Aktuality

Nejčastější chyby, pro které se krátí dotace

Podívejte se na přehled nejčastějších chyb, týkajících se veřejných zakázek, hospodárnosti, změn v projektu, víceprací a méněprací, pro které dochází ke krácení dotace z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Většině opakujících se nesrovnalostí, zjišťovaných každodenní praxí při kontrolách projektů, se dá předcházet.

 

Provoz úřadu a konzultační servis bude omezen

Úřední hodiny ve dnech 28. a 31. prosince 2012 budou zkráceny do 12 hodin. Zároveň bude od 27. do 31. prosince uzavřena recepce. Své schůzky si prosím sjednejte předem. Konzultační a informační servis pro žadatele o dotace bude omezen od 17. prosince 2012 do 2. ledna 2013.

 

Dobré příklady z Evropy pomohou veřejné dopravě v regionu

Dopravní experti z našeho regionu poznali zajímavé příklady fungování veřejné dopravy a plánování v dopravě v Evropě. Nyní se uchází o prostředky z Regionálního operačního programu (ROP) Moravskoslezsko na jejich uskutečnění. Stalo se tak díky účasti v evropském projektu PIMMS CAPITAL, jehož projektovým partnerem je Regionální rada Moravskoslezsko. Projekt oficiálně skončil na konci listopadu 2012, jeho první přínosy mají být viditelné již v příštím roce.

 

Lyžařský areál ve Vrbně pod Pradědem bude mít delší sjezdovku s vlekem

Lyžařský areál pod Vysokou horou ve Vrbně pod Pradědem čeká rozšíření. Dvojnásobně se prodlouží sjezdovka s vlekem, přibude objekt s restaurací a parkovištěm, návštěvníci budou moci přijet za zábavou i v létě. Vše má být připraveno už na zimní sezonu 2013/2014. Evropskou dotaci 32,4 milionů korun na projekt dnes schválila Regionální rada Moravskoslezsko.

 

Tři stavební střední školy budou modernizovat vybavení laboratoří

Moderního vybavení pro devět odborných zkušebních laboratoří se dočkají tři stavební střední školy v Ostravě, Havířově a Opavě. Zlepší výuku stavebních a geodetických oborů. Změnu k lepšímu umožní evropská dotace 6,9 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. 

 

EU přispěje na novou lanovku v Malé Morávce

Ve Ski areálu Kopřivná v Malé Morávce se chystá rozšíření sjezdovky a zprovoznění nové lanovky. Vše má být hotovo již tuto zimní sezonu. Na projekt přispěje evropská dotace přes 17 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko.

 

V Jablunkově vyroste konferenční hotel s pivovarem a wellness

Tříhvězdičkový hotel s konferenčními kapacitami, vlastním pivovarem a wellness zázemím vyroste v Jablunkově. Společnost Vanilla Sky na jeho vznik získá dotaci až 23,8 milionů korun. Projekt je součástí integrovaného plánu rozvoje území obcí na Jablunkovsku.

 

Dvanáct místních firem získá příspěvek na inovace

Dvanáct firem z Moravskoslezského kraje získá evropskou dotaci na výzkum za účelem inovace výrobků. Rozdělí si téměř 5,8 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Pustí se například do hledání lepšího materiálu železničních kol, vývoje nového systému pro značení hutních výrobků nebo aplikace pro tablety a mobilní telefony. Firmám pomohou výzkumná pracoviště Vysoké školy báňské - TU Ostrava a samotní studenti.

 

Regionální rada Moravskoslezsko má nové vedení

Poprvé od krajských voleb a v novém složení se dnes sešel Výbor Regionální rady Moravskoslezsko. V 15členném výboru je nyní sedm zástupců ČSSD, pět KSČM a po jednom z ODS, KDU-ČSL a Nezavislých. Předsedou Regionální rady Moravskoslezsko se stal hejtman kraje Miroslav Novák, post místopředsedy zastane Josef Babka. Hned na svém prvním zasedání výbor rozhodl o podpoře dvou projektů z oblasti cestovního ruchu a dvanácti projektů inovací firem v celkové výši dotace 46 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko.   

 

U Jablunkova se otevírá nový hotel Stará Ameryka

Nový tříhvězdičkový hotel Stará Ameryka se slavnostně otevře v sobotu 10. listopadu. Je součástí areálu Země zábavy Ameryka, nabízí ubytování pro 30 hostů v deseti pokojích. Hotel svými službami cílí zejména na rodiny s dětmi a díky konferenčním prostorům také na klienty menších firem.

 

Benefit7 přechází na databáze základních registrů

Od 1.11.2012 dojde k připojení informačního systému Benefit7 na databázi základních registrů. Toto napojení se týká databáze ROS - registru osob (místo původní databáze ARES) a databáze RÚIAN – registr územní identifikace, adres a nemovitostí (místo původní databáze UIR-ADR). Vzhledem k tomu, že ve fázi testování byly zjištěny nedostatky v podobě chybějících identifikačních čísel a nesprávně zavedených adres subjektů, případně zcela chybějících adres, doporučujeme především žadatelům připravujícím své žádosti o dotace v průběhu listopadu a prosince, aby provedli všechny validace v Benefitu7 co nejdříve.

 

Říjnové Apropó provádí po turistických skvostech

Aktuální vydání zpravodaje Apropó přibližuje to nejzajímavější o turistických atraktivitách, financovaných evropskými penězi z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Podívejte se, kam vyrazit v zimě nebo v létě, kde se můžete ubytovat, kam míří dotace z integrovaných plánů rozvoje území nebo jak města zvyšují svou přitažlivost.

 

Proběhne školení k vyhlašované výzvě v oblasti brownfields

Dne 31.10.2012 proběhne v budově Úřadu Regionální rady Moravskoslezsko školení pro žadatele k výzvě 2.3 Podpora využívání brownfields.

 

V Bílé postaví lanové centrum, oboru pro zvěř a cyklostezku

Evropskou dotaci 8 milionů korun získá obec Bílá na vybudování lanového centra a obory pro lesní zvěř. Chce tak zlepšit turistické zázemí a přilákat více navštěvníků. Pomůže k tomu také nová cyklostezka, která přivede cyklisty a pěší po nové stezce podél silnice č. 58 od Starých Hamrů. 

 

Lidé v kraji se za evropské připraví na budoucí čerpání z evropských fondů

Evropská dotace bezmála 16 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko je schválena na dva projekty z programu Chytřejší kraj. Program má připravit lidi a instituce v Moravskoslezsku na čerpání evropských peněz po roce 2014. 

 

Nahoru

 
_THEME_LOGIN