Aktuality

‹‹   Předchozí   8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 20 30 40   Následující   ››

Regionální rada aktualizovala metodický pokyn pro způsobilé výdaje a vícenáklady

Regionální rada Moravskoslezsko zveřejnila metodický list č. 84, kterým se upravuje metodický pokyn pro způsobilé výdaje a vícenáklady. Ke změně dochází z důvodu aktualizace nadřazené národní metodiky způsobilých výdajů, kterou vydává Ministerstvo pro místní rozvoj. Změny se týkají stáří znaleckého posudku u nákupu pozemků a staveb. Nově je stanoveno, že znalecký posudek nesmí být starší 6 měsíců než je datum pořízení pozemku či stavby. Původně bylo stanoveno, že znalecký posudek nesmí být starší 6 měsíců před datem registrace projektu. Druhou změnou je zavedení nového způsobilého výdaje, a to vyvlastnění, za splnění stanovených podmínek.

 

Získejte rady zdarma na cesty po EU a soutěžte o dort

Chystáte se na cestu do některé ze zemí Evropské unie? Neměl by vám chybět informační balíček s brožurou Cestování po Evropě 2013-2014 s mnoha praktickými informacemi. Na cestách si můžete také zasoutěžit.

 

Vydejte se na Putování s nejkačkou a poznejte dvacet míst, co zkrásněla díky evropské dotaci

Vydejte se na Putování s nejkačkou, poznejte dvacet míst, která vznikla nebo zkrásněla díky penězům z EU a vyhrajte kvalitní fotoaparát, tablet nebo další ceny. Projeďte se historickým vláčkem po Osoblažsku, pobavte se v Obecním domě Opava, podívejte se na Ostravu z vysoké pece, vyrobte si klobouk v Novém jičíně, obdivujte "zázračný" obraz v kostele v Karviné a poznejte gorolské zvyky v Mostech u Jablunkova. Na každém z dvaceti míst získáte herní kartu se speciálním kódem. Po vložení kódu na soutěžní web nejkacka.eu/putovani můžete soutěžit o hodnotné ceny. Putování probíhá v srpnu a v září. Soutěž pořádá Regionální rada Moravskoslezsko. 

 

Červencové Apropó vychází s plánem výzev

V aktuálním vydání zpravodaje Apropó si přečtete rozhovor s Miroslavem Novákem, hejtmanem Moravskoslezského kraje, nejen o urychlení čerpání evropských peněz. Dozvíte se, do kterých oblastí šlo 10 miliard korun proplacených z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Součástí zpravodaje je také plán výzev ROP Moravskoslezsko s výhledem do příštího roku. Nechybí ani další novinky a zajímavosti.

 

Evropská dotace obstará prodloužení Ruské ulice do Dolní oblasti Vítkovic

Prodloužení Ruské ulice do Dolní obalsti Vítkovic zpřístupní celý areál národní kulturní památky veřejnosti. Financování projektu Statutárního města Ostravy obstará z největší části evropská dotace 262 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Hotovo má být v létě 2014. 

 

Nová páteřní cyklotrasa propojí Jablunkovsko s Třincem a Českým Těšínem

Nová cyklotrasa podél řeky Olše propojí Jablunkovsko s Třincem a Českým Těšínem. Cyklotrasa dlouhá 36 kilometrů bude označena jako páteřní číslem 10. povede z Bukovce přes Jablunkov, Třinec a Český Těšín do Chotěbuze. Její vznik umožní evropská dotace 7,5 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Na projektu spojí síly tři obce - Návsí, Bystřice a Vendryně. Trasa povede většinou po stávajících komunikacích, nové úseky cyklostezek umožní vyhnout se přetíženým silnicícm, oklikám a kopcům. 

 

Regionální rada upravila minimální dobu splatnosti faktur u modifikovaných plateb

Regionální rada Moravskoslezsko upravila v metodickém listu č. 81 minimální dobu splatnosti faktur pro předložení modifikované žádosti o platbu z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Nově platí, že do ukončení splatnosti faktur musí zbývat minimálně 40 kalendářních dnů od data finalizace modifikované žádosti o platbu v elektronické aplikaci PUD. Původní minimální doba byla 50 kalendářních dnů.

 

Speciální Apropó sleduje trendy v udržitelné dopravě

Trendy, novinky a zajímavosti o udržitelné dopravě, to je hlavní téma speciálního vydání zpravodaje Apropó. Nejen o nově pořízených elektromobilech hovoří Tomáš Kotyza, ředitel Krajského úřadu Moravskoslezského kraje. Dozvíte se také to nejdůležitější o udržitelné dopravě a mobilitě a dostupných zdrojích z evropských fondů do této oblasti v letech 2014-2020. Nechybí ani mnoho užitečných odkazů.

 

Regionální rada zveřejnila změnu výzvy 2.2-18 pro oblast cestovního ruchu

Regionální rada Moravskoslezsko u probíhající výzvy č. 2.2-18 pro oblast cestovního ruchu zveřejnila změnu výzvy č. 1, která rozšiřuje podporovanou aktivitu na zřizování nových naučných stezek i na rekonstrukce stávajících naučných stezek. Dále byl rozšířen výčet hlavních monitorovacích indikátorů o indikátory zahrnující atraktivity v oblasti rekreace a byl upraven výklad hodnotícího kritéria 2.2.3 Projekt je svým vybavením přizpůsoben a atraktivní pro cílovou skupinu cyklisté/běžkaři/lyžaři, které může být za určitých okolností relevantní i u projektů, které nejsou primárně zaměřeny na sportovní atraktivity a které jsou výzvou vyloučeny.

 

V plánu výzev ROP Moravskoslezsko do poloviny roku 2014 je sedm nových soutěžních výzev

Regionální rada Moravskoslezsko zveřejnila plán výzev k předkládání projektů Regionálního operačního programu Moravskoslezsko s výhledem do první poloviny roku 2014. V plánu je nově sedm soutěžních výzev. Evropské dotace budou například na bezpečnost na komunikacích, infrastrukturu rezidenčních sociálních služeb a transformaci pobytových zařízení, na infrastrukturu terénních a ambulantních sociálních služeb a chráněných dílen a na modernizaci výuky ve středních a základních školách. Výzva č. 2.1-30 (modernizace výuky základních škol) bude následně tematicky zúžena.

 

Soutěžte o 1000 eur na digitální kameru a výlet do Bruselu

Evropská komise spustila fotografickou soutěž Evropa v mém regionu. Výherce získá 1000 eur na digitální kamerové vybavení a k tomu výlet pro dva do Bruselu. Soutěž probíhá do 23. srpna, do kdy je možné posílat fotografie některého z projektů financovaného z evropských fondů (s plaketou nebo billboardem). Evropská komise rovněž vybízí veřejnost, aby v dotazníku posoudila komunikační aktivity pro jejich zlepšení do budoucna.    

 

V Bohumíně otevírají novou cyklostezku

Nová cyklostezka se otevírá v Bohumíně-Skřečoni. Je 750 metrů dlouhá, ale vede po obou stranách ulice 1. máje v jednosměrném provozu. Lidé to nyní na kole i pěšky budou mít jednodušší. Na výstavbu stezky přispěla dotace 3 miliony korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Slavnostně se otevírá ve čtvrtek 27. června.

 

Evropská dotace zpevní a prosvětlí Městské sady v Opavě

Probíhající regeneraci Městských sadů v Opavě zaplatí z převážné části evropská dotace. Město pro tyto účely získá 21,5 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Sady budou přístupnější díky novým chodníkům a komunikacím, parkování a osvětlení. Evropský příspěvek dnes schválila Regionální rada Moravskoslezsko. 

 

Kostely v Orlové a Sedlištích se zaplní při slavnostních bohoslužbách

Kostely v Orlové a Sedlištích budou o víkendu plné. Chystají tady slavnostní mše jako poděkování za zdárné ukončení prací na obnově kostelů. Jeden je krásnější než druhý. V kostele Narození Panny Marie v Orlové najdete restaurovaný a velmi cenný oltář s obrazy z 15. století. Kostel Všech svatých v Sedlištích je zase jedním z nejstarších dřevěných kostelů, zmínky o něm se datují do roku 1447. Na rekonstrukci přispěla v obou případech evropská dotace z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko, dohromady přes 16 milionů korun. 

 

V Písečné o víkendu otevírají výletiště

V Písečné na Frýdecko-Místecku otevírají o tomto víkendu výletiště. Jde o nový objekt pro společenské akce, u kterého je krytý přístřešek, venkovní terasa a posezení. Veselo tam bude poprvé v sobotu 22. června, kdy obec a místní sdružení rodičů pořádají dětské radovánky. Dotace na vznik výletiště je 6 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko.  

 
‹‹   Předchozí   8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 20 30 40   Následující   ››

Nahoru

 
_THEME_LOGIN