Aktuality

‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 10 20 30 40   Následující   ››

Informace o omezení provozu úřadu z důvodu konání konference

 

Zvolte inovační firmu roku

Zapojte se do hlasování v soutěži o Inovační firmu Moravskoslezského kraje 2015. 

 

Metodický list povoluje zálohové platby na dodávky v roce 2016

Regionální rada Moravskoslezsko zveřejnila metodický list č. 104, který za určitých podmínek povoluje poskytnutí zálohových plateb dodavatelům na plnění uskutečněné v roce 2016 a zahrnutí zálohových faktur do způsobilých výdajů projektu. Zálohové platby se týkají plnění typu "dodávka".

 

Dotace pomůže uskutečnit menší projekty v Ostravě, Opavě a Frýdku-Místku

Evropská dotace 45,9 milionů korun přispěje na výstavbu dvou cyklostezek a úpravy nástupišť Dubina v Ostravě, výstavbu tělocvičny v Opavě-Komárově a na modernizaci sportovišť a dětského hřiště ve Frýdku-Místku.

 

Nová vozidla usnadní život zdravotně a sociálně postiženým lidem a seniorům

Evropská dotace na nákup 42 vozidel usnadní život zdravotně a sociálně postiženým lidem a seniorům v Moravskoslezském kraji. Vozidla získají zařízení sociálních služeb a přispěje jim na to dotace 32,8 milionů korun.

 

Dotace pomůže s nákupem vozů pro hasiče a třemi investicemi měst

Evropská dotace pomůže nakoupit 50 nových vozů pro jednotky dobrovolných hasičů v Moravskoslezském kraji. Zároveň pokryje většinu nákladů spojených s výstavbou dětského dopravního hřiště v Havířově, vznikem Business Gate v Karviné a dopravními opatřeními ve Frýdku-Místku. Financování projektů schválila Regionální rada Moravskoslezsko. 

 

Koloběžkáři po 550 kilometrech míří přes Havířov, Karvinou a Bohumín zpět do Ostravy

Našlapali 550 kilometrů, nyní se přes Český Těšín, Havířov, Karvinou a Bohumín blíží do Ostravy. Šestici koloběžkářů na cestě okolo kraje a po evropských projektech čeká ještě 150 kilometrů a návštěva mnoha zajímavých míst a projektů.  

 

Koloběžkáři míří na Praděd

Projeli Hlučínsko, Opavsko, Krnovsko a Osoblažsko. Šestice koloběžkářů se na Tour de nejkačka, třítýdenní zážitkové cestě po Moravskoslezském kraji a evropských projektech, nyní chystá na Bruntálsko a nejvyšší horu Jeseníků.  

 

Tour na koloběžkách odstartovala stylově v Ostravě

Šestici koloběžkářů na cestě po Moravskoslezském kraji vyprovodili osobnosti i koloběžkoví nadšenci. Slavnostní zahájení Tour de nejkačka proběhlo 2. června na Slezskoostravském hradě. Odtud také vyrazili desítky koloběžek a kol na úvodní zahřívací etapu po Ostravě - z hradu do zoo. Koloběžkáře nyní čeká třítýdenní jízda okolo kraje, po výletních místech a evropských projektech. Zítra vyrážejí z Ostravy do Hlučína a Bolatic.

 

Koloběžkáři vyráží na třítýdenní tour po kraji a evropských projektech

Šestice koloběžkářů vyráží v úterý 2. června z Ostravy na třítýdenní tour na koloběžkách po Moravskoslezském kraji a evropských projektech. Koloběžkáře čeká 22 etap, 600 kilometrů a návštěva 130 zajímavých míst a evropských projektů. Pojedou z Ostravy přes Jeseníky, Poodří, podhůří Beskyd a Těšínské Slezsko zpět do Ostravy, kam dojedou 26. června. Koloběžkovou Tour de nejkačka pořádá Regionální rada Moravskoslezsko. 

 

Regionální rada Moravskoslezsko zveřejnila doplnění č. 2 u vyhlášených výzev na rozvoj měst a venkova

Regionální rada Moravskoslezsko zveřejnila doplnění výzev č. 2 v oblastech podpory 3.2 Subregionální centra (rozvoj měst o velikosti 5 000 až 49 999 ob.) a 4.1 Rozvoj venkova (obce od 500 do 4 999 ob.).

 

Regionální rada zveřejnila novou verzi Metodického pokynu pro zadávání veřejných zakázek

Regionální rada Moravskoslezsko vydala k 4.5.2015 novou verzi Metodického pokynu pro zadávání veřejných zakázek (dále jen „MP VZ“). K hlavním změnám patří zrušení povinnosti zveřejnit výzvu k podání nabídek v modulu Regionální rady pro uveřejňování veřejných zakázek a zrušení povinnosti zadavatele zrušit výběrové řízení, pokud obdrží pouze jednu nabídku nebo po posouzení nabídek zbyla k hodnocení pouze jedna nabídka. Dále byly do metodického pokynu promítnuty další změny zákona č. 137/2006 Sb., a úpravy finančních limitů pro veřejné zakázky stanovené metodickým listem č. 88, jehož platnost byla vydáním nové verze MP VZ ukončena.

 

Evaluace potvrdila zlepšení veřejné dopravy v kraji díky penězům EU

Evropské prostředky pomohly v mnoha ohledech zlepšit stav veřejné hromadné dopravy v Moravskoslezském kraji. Vyplývá to ze závěrů evaluace přínosů a efektů, která se zaměřila na intervenci v oblasti podpory pořízení dopravních prostředků veřejné dopravy z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko.  

 

Apropó představuje koloběžkovou Tour de nejkačka

Dubnové vydání zpravodaje Apropó představuje Tour de nejkačka, kampaň na koloběžkách po Moravskoslezsku a evropských projektech. Zaobírá se také přehledem proplacených prostředků ROP Moravskoslezsko a evaluací přínosů a efektů evropských investic do veřejné dopravy.

 
‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 10 20 30 40   Následující   ››

Nahoru

 
_THEME_LOGIN