Aktuality

‹‹   Předchozí   7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 20 30 40   Následující   ››

Silnici z Bruntálu do Meziny čeká rekonstrukce, přispěje na ni EU

Čtyřkilometrový úsek silnice č. II/452 z Bruntálu do Meziny projde díky evropským prostředkům rekonstrukcí. Regionální rada Moravskoslezsko dnes na projekt schválila dotaci přes 30 milionů korun. Práce mají začít na jaře příštího roku. 

 

Otevírá se nová cyklostezka v Kopřivnici

Nový úsek cyklostezky propojí místní části Lubina a Vlčovice v Kopřivnici. V pátek 11. října od 16 hodin proběhne slavnostní otevření i se společnou projížďkou pro veřejnost. Nový úsek je přibližně čtyři kilometry dlouhý, z toho téměř dva kilometry tvoří novostavba. Je součástí cyklostezky Z Poodří do Beskyd a navazuje na loni otevíraný úsek z Příbora do Kopřivnice. Evropská dotace na projekt pokryje 85 % z celkových nákladů projektu ve výši přibližně pět milionů korun.  

 

Moravskoslezský kraj získá po rozhodnutí vlády jen 470 milionů korun navíc

Moravskoslezský kraj získá 470 milionů korun z evropských fondů navíc. Vláda původně v květnu rozhodla o přesunu prostředků z pomaleji čerpajících programů. Mělo jít o 3,1 miliardy korun z Regionálního operačního programu Severozápad a 0,5 miliardy korun z Operačního programu Technická pomoc, které se měly rovnoměrně přesunout zejména do regionálních programů, ROP Moravskoslezsko se měl navýšit o 800 milionů korun. Monitorovací výbor Severozápadu ale přesun nepotvrdil, vláda proto rozdělila pouze prostředky z OP Technická pomoc. Moravskoslezský kraj jako jediný z krajů získá 470 milionů korun. Celkový objem ROP Moravskoslezsko po navýšení je 20 miliard korun. 

 

Putování po Moravskoslezském kraji skončilo, zlákalo 1152 lidí

Putování po dvaceti místech v Moravskoslezském kraji, která zkrásněla díky penězům z fondů EU, skončilo s posledním zářijovým dnem. Soutěž zlákala 1152 soutěžících a zná výherce hodnotných cen.

 

Proběhnou školení žadatelů k vyhlašovaným výzvám na bezpečnost na komunikacích a na pobytové sociální služby

Dne 9.10.2013 proběhne v budově Úřadu Regionální rady Moravskoslezsko školení pro žadatele k výzvě 2.1.2 Rozvoj infrastruktury sociálních služeb se zaměřením na pobytové sociální služby a transformace pobytových zařízení. O dva týdny později se pak bude konat školení pro žadatele k výzvě 1.1.2 Bezpečnost na komunikacích, cyklo a pěší doprava.

 

Hlášení o pokroku projektu posílejte elektronicky

Regionální rada Moravskoslezsko rozšířila služby elektronické administrace projektů. Od 30. září 2013 je možné předložit hlášení o pokroku u projektů financovaných z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko pouze elektronicky. Podání hlášení v tištěné (papírové) podobě nebude po tomto datu možné.

 

Putování již zlákalo přes tisíc lidí, končí na konci září

Putování po dvaceti místech v Moravskoslezském kraji, která zkrásněla díky evropským penězům, zlákalo již přes tisíc lidí. Podívali se také na méně známá, ale přesto krásná a zajímavá místa. Dvouměsíční soutěž Putování s nejkačkou končí 30. září.

 

Registrace na konferenci Evropské příležitosti regionu byla zahájena

Sedmý ročník konfrerence Evropské příležitosti regionu se uskuteční 16. října 2013 v kině Centrum v Havířově. Účastníci se zde dozví to nejaktuálnější a nejdůležitější o přípravách na budoucí období 2014-2020. Konferenci pořádá Regionální rada Moravskoslezsko.

 

Školy v Příboře, Bohumíně a Ostravě mají nová sportoviště

Nová sportoviště vyrostla u tří škol v Moravskoslezském kraji a otevírají se v průběhu několika následujících dnů. Těšit se z nich mohou žáci ZŠ Jičínská v Příboře, ZŠ Bezručova v Bohumíně a Gymnázia Hladnov v Ostravě. Na vznik sportovišť přispěla evropská dotace. 

 

Konzultační a informační servis bude krátkodobě omezen

Osobní konzultace projektových žádostí, studií proveditelnosti a poskytování informací o možnostech podpory z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko či jiných operačních programů budou ve dnech 16. až 20. září 2013 z provozních důvodů omezeny.

 

Na nové projekty jde čtvrt miliardy korun z EU

Evropská dotace bezmála čtvrt miliardy korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko zlepší cestování a služby v Moravskoslezském kraji. Pomůže například při propojení Pavlovovy a Plzeňské ulice v Ostravě novou komunikací. V Opavě zase vyroste nová tělocvična a modernizací projdou prostory gynekologicko-porodního oddělení nemocnice v Karviné-Ráji. Peníze z EU se uplatní rovněž při výstavbě cyklostezky z Oder do Klokočůvku. Dotaci na tyto a další užitečné projekty dnes schválila Regionální rada Moravskoslezsko.

 

Úřad odpovědný za miliardy z EU povede Kateřina Dostálová

Kateřina Dostálová je od září pověřenou ředitelkou Úřadu Regionální rady Moravskoslezsko. Ve funkci vystřídá Davida Sventka, který se v roli generálního sekretáře rady pro evropské fondy bude věnovat přípravám České republiky na čerpání peněz z fondů EU v letech 2014-2020. 

 

Do putování se zapojilo už přes šest set lidí

Do soutěže Putování s nejkačkou se v její polovině zapojilo už přes šest set lidí. Při objevování kraje a peněz z EU je nejvíc láká ostravská zoo a opavské muzeum. Osm lidí již získalo kartičky s kódem ze všech dvaceti soutěžních míst. Soutěž probíhá do konce září.

 

Začíná rekonstrukce kulturního domu ve Frýdlantu nad Ostravicí

Předáním stavby včera započala rozsáhlá rekonstrukce kulturního domu ve Frýdlantu nad Ostravicí. Po nástavbě a přístavbě se místo promění v moderní kulturní centrum se společenským a multifunkčním sálem, knihovnou, galerií, klubovnami a beskydským informačním centrem. Práce mají být ukončeny v létě příštího roku. Schválená evropská dotace 44 milionů korun má pokrýt většinu nákladů. 

 

Časopis Panorama se věnuje chytřejším investicím v Moravskoslezsku

Letní vydání časopisu Panorama dává prostor představení Moravskoslezska a zdejšímu chytřejšímu přístupu při financování projektů evropskými penězi a při přípravách na budoucí období. Hlavním tématem časopisu, vydávaného Evropskou komisí, je vstup Chorvatska do Evropské unie. Věnuje se také systému kontroly unijních prostředků při naplňování politiky soudržnosti a zve na zářijové Open Days. Článek o investicích v Moravskoslezsku naleznete na stranách 34 a 35.

 
‹‹   Předchozí   7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 20 30 40   Následující   ››

Nahoru

 
_THEME_LOGIN