Aktuality

‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 10 20 30   Následující   ››

Regionální rada rozdělí zbývající dotace na vybavenost měst a venkova

Města a obce v Moravskoslezsku se mohou po třech letech ucházet o evropskou dotaci na rekonstrukci náměstí, kulturního domu, školy nebo hasičské zbrojnice. Získat dotaci ale mohou jen připravené nebo rozestavěné projekty, které by obce uskutečnily nezávisle na dotaci, která navíc zřejmě pokryje méně než obvyklých 85 % výdajů. Regionální rada Moravskoslezsko chce tímto způsobem rozdělit zbývající prostředky z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko na rozvoj měst a venkova. Malé obce do 5 tisíc obyvatel mohou odevzdávat projekty od 10. března do 8. června, středně velká města s 5 až 50 tisíci obyvateli do 15. června.   

 

Regionální rada Moravskoslezsko zveřejnila aktualizovaný plán výzev na rok 2015

Regionální rada Moravskoslezsko zveřejnila aktualizovaný plán výzev Regionálního operačního programu Moravskoslezsko na rok 2015.

 

Dotace 319 milionů korun zlepší dopravu, cestování a zdravotnictví

Evropská dotace 319 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko pomůže uskutečnit sedm investic v oblasti dopravy a zdravotnictví. Chystá se například rekonstrukce Mariánskohorské ulice v Ostravě, výstavba cyklostezky podél Odry nebo modernizace geriatrického pavilonu v nemocnici v Havířově. Evropský příspěvek na projekty dnes schválila Regionální rada Moravskoslezsko. 

 

Apropó: Dvojitá porce evropských dotací v roce 2015

Lednové vydání Apropó připomíná významné události uplynulého roku a poukazuje na očekávané projekty financované evropskými penězi v roce 2015. Dozvíte se, kolik a jakých projektů zbývá v posledním roce čerpání z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko uskutečnit, aby se stihlo uplatnit všech 5 miliard korun, které jsou ještě k dispozici. Podívejte se také na zajímavé výsledky výzkumu povědomí veřejnosti v Moravskoslezském kraji o evropských fondech a projektech.

 

Veronika Dubská pro 20 představ: Budoucnost kraje je jako současní mladí

Budoucnost kraje je jako současní mladí. Musí dostat příležitost. Těmito slovy uvádí Veronika Dubská, manažerka Impact Hubu Ostrava, svou představu o budoucnosti Moravskoslezského kraje v roce 2020. Co je podle ní důležité, aby se kraj a místní lidé rozvíjeli?  

 

Podávání žádostí o dotaci v závěru výzvy č. 2.1-36 zaměřené na modernizaci vybavení sociálních služeb

Plánujete-li podat žádost o dotaci do výzvy č. 2.1-36 ve dnech 13. a 14. ledna, dohodněte si prosím termín a hodinu osobního předání žádosti o dotaci na sekretariátu odboru implementace programu (Zuzana Fabiánová, 552 303 574) nejpozději předcházející den do 12 hodin. Žádosti o dotaci neohlášených žadatelů budou zaregistrovány po zaregistrování žádostí žadatelů s dohodnutým termínem předání dokumentace.

 

Moravskoslezský kraj příští rok vzpruží na 5 miliard korun z ROP Moravskoslezsko

Na probíhající a nachystané projekty je příští rok připraveno přibližně 5 miliard korun evropských dotací z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Změny půjdou nejvíce vidět v oblasti dopravy, zdravotnictví nebo školství, nová výjezdová centra získají hasiči, záchranáři a policisté.

 

Jak na to 1/5: včas, spolehlivě a smysluplně

Jaký je recept na zodpovědné a úspěšné investování evropských prostředků? V první části pětidílné kampaně dobré praxe se podívejte, jak prozíravě se k financování projektů evropskými pěnezi postavila Regionální rada Moravskoslezsko. # včas # spolehlivě # smysluplně    

 

Informace o omezení provozu úřadu v období svátků

Provoz Úřadu Regionální rady Moravskoslezsko bude z organizačních důvodů v období vánočních svátků omezen. Úřední hodiny budou v úterý 23. prosince a ve středu 31. prosince od 9 do 12 hodin. V pátek 2. ledna 2015 bude provoz úřadu omezen po celý den. Své případné schůzky a konzultace se zaměstnanci Regionální rady Moravskoslezsko si proto prosím domluvte předem.    

 

Proměny Ostravy očima ostravských fotografů

Netradiční výstava fotografií, které zachycují evropské investice a jejich vliv na proměnu Ostravy, začíná 22. prosince v prostorách Trojhalí Karolina u recepce. Výstavu připravilo infromační středisko Europe Direct Ostrava. Potrvá do 31. ledna 2015.  

 

Lidé v Moravskoslezsku se k evropským dotacím staví spíše pozitivně, vnímají osobní užitek z projektů, ukázal výzkum

Dvě třetiny lidí v Moravskoslezském kraji vnímají osobní užitek z projektů financovaných penězi z EU. Vliv evropských peněz na rozvoj kraje hodnotí pozitivně 64 % lidí. Nejen tyto výsledky přinesl výzkum povědomí široké veřejnosti v Moravskoslezském kraji o evropských fondech, který pro Regionální radu Moravskoslezsko zpracovala agentura Respond.    

 

Všechny letos dostupné evropské miliardy zůstanou v Moravskoslezsku

Všechny letos dostupné evropské miliardy z Regionálního operačního programu (ROP) Moravskoslezsko zůstanou v kraji. Regionální rada Moravskoslezsko se v proplácení peněz dostala přes 14 miliard korun a splnila limit rychlosti proplácení dotace, stanovený letos pro ROP Moravskoslezsko na 533 milionů eur.

 

Regionální rada Moravskoslezsko zveřejnila hodnotící tabulky k výzvě č. 36 v oblasti sociálních služeb

Regionální rada Moravskoslezsko dodatečně zveřejnila hodnotící tabulky pro výzvu č. 36 v oblasti podpory 2.1.2 Rozvoj infrastruktury sociálních služeb zaměřené na pořízení lůžek a pomůcek usnadňujících mobilitu klientů sociálních služeb.

 

Ve speciálním Apropó najdete vše podstatné o budoucí podpoře z EU

Speciální Apropó pohlíží na nastavení evropských fondů 2014-2020 v Česku. Přehledně a ve zkratce zde najdete vše podstatné o operačních programech, trendech, novinkách. Naopak k podstatě věci a do hloubky jde rozhovor s Rostislavem Mazalem z Ministerstva pro místní rozvoj ČR, který vede odbor zodpovědný za Integrovaný regionální operační program. Rázně na otázky odpovídá také Vladimír Gelnar, vrchní metodik Úřadu Regionální rady Moravskoslezsko.      

 

Jiří Krist pro 20 představ: Už teď se ostrůvky pozitivní deviace propojují

Šestnáctou osobností, která přispěla svou úvahou o budoucnosti kraje do projektu 20 představ, je Jiří Krist. Nahlíží do roku 2040, předjímá "chytrou" budoucnost a tvrdí, že "rozhodující bude spíš než objem prostředků efektivita našeho počínání".  

 
‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 10 20 30   Následující   ››

Nahoru

 
_THEME_LOGIN