Aktuality

1 2 3 4 5 6 10 20 30 40   Následující   ››

Zrušení Regionální rady regionu soudržnosti Moravskoslezsko

 

 

Regionální rada Moravskoslezsko zveřejnila metodický list k ukončení povinnosti sledování příjmů a revizi metodiky pro sledování pracovních míst

Regionální rada Moravskoslezsko zveřejnila s platností od 28.6.2017 metodický list č. 114 - Ukončení povinnosti sledování příjmů a revize metodiky pro sledování pracovních míst, který ukončuje povinnosti příjemců týkající se sledování příjmů projektu a zároveň aktualizuje metodiku sledování pracovních míst. Aktualizovány jsou dvě přílohy Příručky pro příjemce, a to Příloha č. 4 Metodika kontroly naplněnosti pracovních míst a Příloha č. 4a Výpočet naplněnosti pracovních míst.

 

Závěrečná zpráva o provádění ROP Moravskoslezsko 2007-2013 byla úspěšně odeslána Evropské komisi

Dne 30.3.2017 byla Evropské komisi odeslána Závěrečná zpráva o provádění ROP Moravskoslezsko 2007-2013, která vyhodnocuje realizaci a dopady dotační pomoci poskytnuté z operačního programu v našem regionu za uplynulé programové období. Jde o jeden ze tří dokumentů, které slouží Evropské komisi jako podklad k uzavření programu. Závěrečná zpráva o provádění ROP Moravskoslezsko představuje souhrn informací o jednotlivých prioritních osách, finančním čerpání, plnění indikátorů, o publicitě programu a dalších tématech za celé období realizace.

 

Dotazy k aplikaci PUD nově řeší dodavatel softwaru společnost QCM, s.r.o.

V návaznosti na organizační změny na Úřadu Regionální rady končí technická podpora uživatelů webové aplikace PUD, prostřednictvím které příjemci ROP Moravskoslezsko podávají zprávy o udržitelnosti projektů. Podpora ze strany Úřadu Regionální rady bude definitivně ukončena ke konci měsíce března a od 1. 4. 2017 již bude zajišťována pouze dodavatelem tohoto softwaru, tj. společností QCM, s.r.o.

 

Výsledná bilance čerpání: 20,4 miliardy korun a 1176 podpořených projektů

Do Moravskoslezského kraje přišlo v letech 2007-2015 prostřednitcvím Regionálního operačního programu Moravskoslezsko 20,4 miliardy korun na podporu 1 176 projektů. Po proplacení posledních žádostí o platbu a odeslání prostředků ke kontrole Evropské komisi na konci května to oznámila Regionální rada Moravskoslezsko, která tak navenek uzavřela čerpání fondů z regionálního programu.  

 

Obce uplatnily 3,25 miliardy korun z EU na investice do kultury, sportu, prostranství a veřejné správy

Města a obce v Moravskoslezsku uplatnily v uplynulých devíti letech evropskou dotaci 3,25 miliardy korun z Regionálního operačního programu Moravsksolezsko na projekty v oblasti kultury, sportu a volného času, veřejných prostranství a správy. Investovaly je do výstavby a modernizace 59 kulturních domů, 15 knihoven, 61 sportovišť nebo 22 radnic a obecních úřadů. Obnovily 14 hektarů parků. 

 

Zdravotnictví v kraji pozvedla evropská dotace 1,2 miliardy korun

Evropská dotace 1,2 milairdy korun směřovala v uplynulých devíti letech do rozvoje zdravotnictví v Moravskoslezském kraji. Výsledkem jsou nové pavilony a oddělení nemocnic, stovky nových lůžek a moderní přístroje. 

 

Na modernizaci 377 kilometrů krajských silnic přispěla dotace 3,5 miliardy korun

Moravsksolezský kraj v posledních devíti letech uplatnil evropskou dotaci 3,5 miliardy korun při modernizaci silnic II. a III. třídy. Podařilo se díky tomu rekonstruovat nebo postavit 377 kilometrů silnic. Tyto i další zajímavosti ukázalo vyhodnocení evropských investic do modernizace silniční sítě v letech 2007-2015, které v květnu 2016 uskutečnila Regionální rada Moravskoslezsko. 

 

Bezpečnost v kraji vylepšila dotace 1,8 miliardy korun

Bezpečnost a činnost integrovaného záchranného systému v Moravskoslezském kraji vylepšila v letech 2007-2015 evropská dotace 1,8 miliardy korun. Vzniklo díky tomu krajské integrované bezpečnostní centrum, fungují společná výjezdová centra, hasiči a záchranáři získali moderní vozidla a vybavení. Investice do bezpečnosti vyhodnotila v březnu 2016 Regionální rada Moravskoslezsko.  

 

Unie dala za devět let 2,4 miliardy korun na cestovní ruch v kraji

Dotace 2,4 miliardy korun pomohla v posledních devíti letech uskutečnit 183 projektů v oblasti cestovního ruchu v Moravskoslezském kraji. Přes 1,3 miliardy korun obdržel na své investice veřejný sektor, o 1,1 miliardy korun se podělili podnikatelé v oboru, farnosti, nebo směřovaly do rozvoje Dolních Vítkovic. Výsledky evropských investic do oblasti cestovního ruchu za období 2007-2015 vyhodnotila Regionální rada Moravskoslezsko.

 

Z Moravskoslezska díky evropským dotacím zmizelo 61 brownfieldů

Na odstranění a revitalizaci brownfieldů v Moravskoslezském kraji přispělo za posledních devět let 519 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Z kraje díky tomu zmizelo 61 brownfieldů. Podívejte se také na další podrobnosti, které vyplynuly z vyhodnocení evropských investic do regenerace brownfields v letech 2007-2015, které provedla Regionální rada Moravskoslezsko. 

 

Kraj získal 256 nových vozidel veřejné dopravy a dotace z EU na nové terminály a zastávky

V Moravskoslezkém kraji jezdí 256 nových autobusů, tramvají, trolejbusů a vlaků pořízených za posledních devět let s přispěním dotace z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Další stamiliony korun z EU pomohly s výstavbou a přeměnou dopravních přestupních terminálů a zastávek. Tyto a další výsledky ukázalo vyhodnocení  evropských investic do veřejné dopravy v letech 2007-2015. 

 

Evropské dotace vylepšily 336 škol v Moravskoslezském kraji

Evropské dotace z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko ve výši 2,25 miliardy korun vylepšily během uplynulých devíti let 336 škol v Moravskoslezském kraji. Vyplunulo to z vyhodnocení financování projektů v oblasti vzdělávání, které v březnu 2016 provedla Regionální rada Moravskoslezsko. 

 

Investice z EU do sociálních služeb využívají tisíce lidí s hendikepem v Moravskoslezsku

Tisíce hendikepovaných lidí využívají evropské investice do sociálních služeb v Moravskoslezském kraji. Například v průměru 1278 lidí denně užívá pobytová zařízení, postavená, rekonstruovaná nebo vybavená v posledních devíti letech díky dotacím z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Další tisíce lidí ročně navštíví poradny pro pěstounskou péči nebo nízkoprahová zařízení pro děti a mládež vybavená s přispěním dotací. Vyplynulo to z analýzy, kterou v březnu 2016 provedla Regionální rada Moravskoslezsko. 

 

Nemusely dostat nic, nakonec obce získají 100% dotaci z EU a rozdělí si 648 milionů

Nemusely dostat nic, nakonec získají 100% evropskou dotaci. Platí to pro 72 projektů měst a obcí a dalších organizací, původně schválených jako tzv. dočerpávacích bez pevně stanovené výše dotace. Rozdělí si dotaci necelých 648 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. O navýšení dotace rozhodla v úterý 9. února Regionální rada Moravskoslezsko, a zároveň tím podpořila vyčerpání všech prostředků z programu v končícím období. Dotace pokryje náklady na rekonstrukci kulturního domu v Příboře, bazénu a školního hřiště v Kopřivnici, výstavbu sportovní haly v Budišově nad Budišovkou, ale i desítky dalších investic.

 
1 2 3 4 5 6 10 20 30 40   Následující   ››

Nahoru

 
_THEME_LOGIN