Aktuality

‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 10 20 30 40   Následující   ››

S modernizací sedmi úseků silnic pomůže evropská dotace 175 milionů korun

S modernizací sedmi úseků silnic II. a III. třídy v Moravskoslezském kraji pomůže evropská dotace 175 milionů korun. Moravskoslezský kraj ji uplatní například při rekonstrukci silnic z Jablunkova do Mostů u Jablunkova, z Kopřivnice do Štramberka a dalších úseků včetně mostů. Dotaci na projekt dnes schválila Regionální rada Moravskoslezsko. 

 

Ostrava, Opava a Karviná získají evropské miliony na projekty

Statutární města Ostrava, Opava a Karviná získají evropskou dotaci na své investiční záměry. Dotace pomůže s probíhajícími úpravami Nádražní ulice v Ostravě, přeměnou parku sv. Hedviky a vnitrobloku Olomoucká v Opavě a s rekonstrukcí zámku Fryštát v Karviné. Financování projektů evropskými prostředky dnes schválila Regionální rada Moravskoslezsko. 

 

Regionální rada Moravskoslezsko zveřejnila hodnotící tabulky pro výzvu v oblasti podpory 2.1.2 zaměřenou na nákup vozidel pro sociální služby

Regionální rada Moravskoslezsko zveřejnila hodnotící tabulky pro výzvu č. 38 v oblasti podpory 2.1.2 Rozvoj infrastruktury sociálních služeb zaměřené na pořízení vozidel pro sociální služby.

 

Proběhne seminář k výzvě na inteligentní dopravní systémy a zvýšení atraktivity veřejné hromadné dopravy

V pondělí dne 27.4. 2015 od 9 do zhruba 13 hodin proběhne v zasedací místnosti na Úřadě Regionální Rady seminář k výzvě v oblasti podpory 1.3.1 Integrace veřejné dopravy a rozvoj její infrastruktury se zaměřením na inteligentní dopravní systémy, budování a rekonstrukce přestupních terminálů, zastávek veřejné dopravy, opatření pro preferenci hromadné, cyklistické a pěší dopravy ve městech před dopravou individuální s minimální výší celkových způsobilých výdajů 5 mil. Kč.

 

Proběhne seminář k výzvě na pořízení vozidel pro sociální služby

Ve čtvrtek dne 2.4. 2015 od 9 do zhruba 13 hodin proběhne v zasedací místnosti na Úřadě Regionální Rady seminář k výzvě v oblasti podpory 2.1.2 Rozvoj infrastruktury sociálních služeb se zaměřením na pořízení vozidel pro sociální služby, pěstounskou péči a převoz klientů chráněných dílen.

 

Zařízení sociálních služeb pořídí s dotací EU lůžka a vybavení pro seniory a hendikepované

Evropská dotace téměř 15 milionů korun pomůže vybavit několik zařízení sociálních služeb v Moravskoslezském kraji novými lůžky a vybavením pro seniory a hendikepované lidi. Dotaci dnes schválila Regionální rada Moravskoslezsko.

 

EU dá 35 milionů korun na informační tabule na zastávkách v Ostravě a dalších obcích v kraji

Evropská unie dá 35 milionů korun na pořízení elektronických informačních tabulí na 72 zastávkách MHD v Ostravě a dalších 36 zastávkách veřejné hromadné dopravy v Moravskoslezském kraji. Dotaci dnes schválila Reginální rada Moravskoslezsko. Tabule dají cestujícím přehled o odjezdech spojů.

 

Regionální rada spustila výzvy zaměřené na vybavenost měst a venkova

Regionální rada Moravskoslezsko vyhlásila výzvy k předkládání projektů č. 3.2-06 a 4.1-05, zaměřené na vybavenost měst a venkova. Obce mohou své projekty předkládat do 8. června, středně velká města do 15. června. Zároveň byla vyhlášena výzva č. 2.1-38 na pořízení vozidel pro sociální služby, která bude ukončena 14. května. 

 

Jak na to 4/5

Čtvrtý díl minisérie dobré praxe Regionální rady Moravskoslezsko se věnuje výhodám elektronické administrace projektů.  

 

Dotace usnadní život zdravotně a sociálně postiženým

Evropská dotace 25 milionů korun usnadní život lidem se zdravotním a sociálním postižením. Regionální rada Moravskoslezsko schválila 5. března financování sedmi projektů. Vzniknou nebo projdou modernizací zařízení v Krnově, Frýdku-Místku, Opavě, Kopřivnici, Pržně a Dívčím Hradě. 

 

Proběhne seminář k výzvám na rozvoj měst a venkova

Dne 17.3. 2015 od 9 do 14 hodin proběhne v konferenčním sále v budově Obchodní akademie a Vyšší odborné školy sociální (bývalá budova jazykové školy) seminář k výzvám na předkládání dočerpávacích projektů v oblasti podpory 3.2 Subregionální centra (obce od 5 000 obyvatel do 49 999 obyvatel) a 4.1 Rozvoj venkova (obce od 500 obyvatel do 4 999 obyvatel).

 

Jak na to 3/5: profesionální, vstřícný a účelný servis

Proč je dobré mít funkční a kvalitní informační a konzultační servis? Odpověď najdete v třetím pokračování minisérie , Jak na to ‛ o dobré praxi Regionální rady Moravskoslezsko při nakládání s evropskými penězi.

 

V Ostravě se bude 25.2. konat seminář k představení IROP

Ministerstvo pro místní rozvoj ČR jako řídicí orgán Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) ve spolupráci s Regionální radou Moravskoslezsko pořádají dne 25.2.2015 od 9:30 hodin Seminář k představení IROP v Clarion Congress Hotel Ostrava, Zkrácená 2703, Ostrava – Zábřeh, sál DIAMANT.

 

Regionální rada rozdělí zbývající dotace na vybavenost měst a venkova

Města a obce v Moravskoslezsku se mohou po třech letech ucházet o evropskou dotaci na rekonstrukci náměstí, kulturního domu, školy nebo hasičské zbrojnice. Získat dotaci ale mohou jen připravené nebo rozestavěné projekty, které by obce uskutečnily nezávisle na dotaci, která navíc zřejmě pokryje méně než obvyklých 85 % výdajů. Regionální rada Moravskoslezsko chce tímto způsobem rozdělit zbývající prostředky z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko na rozvoj měst a venkova. Malé obce do 5 tisíc obyvatel mohou odevzdávat projekty od 10. března do 8. června, středně velká města s 5 až 50 tisíci obyvateli do 15. června.   

 

Regionální rada Moravskoslezsko zveřejnila aktualizovaný plán výzev na rok 2015

Regionální rada Moravskoslezsko zveřejnila aktualizovaný plán výzev Regionálního operačního programu Moravskoslezsko na rok 2015.

 
‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 10 20 30 40   Následující   ››

Nahoru

 
_THEME_LOGIN