Aktuality

‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 10 20 30 40   Následující   ››

Apropó představuje koloběžkovou Tour de nejkačka

Dubnové vydání zpravodaje Apropó představuje Tour de nejkačka, kampaň na koloběžkách po Moravskoslezsku a evropských projektech. Zaobírá se také přehledem proplacených prostředků ROP Moravskoslezsko a evaluací přínosů a efektů evropských investic do veřejné dopravy.

 

Regionální rada zveřejnila doplnění výzev 3.2 Subregionální centra a 4.1 Rozvoj venkova

Regionální rada Moravskoslezsko zveřejnila doplnění výzev č. 1 v oblastech podpory 3.2 Subregionální centra (rozvoj měst o velikosti 5 000 až 49 999 ob.) a 4.1 Rozvoj venkova (obce od 500 do 4 999 ob.).

 

Třetí ročník soutěže Inovační firma Moravskoslezského kraje je otevřen pro registraci

Od 21. dubna 2015 mají inovační firmy z Moravskoslezského kraje možnost přihlásit se do soutěže Inovační firma Moravskoslezského kraje 2015. Soutěže se může účastnit malá, střední i velká firma se sídlem v Moravskoslezském kraji a přihlásit může svou inovaci výrobku, technologie či služby, kterou v předchozích třech letech uvedla na trh. Otevřeny jsou opět dvě kategorie, a to kategorie pro malé a střední firny a kategorie pro velké firmy. Letošní novinkou je možnost nominace firem.

 

S modernizací sedmi úseků silnic pomůže evropská dotace 175 milionů korun

S modernizací sedmi úseků silnic II. a III. třídy v Moravskoslezském kraji pomůže evropská dotace 175 milionů korun. Moravskoslezský kraj ji uplatní například při rekonstrukci silnic z Jablunkova do Mostů u Jablunkova, z Kopřivnice do Štramberka a dalších úseků včetně mostů. Dotaci na projekt dnes schválila Regionální rada Moravskoslezsko. 

 

Ostrava, Opava a Karviná získají evropské miliony na projekty

Statutární města Ostrava, Opava a Karviná získají evropskou dotaci na své investiční záměry. Dotace pomůže s probíhajícími úpravami Nádražní ulice v Ostravě, přeměnou parku sv. Hedviky a vnitrobloku Olomoucká v Opavě a s rekonstrukcí zámku Fryštát v Karviné. Financování projektů evropskými prostředky dnes schválila Regionální rada Moravskoslezsko. 

 

Regionální rada Moravskoslezsko zveřejnila hodnotící tabulky pro výzvu v oblasti podpory 2.1.2 zaměřenou na nákup vozidel pro sociální služby

Regionální rada Moravskoslezsko zveřejnila hodnotící tabulky pro výzvu č. 38 v oblasti podpory 2.1.2 Rozvoj infrastruktury sociálních služeb zaměřené na pořízení vozidel pro sociální služby.

 

Proběhne seminář k výzvě na inteligentní dopravní systémy a zvýšení atraktivity veřejné hromadné dopravy

V pondělí dne 27.4. 2015 od 9 do zhruba 13 hodin proběhne v zasedací místnosti na Úřadě Regionální Rady seminář k výzvě v oblasti podpory 1.3.1 Integrace veřejné dopravy a rozvoj její infrastruktury se zaměřením na inteligentní dopravní systémy, budování a rekonstrukce přestupních terminálů, zastávek veřejné dopravy, opatření pro preferenci hromadné, cyklistické a pěší dopravy ve městech před dopravou individuální s minimální výší celkových způsobilých výdajů 5 mil. Kč.

 

Proběhne seminář k výzvě na pořízení vozidel pro sociální služby

Ve čtvrtek dne 2.4. 2015 od 9 do zhruba 13 hodin proběhne v zasedací místnosti na Úřadě Regionální Rady seminář k výzvě v oblasti podpory 2.1.2 Rozvoj infrastruktury sociálních služeb se zaměřením na pořízení vozidel pro sociální služby, pěstounskou péči a převoz klientů chráněných dílen.

 

Zařízení sociálních služeb pořídí s dotací EU lůžka a vybavení pro seniory a hendikepované

Evropská dotace téměř 15 milionů korun pomůže vybavit několik zařízení sociálních služeb v Moravskoslezském kraji novými lůžky a vybavením pro seniory a hendikepované lidi. Dotaci dnes schválila Regionální rada Moravskoslezsko.

 

EU dá 35 milionů korun na informační tabule na zastávkách v Ostravě a dalších obcích v kraji

Evropská unie dá 35 milionů korun na pořízení elektronických informačních tabulí na 72 zastávkách MHD v Ostravě a dalších 36 zastávkách veřejné hromadné dopravy v Moravskoslezském kraji. Dotaci dnes schválila Reginální rada Moravskoslezsko. Tabule dají cestujícím přehled o odjezdech spojů.

 

Regionální rada spustila výzvy zaměřené na vybavenost měst a venkova

Regionální rada Moravskoslezsko vyhlásila výzvy k předkládání projektů č. 3.2-06 a 4.1-05, zaměřené na vybavenost měst a venkova. Obce mohou své projekty předkládat do 8. června, středně velká města do 15. června. Zároveň byla vyhlášena výzva č. 2.1-38 na pořízení vozidel pro sociální služby, která bude ukončena 14. května. 

 

Jak na to 4/5

Čtvrtý díl minisérie dobré praxe Regionální rady Moravskoslezsko se věnuje výhodám elektronické administrace projektů.  

 

Dotace usnadní život zdravotně a sociálně postiženým

Evropská dotace 25 milionů korun usnadní život lidem se zdravotním a sociálním postižením. Regionální rada Moravskoslezsko schválila 5. března financování sedmi projektů. Vzniknou nebo projdou modernizací zařízení v Krnově, Frýdku-Místku, Opavě, Kopřivnici, Pržně a Dívčím Hradě. 

 

Proběhne seminář k výzvám na rozvoj měst a venkova

Dne 17.3. 2015 od 9 do 14 hodin proběhne v konferenčním sále v budově Obchodní akademie a Vyšší odborné školy sociální (bývalá budova jazykové školy) seminář k výzvám na předkládání dočerpávacích projektů v oblasti podpory 3.2 Subregionální centra (obce od 5 000 obyvatel do 49 999 obyvatel) a 4.1 Rozvoj venkova (obce od 500 obyvatel do 4 999 obyvatel).

 

Jak na to 3/5: profesionální, vstřícný a účelný servis

Proč je dobré mít funkční a kvalitní informační a konzultační servis? Odpověď najdete v třetím pokračování minisérie , Jak na to ‛ o dobré praxi Regionální rady Moravskoslezsko při nakládání s evropskými penězi.

 
‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 10 20 30 40   Následující   ››

Nahoru

 
_THEME_LOGIN