Aktuality

‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 10 20 30 40   Následující   ››

Provoz úřadu bude v době svátků omezen

Provoz Úřadu Regionální rady Moravskoslezsko bude v době svátků omezen. Úřední hodiny budou v úterý 23. prosince a čtvrtek 31. prosince od 9 do 12 hodin. V těchto i ostatních dnech od 21. do 31. prosince si prosím své případné schůzky a konzultace se zaměstnanci Regionální rady Moravskoslezsko domluvte předem. 

 

V Národním domě v Bohumíně zasedal Monitorovací výbor ROP Moravskoslezsko

 

Regionální rada upozorňuje žadatele a příjemce na specifika administrace projektů v době ukončování programu

Regionální rada Moravskoslezsko upozorňuje žadatele i příjemce z ROP Moravskoslezsko, že dne 31. 12. 2015 končí způsobilost výdajů tohoto operačního programu. Všechny stavební práce, dodávky a služby, které na projektech spolufinancovaných ROP Moravskoslezsko do tohoto data nebudou provedeny a proplaceny dodavatelům, bude hradit příjemce dotace z vlastních, nebo jiných zdrojů, nikoliv z dotace ROP Moravskoslezsko.

 

Apropó prochází milníky deseti let čerpání dotací v Moravskoslezsku

Zpravodaj Apropó vás provede vybranými událostmi a projekty, které utvářejí již bezmála desetiletou historii fungování Regionální rady Moravskoslezsko a čerpání evropských peněz v regionu. Vzpomínáte si, co jste dělali například v roce 2007, kdy došlo ke slavnostnímu podepsání regionálních operačních programů, nebo v roce 2009, kdy se otevíral první uskutečněný a proplacený projekt financovaný z ROP Moravskoslezsko? Připomeňte si, jak šel čas.   

 

Informace o omezení provozu úřadu z důvodu konání konference

 

Zvolte inovační firmu roku

Zapojte se do hlasování v soutěži o Inovační firmu Moravskoslezského kraje 2015. 

 

Metodický list povoluje zálohové platby na dodávky v roce 2016

Regionální rada Moravskoslezsko zveřejnila metodický list č. 104, který za určitých podmínek povoluje poskytnutí zálohových plateb dodavatelům na plnění uskutečněné v roce 2016 a zahrnutí zálohových faktur do způsobilých výdajů projektu. Zálohové platby se týkají plnění typu "dodávka".

 

Dotace pomůže uskutečnit menší projekty v Ostravě, Opavě a Frýdku-Místku

Evropská dotace 45,9 milionů korun přispěje na výstavbu dvou cyklostezek a úpravy nástupišť Dubina v Ostravě, výstavbu tělocvičny v Opavě-Komárově a na modernizaci sportovišť a dětského hřiště ve Frýdku-Místku.

 

Nová vozidla usnadní život zdravotně a sociálně postiženým lidem a seniorům

Evropská dotace na nákup 42 vozidel usnadní život zdravotně a sociálně postiženým lidem a seniorům v Moravskoslezském kraji. Vozidla získají zařízení sociálních služeb a přispěje jim na to dotace 32,8 milionů korun.

 

Dotace pomůže s nákupem vozů pro hasiče a třemi investicemi měst

Evropská dotace pomůže nakoupit 50 nových vozů pro jednotky dobrovolných hasičů v Moravskoslezském kraji. Zároveň pokryje většinu nákladů spojených s výstavbou dětského dopravního hřiště v Havířově, vznikem Business Gate v Karviné a dopravními opatřeními ve Frýdku-Místku. Financování projektů schválila Regionální rada Moravskoslezsko. 

 

Koloběžkáři po 550 kilometrech míří přes Havířov, Karvinou a Bohumín zpět do Ostravy

Našlapali 550 kilometrů, nyní se přes Český Těšín, Havířov, Karvinou a Bohumín blíží do Ostravy. Šestici koloběžkářů na cestě okolo kraje a po evropských projektech čeká ještě 150 kilometrů a návštěva mnoha zajímavých míst a projektů.  

 

Koloběžkáři míří na Praděd

Projeli Hlučínsko, Opavsko, Krnovsko a Osoblažsko. Šestice koloběžkářů se na Tour de nejkačka, třítýdenní zážitkové cestě po Moravskoslezském kraji a evropských projektech, nyní chystá na Bruntálsko a nejvyšší horu Jeseníků.  

 

Tour na koloběžkách odstartovala stylově v Ostravě

Šestici koloběžkářů na cestě po Moravskoslezském kraji vyprovodili osobnosti i koloběžkoví nadšenci. Slavnostní zahájení Tour de nejkačka proběhlo 2. června na Slezskoostravském hradě. Odtud také vyrazili desítky koloběžek a kol na úvodní zahřívací etapu po Ostravě - z hradu do zoo. Koloběžkáře nyní čeká třítýdenní jízda okolo kraje, po výletních místech a evropských projektech. Zítra vyrážejí z Ostravy do Hlučína a Bolatic.

 

Koloběžkáři vyráží na třítýdenní tour po kraji a evropských projektech

Šestice koloběžkářů vyráží v úterý 2. června z Ostravy na třítýdenní tour na koloběžkách po Moravskoslezském kraji a evropských projektech. Koloběžkáře čeká 22 etap, 600 kilometrů a návštěva 130 zajímavých míst a evropských projektů. Pojedou z Ostravy přes Jeseníky, Poodří, podhůří Beskyd a Těšínské Slezsko zpět do Ostravy, kam dojedou 26. června. Koloběžkovou Tour de nejkačka pořádá Regionální rada Moravskoslezsko. 

 
‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 10 20 30 40   Následující   ››

Nahoru

 
_THEME_LOGIN