Aktuality

Prohlédněte si prezentace o integrovaných přístupech v regionálním rozvoji

Jaké jsou zkušenosti s integrovanými přístupy u nás a jinde v Evropě a co je nového v přípravách na budoucí programové období po roce 2014? Napoví prezentace ze semináře Integrované přístupy v regionálním rozvoji, který se uskutečnil koncem dubna v Ostravě.

 

Apropó přichází s prvními informacemi o stěhování úřadu

Miliarda schálených dotací, mezinárodní projekt PIMMS Capital a první informace o blížící se změně sídla Regionální rady Moravskoslezsko. Taková jsou témata nového vydání zpravodaje Apropó, které čtenáře navede na novou webovou sekci EU2014+ o regionální politice EU a dodá také dva tipy na výlet a dovolenou.

 

Miliadrový skok v čerpání peněz v Moravskoslezsku

Miliardový skok dnes učinilo Moravskoslezsko v čerpání peněz z evropských fondů. Regionální rada Moravskoslezsko schválila financování projektů dotací v součtu 1 030 000 000 korun. Podpořila výstavbu silnice v Třinci, rekonstrukce 14 úseků silnic, zavedení inteligentního řízení dopravy v Ostravě, vznik knihovny v Havířově, dětských hřišť v Opavě a hotelu Brans v Malé Morávce.

 

Kraj dostane dotaci z EU na výstavbu VIA Lyžbice a rekonstrukce silnic

Moravskoslezský kraj získá dotaci 204 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko na výstavbu Via Lyžbice. Nová silnice řeší dopravní situaci v Třinci v souvislosti s výstavbou třetího železničního koridoru. Dalších 557 milionů korun kraj uplatní při rekonstrukci 14 úseků silnic II. a III. třídy po celém regionu. Dotaci na tyto aktivity dnes schválila Regionální rada Moravskoslezsko.

 

Zavedení inteligentního řízení dopravy v Ostravě zafinancuje EU

Druhá fáze zavádění inteligentního dopravního systému v Ostravě bude financována penězi z fondů EU. Město obdrží dotaci 184 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Systém spočívá v upřednostnění hromadné dopravy před automobilovou a dá také lidem větší přehled o aktuálních spojích.

 

Havířov bude mít novou knihovnu a Opava děstká hřiště

Poslední evropské peníze pro Havířov na projekty z integrovaného plánu rozvoje města půjdou na vznik nové městské knihovny. Havířov získá 56 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Evropskou dotaci přes 5 milionů korun uplatní také Opava, která postaví dvě dětská hřiště v městských sadech. Financování projektů dnes schválila Regionální rada Moravskoslezsko.

 

Eu přispěje na přeměnu rekreačního střediska v Malé Morávce na hotel s pivními lázněmi

Bývalé rekreační středisko Brans v Malé Morávce se promění v kvalitní hotel s pivními lázněmi. S rekonstrukcí a vznikem hotelu pomůže dotace 24 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Potenciální návštěvníci se mohou těšit na začátek zimní sezóny, kdy má jít hotel do provozu.

 

Regionální organizace řeší přehlcenou dopravu zahraničním know-how

Pět regionálních organizací chce řešit přetíženou městskou dopravu. Zapojili se do mezinárodního projektu PIMMS Capital a budou sbírat zahraniční zkušenosti. Ty nejlepší se pokusí zavést v Moravskoslezském kraji. První poznatky sbírali v regionu West-Midlands.

 

Apropó odhaluje zákulisí přístavby divadla loutek

Dubnové vydání zpravodaje Apropó otevírá soutěž středoškoláků Kabaret Evropy. Na dalších stranách v reportáži nahlédnete do zákulisí přístavby Divadla loutek Ostrava před otevřením nové alternativní scény. Rozhovor s Jaroslavem Palasem odkrývá souvislosti vzneseného požadavku dodatečných zdrojů pro region z pomaleji čerpajících českých operačních programů. Nechybí další články, zajímavosti a statistiky.

 

V kabaretu zvítězila nápaditost středoškoláků z Havířova

Vítezství v umělecko-zábavné soutěži Kabaret Evropy získali žáci Střední průmyslové školy elektrotechnické Havířov. Za nápaditost a kreativitu se podívají do Bruselu. V kabaretu soutěžilo 17 středních škol z Moravskoslezského kraje. Divadlem, hudbou a tancem představili vybranou zemi Evropské unie. Nejlepší vystoupení vybrali sami soutěžící, kteří byli zároveň porotou.

 

V kabaretu vystoupí žáci 18 středních škol

V zábavně-umělecké soutěži Kabaret Evropy se představí žáci 18 středních škol z Moravskoslezského kraje. Divadlením, hudebním nebo tanečním vystoupením přadstaví vybrané zěmě EU. Akci pořádá Regionální rada Moravskoslezsko, uskuteční se 31. března v Divadle loutek Ostrava.

 

JESSICA: zájem projevily čtyři společnosti

V první fázi výběru správce fondu rozvoje měst při zavádění nástroje JESSICA v Moravskoslezsku uspěly čtyři společnosti, které nyní budou připravovat obchodní plány.

 

Cílená podpora vybraných turistických lokalit začíná obnovou rozhledny v Beskydech

Regionální rada Moravskoslezsko dnes podpořila projekt rekonstrukce rozhledny pod Velkým Polomem v Beskydech, na níž společnost Brand house získá dotaci 3,8 milionů korun. Odstartovala tak cílená podpora tří vybraných turistických lokalit, na kterou je vyčleněno v součtu 414 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko.

 

Výzva č. 2.2-12 na výstavbu a rekonstrukci turistické infrastruktury byla doplněna

Regionální rada Moravskoslezsko zveřejnila doplnění výzvy č. 2.2-12 zaměřené na výstavbu a rekonstrukci další infrastruktury pro cestovní ruch, vyhlášené od 7. ledna 2011. Doplnění obsahuje informaci o prodloužení termínu ukončení výzvy, změně výzvy na průběžnou a s tím souvisejících úpravách.

 

Aktualizace informačního systému Benefit7 a uživatelské příručky

Na počátku března byla do informačního systému Benefit7 zapracována nová funkčnost záložky Výběrová řízení. Postup při vyplnění nových polí je popsán v aktualizované příručce Benefit7.

 

Nahoru

 
_THEME_LOGIN