Ostravská muzejní noc zve na večerní prohlídku zajímavých míst

Ostravská muzejní noc láká v sobotu 25. května k návštěvě několika desítek kulturních stánků a zajímavých míst. Netradiční putování za dobrodružstvím a zábavou je nachystáno od 17 hodin do půlnoci, kdy se v Ostravě společně představí 33 státních, neziskových a soukromých organizací.

Ani letos nechybí noví účastníci. Moravskoslezská vědecká knihovna otevře své skryté podzemní prostory. Miniuni - Svět miniatur na Černé louce a výstava Šangri-la zvou do jiných zemí. TyfloCentrum Ostrava představí tajemné světy nevidomých. Občerstvení a zábava bude nachystána nejen v Minikino Kavárně a v Klubu Atlantik.

Letošní novinkou jsou online rezervační systémy, které mají předejít čekání ve frontách. Symbol "rezervace" v brožurce k akci znamená, že je možné rezervovat si předem místo na vybranou aktivitu.

Pro přepravu zdarma mezi jednotlivými místy budou pro zájemce k dispozici zvláštní autobusové linky.

Slavnostní zahájení v pořadí již páté Ostravské muzejní noci proběhne 25 května od 17.30 před budovou Nové radnice na Prokešově náměstí. Programem budou provázet Robert Galia a Lukáš Červenka z Prvního Ostravského Hogo und Fogo Kabaretu.

Všechny potřebné informace jsou na webových stránkách www.ostravskamuzejninoc.cz a facebooku.

Mezi zapojenými institucemi je Ostravské muzeum, kde díky evropským prostředkům vznikly nové výstavní prostory. Peníze z EU přispěly taky na výstavbu nové scény Divadlo loutek Ostrava, nové vybavení ateliérů a učeben Střední umělecké školy Ostrava a rovněž na přeměnu Dolní oblasti Vítkovic. Všechna tato místa bude možné navšítívit.

Nahoru

 
_THEME_LOGIN