Aktuality

Příjemci dotací v Moravskoslezsku dostanou, co měli přislíbeno

Regionální rada Moravskoslezsko zmírní dopady vládního usnesení o odebrání státního příspěvku na financování rozvojových projektů. Příjemci dotací z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko dostanou i přes škrty ve státním rozpočtu to, co měli přislíbeno. 

 

Listopadové Apropó představuje projekty a nabádá k soutěžení

Aktuální listopadové vydání zpravodaje Apropó představuje čerstvě podpořené a úspěšně realizované projekty financované z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Zvlášť se věnuje novinkám o blížící se konferenci Evropské příležitosti regionu a soutěži Nej kačka z Evropy, v níž je možné hlasovat do 10. listopadu 2010.

 

EU přispěje na 80 nových autobusů pro MHD

Lidé ve velkých krajských městech se mohou těšit na komfortnější cestování 80 novými autobusy MHD. Všechny budou nízkopodlažní a ekologicky šetrné. Na jejich pořízení přispěje dotace 153 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko.  

 

Evropské peníze dají hendikepovaným šanci na lepší život

Dotace 122 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko směřuje do výstavby a modernizace osmi zařízení poskytujících rezidenční sociální služby. Vznikne například azylový dům pro matky s dětmi a noclehárna pro ženy ve Frýdku-Místku nebo chráněné bydlení Alexandr v Ostravě. Hendikepovaní lidé tak dostanou šanci na lepší život a začlenění do společnosti. Projekty dnes podpořila Regionální rada Moravskoslezsko 

 

DinoPark Ostrava získal ocenění v soutěži o podnikatelskou nemovitost roku

Ostravský DinoPark získal třetí místo v soutěži Podnikatelská nemovitost roku 2009 - Brownfield roku. Slavnostní vyhlášení prestižní soutěže pořadané agenturou CzechInvest, Ministerstvem průmyslu a obchodu a sdružením AFI se uskutečnilo 26. října v Praze. Projekt DinoParku je financován z Regionálního operačního progrmu Moravskoslezsko. 

 

Nej kačka z Evropy v poločase

Rychle roste počet lidí zapojených do soutěže Nej kačka z Evropy. V polovině soutěže jsou ze 7000 hlasujících známi také výherci lístků do ZOO Ostrava, DinoParku a Obecního domu v Opavě. Hraje se ale i o hodnotnější zážitky. Průběžný stav hlasování a další podrobnosti zjistíte na www.nejkacka.eu .  

 

Doplnění k výzvě 2.4-03 z ROP Moravskoslezsko

Regionální rada Moravskoslezsko prodloužila termín pro ukončení projektu předkládaného do výzvy č. 2.4-03 (marketing regionu) do 30. 9. 2013.

 

Analýza ukazuje územní rozložení projektů ROP Moravskoslezsko

Analýza územního rozložení projektů Regionálního operačního programu Moravskoslezsko k 1. říjnu 2010 porovnává finanční ukazatele nebo úspěšnost projektů v šesti okresech Moravskoslezského kraje. Uvádí například také dotaci dle rozlohy a počtu obyvatel jednotlivých okresů.

 

Apropó se věnuje vzdělávání, konferenci a spolufinancování projektů ze státního rozpočtu

Říjnové vydání zpravodaje Apropó se ohlíží za investicemi do modernizace vzdělávání, přináší novinky o chystané konferenci Evropské příležitosti regionu a vnáší jasno do aktuálního dění o odebrání státního příspěvku na financování regionálních rozvojových projektů. Přibližuje také vybrané projekty financované nejen z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko.

 

Nej kačka z Evropy: hlasujte o nejzajímavějším projektu a vyhrajte hodnotné ceny

Na stránkách www.nejkacka.eu probíhá ode dneška soutěž Nej kačka z Evropy o nejzajímavější projekt financovaný z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Vyberte z 15 soutěžních projektů ten, který znáte, navštěvujete a využíváte nebo se vám líbí a zdá sympatický.

 

Dotace přispěje na výstavbu komunitního centra v Ostravě

Chystaná výstavba komunitního centra v Ostravě-Mariánských horách bude financována z evropských zdrojů. Z celkového rozpočtu 143 milionů korun pokryje až 86 milionů korun dotace z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Zbylé peníze uhradí statutárení město Ostrava, které je nositelem záměru. Projekt dnes podpořila Regionální rada Moravskoslezsko.

 

Nemocnicím pomohou dotace s modernizací vybavení

Moravskoslezský kraj obdrží 170 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko na pořízení přístrojů a zdravotnického vybavení do sedmi nemocnic. Dotaci 11 milionů korun získá také Bílovecká nemocnice. Modernizace nemocnic by měla proběhnout v první polovině příštího roku.

 

Děti v Píšti se po roce vrátily do modernější školky

Děti z mateřské školy v Píšti se po roce vrátily do rekonstruovaného a moderního zařízení. Obec investovala bezmála 10 milionů korun do rekonstrukce trojpodlažního objektu. Většinu peněz zajistila dotace 8,3 miliony korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Dnes proběhlo slavnostní otevření.

 

Registrace na konferenci Evropské příležitosti regionu byla zahájena

Dnes byl zveřejněn plný program konference Evropské příležitosti regionu 2010 a spuštěna registrace účastníků. Čtvrtý ročník konference se uskuteční 11. listopadu v Karviné v prostorech Obchodně podnikatelské fakulty Slezské univerzity. Pro účast je nutné se registrovat, akce je zdarma.

 

Opava použije 220 milionů korun na revitalizaci Domu umění a Slezského divadla

Regionální rada Moravskoslezsko dnes podpořila další dva projekty Opavy z jejího integrovaného plánu rozvoje. Město získá 220 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko, které využije při rekonstrukci a obnově Domu umění a revitalizaci Slezského divadla. Na obou projektech se již pracuje.  

 

Nahoru

 
_THEME_LOGIN