Aktuality

V Třemešné se o víkendu otevírá farní centrum volnočasových aktivit

Nové centrum volnočasových aktivit se v neděli 25. září otevírá v Třemešné ve Slezsku. Bohatý program plný her a soutěží startuje v 15 hodin. S rekonstrukcí budovy a areálu fary a ke vzniku volnočasového centra pomohla evropská dotace 5 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko.

 

Konzultace realizovaných projektů nebudou dva dny probíhat

V pondělí 19. a úterý 20. září nebude z organizačních důvodů probíhat konzultační činnost odboru implementace programu Úřadu Regionální rady Moravskoslezsko k realizovaným projektům. Omlouváme se za způsobené nepříjemnosti a děkujeme za pochopení.  

 

Evropská dotace 70 milionů korun zatraktivní osm turistických cílů

Nový wellness hotel v Bukovci, lyžařské, sportovní a zábavní areály vzniknou za podpory 70 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Projekty jsou zahrnuty v integrovaných plánech rozvoje tří vybraných krajských turistických lokalit. Jejich financování evropskými penězi dnes schválila Regionální rada Moravskoslezsko.  

 

Na regeneraci 17 brownfieldů jde evropská dotace 140 milionů korun

Evropská dotace 140 milionů korun pomůže vyřešit 17 problematických území v Moravskoslezském kraji. Mezi nimi například čistírnu odpadních vod v Ostravě-Přívozu, areál Frýdecká v Třinci nebo Důl Hlubina. Projekty dnes podpořila Regionální rada Moravskoslezsko.

 

Apropó má první novinky o letošní konferenci Evropské příležitosti regionu

První novinky o konferenci Evropské příležitosti regionu, která proběhne 3. listopadu v Opavě, zajímavosti o projektech a praktické informace o nových hodnotících kritériích u kontinuálních výzev k předkládání projektů z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. To vše naleznete v zářijovém vydání zpravodaje Apropó, který právě vychází.

 

Bazilika ve Frýdku-Místku otevírá brány po rekonstrukci areálu

Jediná bazilika v Moravskoslezském kraji a nejnavštěvovanější poutní místo, bazilika Navštívení Panny Marie ve Frýdku-Místku, získala ještě více na výjimečnosti. V neděli 28. srpna otevírá brány po rekonstrukci areálu, která zahrnula obnovu Římské kaple, soch a křížové cesty. Místní farnost na ni získala dotaci z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. 

 

Velká Polom má za sebou čtvrtou investici za peníze z EU, otevírá školku

Velká Polom ukončila čtvrtou větší investici za peníze z EU. Po rekonstrukci školy, modernizaci sportovního areálu a výstavbě víceúčelového hřiště otevírá 3. září novou mateřskou školu. I díky tomu je nejúspěšnější malou obcí s 500 až 5000 obyvateli v čerpání peněz z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko.  

 

Žena v chráněném bydlení promluvila po mnoha letech mlčení

Po mnoha letech mlčení v ústavní péči se paní Boženě vrátila řeč. Impulzem do života jí bylo přestěhování do nového chráněného bydlení v Novém Jičíně. Nový způsob bydlení viditelně prospívá také dalším osmi klientkám s mentálním hendikepem, které zde nalezly soukromí a šanci na normální život.   

 

Od září platí nová hodnotící kritéria u kontinuálních výzev z ROP Moravskoslezsko

Regionální rada Moravskoslezsko zveřejnila doplňující informace č. 3 k výzvám k předkládání projektů č. 2.2-11 a 2.2-12 z Regionálního operačního programu Moraskoslezsko. Doplnění mění hodnotící kritéria pro projekty předložené v těchto výzvách od 1.9.2011. Pro projekty předložené do 31.8.2011 zůstávají platná dosavadní hodnotící kritéria. Obdobná změna se týká všech kontinuálních výzev k předkládání projektů z ROP Moravskoslezsko.

 

Obecní dům v Rohově sbírá ocenění

Obecní dům v Rohově obdržel 5. srpna dvě mimořádná ocenění v soutěži Vesnice roku Moravskoslezského kraje. Přidal tak další triumf k čestnému uznání v soutěži Stavba Moravskoslezského kraje 2010. Na oblibě získává komplexně řešený obecní dům také u místních obyvatel, zejména pro nové společenské prostory, díky kterým lidé nemusí cestovat za zábavou. Málem však zůstalo pouze u myšlenky na papíře. Projekt byl podpořen evropskou dotací 16,5 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko, ale až napodruhé. Po prvním neúspěšném pokusu pomohlo přepracování žádosti o dotaci a opětovné předložení se sníženým rozpočtem.  

 

V Bruzovicích otevírají kulturní a sportovní areál

Nové kulturní a sportovní centrum s multifunkčním hřištěm, dětským hřištěm, zastřešeným jevištěm, posezením a občerstvením otevírají v sobotu 13. srpna v Bruzovicích na Frýdecko-Místecku. Bohatý program slavnostního otevření vyvrcholí ohňostrojem. Vznik areálu podpořila dotace přes 8 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko.

 

Jubilejní Apropó představuje rozpočet EU 2014-2020 a zajímavé investice v Moravskoslezsku

Jubilejní 50. vydání zpravodaje Apropó se věnuje aktuálně podpořeným projektům v Moravskoslezsku a návrhu rozpočtu Evropké unie na léta 2014-2020. Nechybí informace o dvou významných investicích za peníze z EU - zvláštní pozornost si zaslouží položení základního kamene Komunitního centra Ostrava a slavnostní otevření areálu baziliky Navštívení Panny Marie ve Frýdku.

 

Dotace zpřístupní památky v Dolní oblasti Vítkovice

Dotace 65 milionů korun zajistí zpřístupnění areálu Národní kulturní památky Vítkovice. Parkoviště, prohlídkové plochy, naučné trasy a další infrastruktura umožní zpřístupnit a nahlédnout do chráněných památkových objektů. Dotaci dnes schválila Regionální rada Moravskoslezsko.

 

Vzniknou čtyři nová sportoviště za 100 milionů korun z EU

V kraji přibudou čtyři nová sportoviště. Na výstavbu tělocvičen ve Frýdlantu nad Ostravicí a Karviné a nové areály v Třinci a Prostřední Suché získá Moravskoslezský kraj 100 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Projekty dnes schválila Regionální rada Moravskoslezsko.

 

Čtyři obce řeší integrovaně bezpečnost na silnici č. I/11

Třinec, Ropice, Vendryně a Bystřice spojily síly, aby řešily zvýšení bezpečnosti na silnici č. I/11. Vznikne tak devět silničních opatření, které mají být financovány evropskou dotací. Studii proveditelnosti a finanční rámec projektů dnes schválila Regionální rada Moravskoslezsko.   

 

Nahoru

 
_THEME_LOGIN