Aktuality

Web jestejesance.eu ukazuje dostupné prostředky

Aktualizované informace o stavu čerpání z jednotlivých operačních programů dostupných v Moravskoslezsku s přehledem vyhlášených výzev přináší web jestejesance.eu. S novým obsahem byl web spuštěn na začátku roku, správu obsahu zajišťuje Agentura pro regionální rozvoj.

 

Elektronické podávání žádostí o platbu vstupuje v platnost

Ode dneška je možné podávat žádosti o platbu z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko elektronicky přes aplikaci Přehled účetních dokladů. Od 1. února bude elektronická forma podávání povinná pro všechny žádosti o platbu.

 

V Apropó najdete glosář významných událostí roku 2010 a 2011

Hlavním tématem lednového zpravodaje Apropó je glosovaný přehled milníků loňského roku a očekávaných událostí roku 2011. Dočtete se také o zprovoznění Integrovaného bezpečnostního centra Moravskoslezského kraje, věcném pokroku Regionálního operačního programu Moravskoslezsko a úspěšně realizovaných projektech různého zaměření. Pravidelné rubriky jsou plné dalších aktualit a zajímavých informací.

 

V Moravskoslezsku příští rok ožijí desítky projektů

V roce 2011 se chystá otevření desítek zajímavých projektů podpořených z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Po plném zprovoznění Integrovaného bezpečnostního centra Moravskoslezského kraje v lednu budou následovat projekty velkých měst, nová vzdělávací a sociální zařízení, cyklostezky a turistické atraktivity.

 

Komise schválila přesun peněz z knihovny do vzdělávání, sociálních služeb a zdravotnictví

Evropská komise schválila přesun necelých 600 milionů korun původně vyčleněných k výstavbě Moravskoslezské vědecké knihovny. Na projekty vzdělávání bude 400 milionů korun, 100 milionů půjde do sociálních služeb a a 100 milionů do zdravotnictví. V balíčku schválených změn Regionálního operačního programu Moravskoslezsko je také přesun části evropských dotací určených na rozvoj ostravského letiště na výstavbu a rekonstrukce silnic a výstavbu Integrovaného bezpečnostního centra. Část peněz na revitalizaci brownfields byla převedena opět do zdravotnictví. Stanovisko Komise dorazilo aktuálně před koncem roku.

 

Zveřejněny změny hodnotících kritérií a doplnění vybraných výzev

Regionální rada Moravskoslezsko zveřejnila upravená hodnotící kritéria pro vybrané výzvy a doplnění výzvy č. 2.2-10.

 

Sváteční provoz úřadu bude omezený

Ve čtvrtek 23.12. a v pátek 31.12. dojde ke zkrácení úředních hodin Úřadu Regionální rady Moravskoslezsko. Úřad bude otevřen od 9 do 12 hodin. Od 27.12. do 31.12. bude také omezen provoz recepce. Zároveň dojde k omezení informačního a konzultačního servisu odboru marketingu a posílení absorpce.       

 

Karviná, Havířov a Frýdek-Místek získají dotace na projekty z IPRM

Tři velká regionální města získají evropskou dotaci na realizaci projektů zahrnutých do svých integrovanýh plánů rozvoje. Karviná uplatní 110 milionů korun při rozšíření a modernizaci knihovny, rekonstrukci fotbalového areálu Kovona a modernizaci učeben čtyř základních škol. Havířov uspěl s projektem přeměny kina Centrum na moderní multikino, dostane přes 46 milionů korun. Frýdek-Místek použije 20 milionů korun na modernizaci pěti sportovních a dětských areálů. Financování projektů dnes podpořila Regionální rada Moravskoslezsko.

 

Další školení elektronizace budou v lednu

Vzhledem k velkému zájmu o školení na téma elektronizace žádostí o platbu z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko budou aktuálně vyhlášené termíny doplněny dalšími školeními v lednu 2011. 

 

Apropó vás předem provede elektronickou žádostí o platbu

Prosincové vydání zpravodaje Apropó vás provede chystanou elektronizací žádostí o platbu z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Ohlíží se také za konferencí Evropské příležitosti regionu a soutěží Nej kačka z Evropy. Upírá pozornost na plán výzev k předkládání projektů v roce 2011, podpořené a realizované projekty. Odlehčením je komiksový speciál z dílny Střední umělecké školy Ostrava.

 

Města a obce požadují 112 milionů korun na výstavbu cyklostezek

Třináct projektů moravskoslezských měst a obcí se uchází o evropskou dotaci na výstavbu cyklostezek. Požadavek na dotaci je 112 milionů korun, rozdělovat se má 110 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Výsledky hodnocení budou známy na jaře 2011.

 

V roce 2011 se počítá s podporou regenerace brownfields a výstavbou cyklostezek

V plánu výzev k předkládání projektů na rok 2011 se počítá s podporou cyklostezek a brownfieldů. Peníze z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko jsou vyhrazeny také na projekty statutárních měst z integrovaných plánů rozvoje, cílenou podporu cestovního ruchu v rámci integrovaných plánů rozvoje území nebo na vzdělávání. K podpoře regenerace brownfields je připraven seminář, který se uskuteční 10. prosince od 9 do 12 hodin v zasedací místnosti 113 Úřadu Regionální rady Moravskoslezsko, Hrabákova 1, Ostrava.

 

Ze sokolovny ve Spálově je kulturní centrum

Ze sokolovny ve Spálově je po rekonstrukci a rozšíření kulturní centrum se společenským sálem, kinosálem, klubovnou a venkovní terasou. Slavnostní otevření objektu proběhne 27. listopadu od 14 hodin. Projekt je financován z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko až do výše 21,8 milionů korun, další přibližně 3 miliony zajistil městys Spálov.  

 

Výstupy z konference Evropské příležitosti regionu

Účastníci konference Evropské příležitosti regionu a další zájemci o prezentace z jednotlivých bloků je mohou získat na webu konference.

 

Nejka kačka: nejzajímavější je skautské centrum VANAIVAN

Skautské centrum VANAIVAN v Kopřivnici je nejzajímavějším projektem podpořeným z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Rozhodlo o tom 8800 lidí, kteří se zapojili do soutěže Nej kačka z Evropy. Probíhala na www.nejkacka.eu od 11. října do 10. listopadu. Slavnostní vyhlášení soutěže proběhlo o den později na konferenci Evropské příležitosti regionu.

 

Nahoru

 
_THEME_LOGIN