Aktuality

Apropó zná priority budoucího období a osud dodatečných milionů pro region

Červencové vydání zpravodaje Apropó představuje národní rozvojové priority pro období 2014+, zacílení dodatečných zdrojů na rozvoj regionu a plánované výzvy k předkládání projektů do poloviny roku 2012. Věnuje se také elektronickému podávání žádostí o platbu a zpětné vazbě uživatelů nového systému. Přináší také mnoho novinek o podpořených investicích v regionu.

 

Regionální rada Moravskoslezsko má nové sídlo a adresu

Regionální rada Moravskoslezsko má ode dneška nové oficiální sídlo. Adresa organizace je Na Jízdárně 2824/2, 702 00 Ostrava. Telefonické a e-mailové kontakty na zaměstnance zůstaly nezměněny.

 

Fotbalovou tribunu v Píšti pokřtili utkáním s Regionální radou Moravskoslezsko

Přátelský fotbalový zápas TJ Slavia Píšť - Regionální rada Moravskoslezsko doprovodil oslavy otevření nového zázemí pro veřejnost a sportovce v Píšti. Pohodové tempo a nálada, pěkné akce a deset vstřelených branek potěšily diváky na zaplněné nové tribuně fotbalového stadionu, vystavěné s pomocí peněz z evropských fondů. Utkání skončilo remízou 5:5, na penalty zvítězili místní borci.

 

Úzkokolejka na Osoblažsku slaví s novou soupravou

Nová souprava a rozšířené služby letos čekají na zájemce o projížďku úzkorozchodným historickým vláčkem z Třemešné ve Slezsku do Osoblahy. V sobotu 25. června se chystá slavnostní uvedení do provozu, které bude provázet zábavný program. Modernizace úzkokolejky přišla na 9,5 milionů korun, necelou polovinu obstarala dotace z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko.

 

Nový plán výzev nahlíží do první poloviny roku 2012

Regionální rada Moravskoslezsko zveřejnila nový plán výzev k předkládání projektů s výhledem do první poloviny roku 2012. Nechybí v něm například termíny a podrobnosti o nově zařazeném příjmu projektů středně velkých měst a dalších žádostí o dotaci na výstavbu cyklostezek, stejně jako další zajímavé informace.

 

Dotazník má zjistit zkušenosti s administrací žádostí a projektů

Ministerstvo pro místní rozvoj ČR - Národní orgán pro koordinaci připravil dotazník, jehož cílem je zjistit zkušenosti žadatelů o dotace a příjemců evropských peněz se získáváním prostředků a administrací projektů. Výsledky budou použity při přípravách na programovací období EU po roce 2014.

 

Provoz úřadu bude 9. června krátkodobě omezen

Provoz Úřadu Regionální rady Moravskoslezsko bude ve čtvrtek 9. června od 13 hodin do konce pracovního dne z technických důvodů krátkodobě omezen.

 

Apropó servíruje pět proplacených miliard

Červnové vydání zpravodaje Apropó rozebírá pět miliard korun proplacených příjemcům dotací z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Poohlíží se za podporou měst a venkova, nových sportovišť a turistických atraktivit. Radí, jak předejít komplikacím při stěhování Regionální rady Moravskoslezsko do nového sídla. Kromě toho má dva tipy na zajímavé projekty.

 

Regionální rada Moravskoslezsko mění své sídlo, provoz úřadu bude omezen

Regionální rada Moravskoslezsko mění v červnu své sídlo. Z ulice Hrabákovy v centru Ostravy se stěhuje do nových prostor v ulici Na Jízdárně 2824/2 v Ostravě. Stěhování proběhne od 13. do 24. června 2011 a bude znamenat omezení provozu. Od 27. června bude organizace plně v provozu na nové adrese.

 

Benefit bude mimo provoz

Ve středu 1. června proběhne odstávka IS BENEFIT7. Z důvodů nových instalací nebude systém dostupný do 22 hodin.

 

Pět miliard z EU je u příjemců v Moravskoslezsku

Pět miliard korun je na účtech příjemců z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Z veřejných, neziskových a soukromých organizací získal nejvíce peněz Moravskoslezský kraj a menší obce s 500 až 5000 obyvateli. Evropské prostředky až do výše 18,5 miliard, které jsou v Moravskoslezsku k dispozici, mají být dle Evropské komise propláceny průběžně, všechny nejpozději do roku 2015.

 

Posledních 150 milionů korun jde na rozvoj malých obcí v Moravskoslezsku

Šestnáct obcí s 500 až 5000 obyvateli uspělo v soutěži o posledních 150 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko na rozvoj venkova. Peníze jdou hlavně na modernizaci škol.

 

Kopřivnice a další města si rozdělí dotaci 233 milionů korun

Kopřivnice uzme největší část z 233 milionů korun, které se rozdělovaly z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko na rozvoj středně velkých měst. Regionální rada Moravskoslezsko podpořila dohromady 22 záměrů.

 

Vznikne sedm nových cyklostezek za 33 milionů korun z EU

Nový úsek cyklostezky Ostrava-Beskydy z Bašky do Ostravice je největším se sedmi podpořených projektů výstavby cyklostezek v Moravskoslezsku. Evropská unie přispěje 33 miliony korun.

 

Nová dokumentace mění způsob monitorování projektu a předkládání žádostí o platbu

Regionální rada Moravskoslezsko zveřejnila novou řídící dokumentaci ROP Moravskoslezsko. Změny se týkají například monitorování projektů, limitů žádostí o platbu nebo dokládání příjmů projektů. Zároveň byl zveřejněn metodický list pro příjemce peněz z ROP Moravskoslezsko s podepsanou smlouvou o poskytnutí dotace, který zavazuje k novému způsobu předkládání monitorovacích zpráv a žádostí o platbu.

 

Nahoru

 
_THEME_LOGIN