliv škrtů ve státním rozpočtu na posyktování dotací

Nové číslo zpravodaje Apropó se věnuje úsporám ve státním rozpočtu pro příští rok a jejich vlivem na výši poskytované dotace z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Neopomíjí ani aktuálně podpořené projekty městské infrastruktry školství a volného času, v rubrice ze života úspěšných projektů přibližuje dva již realizované záměry. Zvláštní pozornost věnuje tzv. velkým projektům a související problematice socioekonomické návratnosti. Autorkou extra komixové přílohy je Kateřina Jurošková, žákyně Střední umělecké školy Ostrava.

 

Mění se výše poskytované dotace ve vyhlašovaných výzvách ROP Moravskoslezsko

V návaznosti na usnesení vlády z 11. srpna 2010, které pro příští rok nepočítá se spolufinancováním projektů podpořených z regionálních operačních programů ze státního rozpočtu, dochází ke snížení poskytované dotace z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko ve vyhlašovaných výzvách k předkládání projektů.

 

SUŠ Ostrava vstupuje do nového školního roku s moderním vybavením

Žáci a učiletelé Střední umělecké školy, Ostrava, p.o., se v novém školním roce dočkají moderního vybavení. Škola investovala do profesionální techniky a moderního vybavení ateliérů a učeben přes 2,7 milionů korun. Většinu výdajů až do výše 2,5 milionů korun obstará dotace z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko.  

 

Otevření obecního domu v Malenovicích bude provázet bohatý program pro veřejnost

V Malenovicích se v sobotu 4. září chystá slavností otevření nového obecního domu. Po celý den zde bude probíhat bohatý program pro veřejnost, jehož součástí bude svěcení novostavby, lidová veselice a závěrečný ohňostroj. Výstavba obecního domu je financována prostřednictvím Regionálního operačního programu Moravskoslezsko.

 

Došlo ke změně výše poskytované dotace pro výzvu č. 4.1-04 Rozvoj venkova z ROP Moravskoslezsko

Na zasedání Výboru Regionální rady Moravskoslezsko 18. sprna 2010 byla změněna výše poskytované dotace pro projekty předkládané ve výzvě č. 4.1-04 Rozvoj venkova z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko.

 

Navrhované úspory státního rozpočtu mohou v příštím roce ovlivnit proplácení regionálních projektů

Vláda ČR schválila na svém zasedání 11. srpna 2010 návrh příjmů a výdajů rozpočtových kapitol a státních fondů na rok 2011. Nepočítá v něm se spolufinancováním projektů podpořených z regionálních operačních programů ze státního rozpočtu. To by v příštím roce mělo vliv na proplácení všech projektů financovaných z ROP Moravskoslezsko.

 

Frýdek-Místek může počítat s dotací na rekonstrukci areálu Stovky

Frýdek-Místek získá dotaci 75 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko na probíhající rekonstrukci fotbalového areálu Stovky. Projekt dnes podpořila Regionální rada Moravskoslezsko. 

 

Přístavba Divadla loutek v Ostravě bude financována z ROP Moravskoslezsko

Regionální rada Moravskoslezsko dnes rozhodla o podpoře projektu rozšíření a modernizace Divadla loutek v Ostravě. Projekt s celkovými náklady 78 milionů korun bude financován převážně z dotace 70 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko.

 

Dotace 427 milionů korun pomůže městům investovat do vzdělávání a volného času

Dotace 427 milionů korun pomůže modernizovat vzdělávací a volnočasovou infrastrukturu v krajských městech s 5 až 50 tisíci obyvateli. Regionální rada Moravskoslezsko dnes schválila 51 projektů tohoto zaměření.

 

Konference Evropské příležitosti regionu letos zavítá do Karviné

Čtvrtý ročník konference Evropské příležitosti regionu se letos uskuteční v Karviné. Konference proběhne 11. listopadu 2010 v prostorech Obchodně podnikatelské fakulty Slezské univerzity. 

 

Srpnové Apropó vnáší jasno do problematiky víceprací

Aktuální srpnové vydání zpravodaje Apropó přináší první novinky o konferenci Evropské příležitosti regionu. Věnuje se také podpořeným projektům výstavby a rekonstrukce ubytovacích zařízení pro turisty a přibližuje hlavní cíle strategie Evropa 2020. Pravidelná rubrika Dobré rady vnáší jasno do problematiky víceprací. Uvnitř zpravodaje naleznete další zajímavosti nejen o Regionálním operačním programu Moravskoslezsko. Extra komiksová příloha je tentokrát dílem Kateřiny Čupové, žákyně 3. ročníku Střední umělecké školy Ostrava.

 

Z raduňské Vošárny bude společenské centrum

Finální rekonstrukcí projde objekt kulturní památky Vošárna v Raduni na Opavsku. Promění se ve společenské centrum pro kulturní, zájmovou a sportovní činnost. Stavební úpravy začaly v těchto dnech, pro první návštěvníky by mělo být otevřeno od listopadu 2011. Projekt je spolufinancován z prostředků Regionálního operačního programu Moravskoslezsko.  

 

Nahoru

 
_THEME_LOGIN